Poradnik

KORRES

Znalezione produkty : 0
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
1 - 0 z 0 produktów

Korres – naturalne greckie kosmetyki

Korres to grecki producent kosmetyków naturalnych, stworzonych na bazie ziół i ekstraktów z roślin. W asortymencie Gemini dostępne są ich produkty w postaci pianek i kremów myjących, a także kremów i ser przeciwzmarszczkowych.

Historia producenta Korres

Firmę założył George Korres, który fascynację składnikami kosmetycznymi przejawiał już w wieku ośmiu lat. Dziesięć lat później jako student farmakologii, rozpoczął pracę w najstarszej aptece homeopatycznej w Atenach, gdzie zajmował się mieszaniem naturalnych składników dla potrzeb stworzenia z nich leków. W 1992 roku otworzył laboratorium homeopatyczne, w którym opracowywał pierwsze formuły kosmetyków. Własną firmę stworzył w roku 1996. Wówczas dołączyła do niego Lena Korres, inżynier chemii, która pomogła George’owi prowadzić dalsze badania.

Pierwszym dziełem farmaceutów był Wild Rose, 24-godzinny krem nawilżający i rozjaśniający. Asortyment marki rozwijał się przez kolejne lata, aż do 1998 roku, kiedy amerykański nabywca dostrzegł kosmetyki Korres podczas wakacji na Krecie i skontaktował się z właścicielem firmy z prośbą o import do USA. Przedsiębiorstwo zaczęło być rozpoznawalne w wielu miejscach na świecie.

Firma Korres współpracuje z kilkoma partnerami badawczymi – opracowuje produkty w oparciu o badania, które weryfikują korzyści kosmetyków w odniesieniu do biochemii skóry. W wyniku przeprowadzonych badań identyfikowane są naturalne składniki aktywne, przyjazne zarówno dla skóry, jak i środowiska. Na każdym opakowaniu znajduje się informacja o zawartości procentowej wszystkich elementów naturalnych.

Składnikami zawartymi w kosmetykach są m.in.:

  • zioła,
  • ekstrakty z greckiej roślinności,
  • naturalne substancje aktywne.

Właściciele firmy podkreślają, jak ważne w procesie produkcji jest zastosowanie wody farmaceutycznej. W przemyśle kosmetycznym najczęściej stosowana jest woda o przewodności do 4,3 mikrosimensa/cm. W Korres używana jest natomiast woda klasy USP (United States Pharmacopeia) o przewodności 0,8 mikrosimensa/cm. Przedsiębiorstwo stworzyło w zakładzie produkcyjnym stację uzdatniania wody, której celem jest produkcja najwyższej jakości wody do wytwarzania produktów.

Celem firmy jest ochrona i promowanie naturalnej flory Grecji. Certyfikowany zakład (ISO 14001:2004), wdraża ponad 20 programów zarządzania środowiskowego w produkcji, pakowaniu i magazynowaniu. Ponadto, firma nie testuje składników ani gotowych produktów na zwierzętach oraz nie zatrudnia w tym celu firm zewnętrznych. Wszystkie badania wykonywane są w laboratorium in vitro, z zastosowaniem syntetycznych komórek skóry. Korres nie prowadzi sprzedaży do krajów, które wymagają testów na zwierzętach.

Kosmetyki i kremy firmy Korres

Linia Wild Rose to produkty z olejkiem z dzikiej róży, które zawierają w składzie dodatek witaminy C, wyciąg z kurkumy i kwas hialuronowy. Ich zadaniem jest przeciwdziałanie oznakom starzenia i wyrównywanie kolorytu cery dla efektu młodziej wyglądającej skóry.

W ofercie Gemini znajduje się również wysoce skoncentrowane serum do twarzy Black Pine 3D o działaniu ujędrniającym, przeciwzmarszczkowym, liftingującym, które ma poprawić owal twarzy. Zawarty w składzie kompleks Elastilift-3DTM i ekstrakt z polifenoli z czarnej sosny ma pomóc w redukcji widoczności zmarszczek, poprawić elastyczność i kontur twarzy.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo