Poradnik
Septolete Ultra o smaku cytryny i miodu 3 mg + 1 mg, 16 pastylek twardych
Septolete Ultra o smaku cytryny i miodu 3 mg + 1 mg, 16 pastylek twardych - zdjęcie produktu
Septolete Ultra o smaku cytryny i miodu 3 mg + 1 mg, 16 pastylek twardych - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt niedostępny
KRKA , produkt leczniczy otc , Produkt apteczny

Septolete Ultra o smaku cytryny i miodu 3 mg + 1 mg, 16 pastylek twardych

13,29 zł
8,31 zł za 10 tabletek
Niedostępny

Sprawdź inny popularny produkt z tej kategorii:

Tantum Verde 1,5 mg/ ml, aerozol do stosowania w jamie ustnej i gardle, 30 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Tantum Verde 1,5 mg/ ml, aerozol do stosowania w jamie ustnej i gardle, 30 ml
18,99 zł
Kurier
Punkt odbioru

Opis produktu

Septolete Ultra o smaku cytryny i miodu to lek w postaci twardych pastylek do ssania przeznaczony do stosowania w leczeniu objawów bólu gardła związanego z łagodnymi zakażeniami w obrębie jamy ustnej i gardła. Ze względu na działanie substancji aktywnych: chlorowodorku benzydaminy i chlorku cetylopirydyniowego Septolete Ultra można stosować również w przypadku stanów zapalnych dziąseł lub gardła.

Pastylki Septolete należą do grupy leków o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i antyseptycznym. Przeznaczone są do krótkotrwałego stosowania w wymienionych objawach u osób dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia.

Wskazania

Septolete Ultra o smaku cytryny i miodu pastylki stosuje się pomocniczo w objawach stanów zapalnych spowodowanych zakażeniami bakteryjnymi jamy ustnej i gardła: ból gardła, chrypka, nieświeży oddech, zapalenie dziąseł lub gardła.

Skład

1 pastylka zawiera:

 • substancje czynne: chlorowodorek benzydaminy 3mg i chlorek cetylopirydyniowy 1mg.
 • pozostałe składniki leku to: olejek miętowy, lewomentol, sukraloza (E 955), kwas cytrynowy (E 330), izomalt (typ M) (E 953), aromat cytrynowy, aromat miodowy, kurkumina (E 100) (zawierająca benzoesan sodu (E 211)).

Działanie

Septolete ultra pastylki jest lekiem przeciwzapalnym, przeciwbólowym i antyseptycznym do stosowania miejscowego w jamie ustnej. Pastylki dezynfekują jamę ustną i gardło oraz zmniejszają objawy zapalenia gardła, takie jak ból, zaczerwienienie i obrzęk.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Septolete Ultra - stosowanie:

 • Dorośli: zalecane dawkowanie to 3 do 4 pastylek twardych na dobę. Pastylkę należy wolno ssać w jamie ustnej co 3 do 6 godzin.
 • Młodzież w wieku powyżej 12 lat: zalecane dawkowanie to 3 do 4 pastylek twardych na dobę. Pastylkę należy wolno ssać w jamie ustnej co 3 do 6 godzin.
 • Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: zalecane dawkowanie to 3 pastylki twarde na dobę. Pastylkę należy wolno ssać w jamie ustnej co 3 do 6 godzin.
 • Dzieci w wieku poniżej 6 lat: Septolete Ultra o smaku cytryny i miodu nie wolno stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Nie należy stosować Septolete Ultra o smaku cytryny i miodu przed lub w trakcie posiłku lub picia. Nie należy jeść ani pić przez co najmniej 1 godzinę po zastosowaniu leku. Nie zaleca się stosowania leku bezpośrednio przed lub po umyciu zębów. Nie należy stosować podwójnej dawki w przypadku pominięcia dawki. W razie przypadkowego spożycia nadmiernej dawki leku, należy natychmiast powiadomić lekarza lub udać się do najbliższego szpitala.

Przeciwwskazania

Uczulenie (nadwrażliwość) na chlorek benzydaminy, chlorek cetylopirydyniowy lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; u dzieci w wieku poniżej 6 lat, ponieważ ta postać farmaceutyczna nie jest przeznaczona dla tej grupy wiekowej; nie zaleca się stosowania produktu Septolete ultra w okresie ciąży.

Przechowywanie

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu po skrócie EXP. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.
Brak specjalnych zaleceń dotyczących temperatury przechowywania leku. Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

Działania niepożądane

 • Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
 • Poniżej wymienione objawy zazwyczaj maj charakter przejściowy, jednak gdy się pojawią, zaleca się kontakt z lekarzem lub farmaceutą. 
 • Ryzyko wystąpieniia objawów niepożądanych można zmniejszyć postępując zgodnie z instrukcjami zawartymi w ulotce informacyjnej. 

 

Rzadko (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 1000 osób):

 • pokrzywka, zwiększenie wrażliwości skóry na światło słoneczne (nadwrażliwość na światło),
 • nagłe, niekontrolowane zwężenie dróg oddechowych w płucach (skurcz oskrzeli).

 

Bardzo rzadko (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 10 000 osób):

 • miejscowe podrażnienie jamy ustnej, uczucie pieczenia w jamie ustnej.

 

Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych):

 • reakcja alergiczna (nadwrażliwość): ciężka reakcja alergiczna (wstrząs anafilaktyczny), której objawy mogą obejmować trudności w oddychaniu, ból lub ucisk w klatce piersiowej i (lub) uczucie zawrotów głowy/omdlenia, silny świąd skóry lub uniesione guzki na skórze, obrzęk twarzy, warg, języka i (lub) gardła, oraz która może potencjalnie zagrażać życiu
 • uczucie pieczenia błony śluzowej jamy ustnej, utrata czucia (znieczulenie) błony śluzowej jamy ustnej.

Interakcje

 • Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
 • Septolete ultra o smaku cytryny i miodu nie powinien być stosowany jednocześnie z innymi lekami antyseptycznymi.
 • Nie należy przyjmować leku Septolete ultra o smaku cytryny i miodu jednocześnie z mlekiem, ponieważ mleko zmniejsza jego skuteczność.
 • Nie należy stosować Septolete ultra o smaku cytryny i miodu przed lub w trakcie posiłku lub picia. Nie należy jeść ani pić przez co najmniej 1 godzinę po zastosowaniu Septolete ultra o smaku cytryny i miodu.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 • Przed rozpoczęciem stosowania Septolete Ultra o smaku cytryny i miodu należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
 • Leku nie należy stosować jeśli pacjent ma uczulenie na chlorowodorek benzydaminy, chlorek cetylopirydyniowy lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
 • Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku wystąpienia u pacjenta uczulenia na salicylany lub inne przeciwzapalne środki przeciwbólowe.
 • Jeżeli u pacjenta występuje lub występowała astma oskrzelowa należy zachować szczególną ostrożność.
 • Leku nie wolno stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
 • Septolete Ultra przeznaczony jest d krótkotrwałego stosowania i jeśli objawy nie ustąpią lub nasilą się po 3 dniach lub wystąpią objawy niepożądane, należy skonsultować się z lekarzem.
 • Leki do stosowania miejscowego po dłuższym czasie mogą powodować podrażnienia. W przypadku ich pojawienia się należy przerwać leczenie i skontaktować się z lekarzem w celu ustalenia odpowiedniej terapii.
 • Septolete Ultra o smaku cytryny i miodu nie należy stosować w połączeniu ze związkami anionowymi, takimi jak te, które występują w pastach do zębów, w związku z czym nie zaleca się stosować leku bezpośrednio przed lub po umyciu zębów.

 

Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Nie zaleca się stosowania leku Septolete ultra o smaku cytryny i miodu w okresie ciąży.
Przed zastosowaniem leku Septolete ultra o smaku cytryny i miodu w trakcie kamienia piersią należy omówić to z lekarzem. Lekarz zdecyduje, czy należy przerwać karmienie piersią, czy też należy przerwać leczenie.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
Septolete ultra o smaku cytryny i miodu nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Septolete ultra o smaku cytryny i miodu zawiera izomalt (E 953) i benzoesan sodu (E 211)
Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.
Lek zawiera do 0,0009 mg benzoesanu sodu w każdej pastylce. Benzoesanu sodu może powodować miejscowe podrażnienie.

Podmiot odpowiedzialny

KRKA, d.d., Novo mesto
Šmarješka cesta 6
8501 Novo mesto
Słowenia

Wytwórca:
KRKA, d.d., Novo mesto
Šmarješka cesta 6
8501 Novo mesto
Słowenia

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Spis treści

Opis produktu
Wskazania
Skład
Działanie
Dawkowanie
Przeciwwskazania
Przechowywanie
Działania niepożądane
Interakcje
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Podmiot odpowiedzialny
Dodatkowe informacje
Cechy produktu

Informacja dla kupującego - prawa konsumenta

Sprawdź szczegóły
Inne produkty z kategorii
Zdrowie
Magne B6 Forte 100 mg + 10 mg, 100 tabletek powlekanych - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Magne B6 Forte 100 mg + 10 mg, 100 tabletek powlekanych
31,55 zł
Symphar, fizjologiczny roztwór NaCl 0,9%, ampułki, 50 x 5 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Popularne
Zdrowie i uroda
Symphar, fizjologiczny roztwór NaCl 0,9%, ampułki, 50 x 5 ml
12,19 zł
Vigantol 20 000IU, krople doustne, roztwór, 10 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Vigantol 20 000IU, krople doustne, roztwór, 10 ml
17,55 zł
Dicoflor Baby, dla niemowląt i dzieci, krople, 5 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Dicoflor Baby, dla niemowląt i dzieci, krople, 5 ml
27,10 zł
Aspargin 17 mg + 54 mg, 75 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Aspargin 17 mg + 54 mg, 75 tabletek
11,09 zł
Octenisept (0,10 g + 2 g)/ 100 g, płyn, 50 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Octenisept (0,10 g + 2 g)/ 100 g, płyn, 50 ml
19,09 zł
Cyclo 3 Fort 150 mg + 150 mg + 100 mg, 30 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Cyclo 3 Fort 150 mg + 150 mg + 100 mg, 30 kapsułek
23,67 zł
Essentiale Forte 300 mg, 50 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Essentiale Forte 300 mg, 50 kapsułek
24,81 zł
No-Spa Max 80 mg, 20 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
No-Spa Max 80 mg, 20 tabletek
16,68 zł
Ascorvita 1000 mg, 20 tabletek musujacych - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Ascorvita 1000 mg, 20 tabletek musujacych
10,36 zł
Stoperan 2 mg, 18 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Stoperan 2 mg, 18 kapsułek
12,49 zł
Sanprobi IBS, 20 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Sanprobi IBS, 20 kapsułek
25,65 zł
Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo