Poradnik
Novo Nordisk

NOVO NORDISK

Znalezione produkty : 2
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
NovoFine, igły do penów insulinowych, 31G (0,25 mm) x 6 mm, 7 sztuk - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
NovoFine, igły do penów insulinowych, 31G (0,25 mm) x 6 mm, 7 sztuk
4,59 zł
NovoFine, igły do penów insulinowych, 30G (0,3 mm) x 8 mm, 7 sztuk - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
NovoFine, igły do penów insulinowych, 30G (0,3 mm) x 8 mm, 7 sztuk
5,49 zł
1 - 2 z 2 produktów

Producent Novo Nordisk

Novo Nordisk to firma farmaceutyczna z ponad 90-letnim doświadczeniem w rozwoju innowacji, produkcji insuliny i sprzętu dla diabetyków. Jej działalność skupia się głównie na przeciwdziałaniu cukrzycy, ale nie tylko — w zasięgu zainteresowań przedsiębiorstwa znajdują się także inne choroby przewlekłe, takie jak hemofilia, zaburzenia wzrostu i otyłość. Novo Nordisk to jedna z większych duńskich firm farmaceutycznych, a jej produkty można nabyć w ponad 170 krajach świata. Posiada swoje ośrodki badawcze i zakłady produkcyjne w prawie 80 krajach, także w Polsce.

Przedsiębiorstwo angażuje się w kampanię „Razem zmieniajmy cukrzycę”, która poprzez współpracę z pacjentami, profesjonalistami zajmującymi się ochroną zdrowia, ale także decydentami i organizacjami pozarządowymi, ma na celu rozpowszechnianie wiedzy o czynnikach ryzyka cukrzycowego i zapewnieniu odpowiedniej opieki, aby diabetycy mogli żyć z tak małą liczbą ograniczeń, jak to tylko możliwe. Jedną z tego rodzaju inicjatyw jest Team Novo Nordisk, czyli międzynarodowy zespół sportowców, którego liderem jest pierwsza na świecie wyczynowa drużyna kolarska składająca się jedynie z zawodników chorych na cukrzycę.

Historia marki Novo Nordisk

Początki Novo Nordisk sięgają lat 20. XX wieku. To w tej dekadzie rozpoczęły swoją działalność dwie duńskie firmy, które ostatecznie stworzyły jedną: w roku 1923 Nordisk Insulinlaboratorium, a dwa lata później Novo Terapeutisk Laboratorium. Oba przedsiębiorstwa zaczęły produkować nowy lek, odkryty przez kanadyjskich badaczy — insulinę. Po wielu latach udoskonalania swoich formuł i wprowadzania innowacji, takich jak zaprezentowana przez Novo w roku 1973 insulina monokomponentna (najczystsza dostępna ówcześnie postać insuliny), Novopen (system iniekcji z wymiennymi wkładkami insuliny, przypominający wieczne pióro) czy wprowadzony przez Nordisk Nanormon (hormon wzrostu wytwarzany z przysadki mózgowej, stosowany w leczeniu zaburzeń hormonu wzrostu), obie firmy dokonują fuzji, tworząc w 1989 największego producenta insuliny na świecie. To jeszcze bardziej przyspiesza rozwój technologii sprzętu dla cukrzyków i pojawiania kolejnych innowacji: jeszcze tego samego roku Novo Nordisk wypuszcza na rynek NovoLet, pierwszą na świecie strzykawkę napełnioną fabrycznie insuliną. Dzisiaj to firma notowana na duńskiej i amerykańskiej giełdzie, zatrudniająca ponad 40 000 pracowników w 79 krajach.

Produkty Novo Nordisk

W ofercie Novo Nordisk znajdziemy zróżnicowane igły do penów: linię cienkich, nakręcanych igieł NovoFine, dostępnych w różnych długościach i szerokościach, które zaprojektowano z myślą o łatwości użycia. Są one kompatybilne ze wszystkimi wstrzykiwaczami Novo Nordisk (NovoPen 4 oraz NovoPen Junior). Igły te są ultrakrótkie i ultracienkie (o grubości zbliżonej do dwóch ludzkich włosów), co ma gwarantować użytkownikom mniejszy ból podczas zabiegu. Mogą być stosowane u osób w każdym wieku i o każdej wadze. Stworzono je z użyciem technologii SuperFlow. Ich główną cechą jest zapewnianie substancji szybszego przepływu i wtrysku. W Gemini dostępne są m.in. igfly o grubości 31G i 30G.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki