Poradnik
Smith & Nephew

SMITH & NEPHEW

Znalezione produkty : 3
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Bactigras, opatrunek parafinowy, jałowy, 10 cm x 10 cm, 1 sztuka - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Bactigras, opatrunek parafinowy, jałowy, 10 cm x 10 cm, 1 sztuka
9,59 zł
Bactigras, opatrunek parafinowy, jałowy, 15 cm x 20 cm, 1 sztuka - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Bactigras, opatrunek parafinowy, jałowy, 15 cm x 20 cm, 1 sztuka
12,09 zł
Bactigras, opatrunek parafinowy, jałowy, 5 cm x 5 cm, 1 sztuka - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Bactigras, opatrunek parafinowy, jałowy, 5 cm x 5 cm, 1 sztuka
3,89 zł
1 - 3 z 3 produktów

Producent Smith & Nephew

Smith & Nephew jest międzynarodowym producentem zaawansowanych produktów do leczenia ran, artroskopii, produktów do stosowania po urazach i w terapii klinicznej oraz wykorzystywanym w rekonstrukcji ortopedycznej. Wyroby firmy są sprzedawane w ponad 120 krajach.

Smith & Nephew projektuje i usprawnia technologie znoszące ograniczenia w życiu człowieka. Chce wspierać pracowników służby zdrowia w poprawianiu kondycji pacjentów i znoszeniu barier utrudniających codzienne funkcjonowanie. Jej misją jest pomaganie lekarzom w podnoszeniu komfortu ludzkiego życia, dostarczając zaawansowanych rozwiązań z zakresu leczenia ran i ortopedii. Dostarcza wyposażenie szpitalom i oferuje wyroby znajdujące zastosowanie w domu, m.in. jałowe opatrunki.

Brytyjska firma medyczna Smith & Nephew

Historia Smith & Nephew sp. z o.o. sięga 160 lat wstecz. Rozpoczęło ją założenie przez Thomasa Jamesa Smitha małej apteki w 1856 roku. Po jego śmierci, zarządzanie firmą przejął bratanek mężczyzny – Horatio Nelson Smith. Kilka dni po rozpoczęciu I wojny światowej, nowy właściciel firmy spotkał się w Londynie z wysłannikiem prezydenta Francji. Firma podpisała kontrakt na dostawę opatrunków chirurgicznych i polowych, który opiewał na kwotę 350 000 funtów. Od tego momentu przedsiębiorstwo zaczęło się rozwijać.

Pod koniec lat 90. XX wieku, firma miała bardzo zróżnicowaną ofertę, zapewniając rozwiązania wspierające opiekę zdrowotną. Prowadziła działalność na całym świecie.

W 2001 roku producent Smith & Nephew został członkiem składowym indeksu FTSE-100 w Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że firma znajduje się w pierwszej setce spółek notowanych na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych pod względem kapitalizacji rynkowej. Obecnie firma ma siedzibę w Wielkiej Brytanii i prowadzi działalność w wielu krajach na całym świecie.

Produkty Smith & Nephew

Oferta produktów do leczenia ran obejmuje opatrunki i inne wyroby pozwalające uniknąć zakażeń i poprawić kondycje skóry i innych tkanek. Środki do leczenia ran brytyjskiego producenta mają za zadanie przeciwdziałać powikłaniom pooperacyjnym, amputacjom cukrzycowym, odleżynom, opóźnieniom w gojeniu się ran i przewlekłym nawrotom stanów zapalnych.

Jednym z produktów, które znajdują się w asortymencie Gemini, są opatrunki parafinowe, czyli wyroby medyczne, do stosowania na rany objęte infekcją, np. otarcia, rany szarpane lub małe rany oparzeniowe. Stanowi on barierę między raną a kolejnym opatrunkiem. Wykonany jest z luźno utkanej gazy i nasączony miękką parafiną z dodatkiem roztworu octanu chlorheksydyny. Środek ten ma działanie odkażające i może być stosowany na rany, skórę i błony śluzowe. Octan chloroheksydyny uwalniany jest z opatrunku stopniowo. Wykazuje działanie bakteriobójcze na bakterie Gram-ujemne i Gram-dodatnie.

Aby prawidłowo nałożyć opatrunek tego typu, należy przestrzegać zasad, określonych w sposobie użycia. Ważne, aby proces opatrywania wykonywany był w rękawiczkach. Produkt trzeba nakładać na powierzchnię zmiany, w warunkach sterylnych, za pomocą kleszczy. Jeśli opatrunek klei się – można zmoczyć go sterylnym roztworem soli fizjologicznej. Opatrunek jest jednorazowy – częstotliwość zmiany wynosi średnio co 2-4 dni, aż do wygojenia rany.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo