Kategorie

ALBA THYMENT

Znalezione produkty: 3
Sortowanie:
Sortuj według
Argol Essenza Balsamica, płyn, 100 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Argol Essenza Balsamica, płyn, 100 ml

19,89 zł
Argol Essenza Balsamica, płyn, 50 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Argol Essenza Balsamica, płyn, 50 ml

15,39 zł
Argol Rheuma, maść rozgrzewająca z rozmarynem i kajeputem na mięśnie i stawy, 40 g - miniaturka zdjęcia produktu

Argol Rheuma, maść rozgrzewająca z rozmarynem i kajeputem na mięśnie i stawy, 40 g

13,09 zł

Producent Alba Thyment

Alba Thyment to polska wytwórnia m.in. kosmetyków naturalnych. W asortymencie apteki Gemini dostępne są ich produkty w postaci płynu, maści i kapsułek.

Polska firma Alba Thyment – poznaj producenta

Alba Thyment Sp. z o.o. to jedna z najstarszych firm farmaceutycznych w Polsce. Laboratorium funkcjonowało już w czasach zaborów niemieckich, jednak dopiero po I wojnie światowej nadszedł dla niego czas rozwoju. Pierwotnie przedsiębiorstwo nosiło nazwę Laboratorium Bukowieckiego. W 1912 roku zatrudnił się tu Mieczysław Rychlicki, młody chemik, który w 1932 roku, po śmierci poprzedniego właściciela, wykupił prawa do firmy, której nadał nazwę Alba. Powstawały tu wówczas produkty farmaceutyczne, kosmetyczne, chemiczne i weterynaryjne. Najpopularniejszym wyrobem, wytwarzanym przez przedwojenne laboratorium, był Argol – Esencja Karmelitańska, lek na przeróżne, codzienne dolegliwości i infekcje.

Wybuch II wojny światowej sprawił, że Mieczysław Rychlicki zmuszony był oddać przedsiębiorstwo w ręce okupanta – Richarda Rasche. Kilka lat później, po wejściu wojsk radzieckich, budynki Alby zostały w znacznym stopniu zniszczone. Rychlicki odzyskał prawo do przedsiębiorstwa i rozpoczął odbudowę laboratorium, jednak władze komunistyczne wywłaszczyły ją i przeznaczyły budynki na inny cel.

W 1987 roku synowa Rychlickiego otworzyła we Włoszech laboratorium Thyment, które rozpoczęło produkcję Argolu na rynek włoski. W 1989 roku właścicielka reprezentowała osiągnięcia w ramach wystawy „Lombardia produce” w Warszawie, gdzie Argolem zainteresowali się handlowcy z Polski i produkt znów trafił do sprzedaży w krajowych aptekach. Katarzyna wraz z mężem Rajmundem w 1992 roku przenieśli firmę do Poznania, tworząc Alba Thyment Sp. z o.o.

Poznaj marki firmy Alba Thyment

W asortymencie apteki Gemini dostępne są produkty marek Argol i Kolorex w postaci maści, kapsułek i płynu.

Argol Essenza Balsamica to preparat w płynie pochodzenia roślinnego z olejkami eterycznymi oraz mentolem. Sporządzony został według zasad farmakopealnych Esencji Karmelitańskiej – leku używanego od 1611 roku (wg Handbuch der Pharmazeutischen Praxis). Jego receptura zawiera olejki z cynamonu, tymianku i goździka, mięty, kolendry i cytryny oraz olejki muszkatołowca, melisy i mentolu naturalnego.

Producent Alba Thyment to twórca Argol Rheuma – maści z substancjami czynnymi z rozmarynu i kajeputu, których zadaniem jest pomoc w dolegliwościach bólowych, związanych z reumatyzmem, w zmianach zwyrodnieniowych i zapalnych stawów obwodowych, w bólach mięśniowych kręgosłupa, jak również w bólach związanych ze zmęczeniem i przeciążeniem.

W ofercie apteki Gemini dostępny jest również Alba Thyment Kolorex Forte – suplement diety z ekstraktem z Pseudowintera colorata, zielonego anyżu, mirry i witaminy C.

Filtry

Cena
-
Działanie
Postać
Sposób aplikacji
Problem
Kluczowy składnik
Wiek
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego