Poradnik
Meridian

MERIDIAN

Znalezione produkty : 5
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Ginseng Royal Jelly, żeń-szeń z mleczkiem pszczelim, 10 ml x 10 ampułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Ginseng Royal Jelly, żeń-szeń z mleczkiem pszczelim, 10 ml x 10 ampułek
14,99 zł
NingHong Health Protection Tea, 3 g x 30 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
NingHong Health Protection Tea, 3 g x 30 saszetek
22,79 zł
Chlorella, alga prasowana, 500 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Chlorella, alga prasowana, 500 tabletek
53,39 zł
Eleuthero Ginseng Royall Jelly, żeń-szeń syberyjski z mleczkiem pszczelim, ampułki, 10 x 10 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Eleuthero Ginseng Royall Jelly, żeń-szeń syberyjski z mleczkiem pszczelim, ampułki, 10 x 10 ml
18,59 zł
Panax Ginseng Extractum, żeń-szeń, 10 ml x 10 ampułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Panax Ginseng Extractum, żeń-szeń, 10 ml x 10 ampułek
21,99 zł
1 - 5 z 5 produktów

Oferta Meridianu

Na stronie internetowej firmy Meridian, ale też w innych sklepach z podobnym asortymentem czy w stacjonarnych sklepach zielarskich można znaleźć suplementy marki Meridian. Wśród nich szczególnie ważne miejsce zajmują chlorella i spirulina. Chlorella to glon z gromady zielenic, żyjący w słodkich, jak i słonych wodach. Jej odkrycie nastąpiło dopiero w XIX w., ponieważ wtedy można było ją zbadać pod mikroskopem. Jest niewielkim glonem, osiąga zaledwie od 2 do 12 mikronów, jednakże w tym mikroskopijnym organizmie znajduje się aż ponad 70 cennych składników. Najwięcej jest w niej białka, ale zawiera też potężny zestaw witamin i minerałów. W dużych stężeniach występują w niej takie elementy jak cynk, żelazo czy potas. Nie brakuje też wapnia i chlorofilu. Jakie wykazuje działanie? Przede wszystkim naturalnie przyśpiesza metabolizm i pomaga uzyskać smukłą sylwetkę. Oczywiście wykazuje tylko i wyłącznie działanie pośrednie w spalaniu tkanki tłuszczowej, dlatego nie może zastąpić aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania. Chlorella wykazuje też bardzo dobre właściwości odżywcze, dzięki zawartych w niej m.in. takich składników jak aminokwasy, kwasy nukleinowe, chlorofil, antyoksydanty czy witaminy i minerały. Co więcej, alga ta wpływa na pracę wątroby, okrężnicy i przewodu pokarmowego oraz wspomaga produkcję czerwonych krwinek. Dzięki jej zażywaniu poprawia się także ogólna kondycja organizmu. Chlorelli nie powinny spożywać kobiety w ciąży ani matki karmiące.

W ofercie firmy Meridian znajdują się też suplementy diety sporządzone na bazie spiruliny. Jest to wodorost o szmaragdowozielonym wybarwieniu, również o mikroskopijnych rozmiarach. Zalicza się do gromady sinic. Może osiągać 0,5 mm długości. Występuje w jeziorze Czad w Afryce oraz Texcoco w Meksyku. Mówi się o nim, że jest mlekiem matki ziemi, ponieważ zawiera się w niej duże stężenie kwasu GLA gamma linolenowego. Spirulina nazywana jest także zielonym mięsem ze względu na dużą zawartość wysokowartościowego białka. Oprócz tego znajduje się w niej aż 18 aminokwasów. Nie brakuje także związków neutralizujących wolne rodniki, czyli witaminy E i beta-karotenu. W spirulinie jest także sporo innych witamin, takich jak C, B6, A i K oraz minerałów np. wapń, magnez, żelazo, fosfor czy potas. Jakie jest jej działanie?

Nie powinny zażywać jej osoby uczulone na którykolwiek składnik w niej zawarty oraz cierpiące na choroby autoimmunologiczne. Tak samo matki karmiące i kobiety w ciąży. Spirulina nie może być łączona z lekami immunosupresyjnymi, z którymi wchodzi w interakcje.

Firma Meridian proponuje też swoim klientom suplement diety z młodym jęczmieniem. Zażywanie go wpływa na ogólną kondycję fizyczną organizmu, dzięki zawartym w nim m.in. witaminom i minerałom. Dlatego też może być pomocny w stanach nadmiernego zmęczenia, np. po większej aktywności ruchowej. Wspiera prace układu pokarmowego, przede wszystkim wątroby i pęcherzyka żółciowego. Jest dobrym przeciwutleniaczem, ponieważ zawiera siew nim sporo antyoksydantów, które jak wiadomo pełnia ważną rolę w utrzymaniu homeostazy organizmu. Hamują wolne rodniki, dzięki czemu proces starzenia się komórek jest opóźniony. Sprzedawany jest w formie sproszkowanego soku lub tabletek sporządzonych na bazie rozdrobnionej trawy jęczmiennej.

Młody jęczmień nie powinien być przyjmowany przez matki karmiące i kobiety w ciąży. Muszą także uważać na niego osoby starsze, ponieważ zawarty w tym suplemencie diety błonnik może powodować problemy żołądkowe. Trzeba więc przyjmować go ostrożnie, unikając nadużywania.

Firma Meridian oferuje swoim klientom także szereg innych suplementów diety, m.in. z granatem, żeń-szeniem czy liściem oliwnym. Bańki gumowe akupresurowe, a także szeroki asortyment różnych herbat, szczególnie zielonych. Tradycja, wyselekcjonowane produkty i zwracanie szczególnej uwagi na potrzeby klienta – taka jest właśnie wizytówka firmy Meridian.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki