Poradnik
Starazolin Alergia 1 mg/ ml, krople do oczu, 2 x 5 ml
Starazolin Alergia 1 mg/ ml, krople do oczu, 2 x 5 ml - zdjęcie produktu
Starazolin Alergia 1 mg/ ml, krople do oczu, 2 x 5 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Starazolin Alergia 1 mg/ ml, krople do oczu, 2 x 5 ml - miniaturka 2 zdjęcia produktu
Starazolin Alergia 1 mg/ ml, krople do oczu, 2 x 5 ml - miniaturka 3 zdjęcia produktu
Polpharma , Starazolin , produkt leczniczy otc , Produkt apteczny

Starazolin Alergia 1 mg/ ml, krople do oczu, 2 x 5 ml

43,99 zł
879,80 zł za 100 mililitrów
Dostępny, wysyłka w 1 dzień roboczy
Kurier
Punkt odbioru
marketplace.shipment.type.null
Zamówienie wysyłamy w ciągu 1 dnia roboczego
Chcesz wiedzieć więcej o kosztach i progach darmowej dostawy?
ZOBACZ SZCZEGÓŁY

Opis produktu

Krople do oczu Starazolin Alergia to lek przeznaczony dla osób dorosłych z rozpoznanym sezonowym zapaleniem spojówek o podłożu alergicznym.

Ekspozycja na niektóre substancje np. pyłki roślin, roztocze kurzu domowego albo nabłonek zwierząt może powodować nadmierną, nieprawidłową reakcję organizmu objawiającą się np. zaczerwienieniem, świądem i łzawieniem oczu, a także obrzękiem powiek oraz spojówek. Krople Starazolin Alergia zawierają substancję czynną – olopatadynę, która działa przeciwhistaminowo, zmniejszając nasilenie reakcji uczuleniowych w obrębie oka. Stosowanie leku do oczu dodatkowo łagodzi objawy reakcji alergicznej ze strony nosa takie jak katar, kichanie, świąd.

Lek jest łatwy w użyciu, a forma niewielkiej buteleczki z kroplomierzem nie tylko ułatwia jego samodzielną aplikację, lecz także zapobiega zanieczyszczeniu roztworu bakteriami. Opakowanie zawiera 2 buteleczki kropli do oczu po 5 ml.

Wskazania

Lek Starazolin Alergia 1 mg/ml krople do oczu stosuje się u osób dorosłych:

 • w leczeniu objawów sezonowego alergicznego zapalenia spojówek takich, jak łzawienie, świąd, zaczerwienienie, obrzęk powiek i spojówek.

Skład

Lek Starazolin Alergia zawiera:

 • substancję czynną: olopatadynę.; każdy ml roztworu zawiera 1 mg olopatadyny (w postaci olopatadyny chlorowodorku);
 • pozostałe składniki: sodu chlorek, disodu fosforan dwunastowodny, polisorbat 80, kwas solny rozcieńczony (do ustalenia pH), woda wysoko oczyszczona.

Działanie

Przeciwalergiczne i przeciwhistaminowe.

Dawkowanie

Lek Starazolin Alergia należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek stosuje się miejscowo do worka spojówkowego.

 • Dorośli: zalecana dawka to jedna kropka do oka lub oczu, dwa razy na dobę – rano i wieczorem.
 • Lek należy zakraplać do worka spojówkowego poprzez odchylenie głowy, odciągnięcie palcem powieki ku dołowi i zaaplikowanie kropli przez powolne naciśnięcie butelki.
 • Należy unikać kontaktu końcówki kroplomierza z okiem, powiekami czy palcami.
 • Należy zachować co najmniej 8 godzin przerwy pomiędzy dawkami.
 • Osoby w podeszłym wieku: nie ma konieczności zmiany dawkowania u pacjentów w podeszłym wieku.
 • Osoby z zaburzeniami czynności wątroby i nerek: olopatadyny w postaci kropli do oczu nie badano u pacjentów z chorobami nerek lub wątroby. Nie należy jednak spodziewać się, aby u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby istniała konieczność dostosowania dawkowania.

Lek stosuje się miejscowo do worka spojówkowego. Krople należy stosować zgodnie z podanym powyżej dawkowaniem, o ile lekarz nie zaleci innego dawkowania. W przypadku braku poprawy lub pogorszenia się objawów w ciągu trzech dni od rozpoczęcia stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem. Czas leczenia wynosi do dwóch tygodni. O ile jest to niezbędne, leczenie można kontynuować przez okres do czterech miesięcy po konsultacji lekarskiej. Nie należy stosować leku dłużej niż 4 miesiące. Starazolin Alergia należy podawać wyłącznie do oczu. W przypadku noszenia soczewek kontaktowych przed zastosowaniem leku należy je wyjąć i odczekać co najmniej 15 minut przed ich ponownym założeniem.

Przeciwwskazania

 • Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku.
 • Leku Starazolin Alergia nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.
 • Nie należy stosować leku Starazolin Alergia w czasie ciąży ani podczas karmienia piersią.

Przechowywanie

 • Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C.
 • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
 • Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku i butelce po EXP. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.
 • Okres ważności po pierwszym otwarciu butelki: 90 dni. Po tym czasie butelkę należy wyrzucić i zacząć używać następną butelkę leku. Datę otwarcia butelki należy zapisać na pudełku.
 • Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

Działania niepożądane

Krople do oczu Starazolin Alergia jak każdy lek mogą powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

 • Należy przerwać leczenie i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub Oddziałem Ratunkowym najbliższego szpitala, jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy reakcji nadwrażliwości, w tym problemy z oddychaniem, obrzęk gardła lub twarzy. W przypadku ciężkiej reakcji alergicznej konieczne może być natychmiastowe leczenie doraźne.

 

Zaobserwowano następujące działania niepożądane w trakcie stosowania leku Starazolin Alergia:

Często (występują u mniej niż 1 na 10 pacjentów):

 • działania dotyczące oka: ból oka, podrażnienie oka, suchość oka, nietypowe odczucia wewnątrz oka,
 • działania ogólne: bóle głowy, nieprzyjemny smak w ustach, suchość błony śluzowej nosa, zmęczenie.

 

Niezbyt często (występują u mniej niż 1 na 100 pacjentów):

 • działania dotyczące oka: nadżerki rogówki, nieprawidłowości nabłonka rogówki, choroby nabłonka rogówki, punktowe zapalenie rogówki, zapalenie rogówki, plamki na rogówce, wydzielina z oka, światłowstręt, niewyraźne widzenie, zmniejszona ostrość widzenia, kurcz powiek, dyskomfort w oku, świąd oka, grudki na spojówkach, choroby spojówek, uczucie obecności ciała obcego w oczach, zwiększone łzawienie, zaczerwienienie powiek, obrzęk powiek, choroby powiek, przekrwienie spojówek,
 • działania ogólne: nieżyt błony śluzowej nosa, zawroty głowy, obniżenie czucia dotyku, kontaktowe zapalenie skóry, uczucie pieczenia skóry, suchość skóry.

 

Częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych):

 • działania dotyczące oka: obrzęk rogówki, obrzęk oka, zapalenie spojówek, zmiana wielkości źrenicy, zaburzenia widzenia, strupki na brzegach powiek,
 • działania ogólne: nadwrażliwość, obrzęk twarzy, senność, duszność, zapalenie zatok, nudności, wymioty, zapalenie skóry i jej zaczerwienienie, ogólne osłabienie, złe samopoczucie.

 

U pacjentów ze znacznie uszkodzoną przednią, przezroczystą warstwą oka (rogówką), bardzo rzadko obserwowano mętne plamy na rogówce spowodowane przez odkładanie się wapnia w trakcie leczenia.

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

Interakcje

 • Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie, lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
 • Jeśli pacjent stosuje jednocześnie inne krople lub maści podawane do oczu, należy zachować co najmniej 5 minut przerwy pomiędzy podaniami kolejnych leków. Maści do oczu należy stosować na końcu.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 • W razie braku poprawy lub pogorszenia się objawów w ciągu trzech dni od rozpoczęcia stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem.
 • Należy przerwać leczenie i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy reakcji nadwrażliwości, w tym problemy z oddychaniem, obrzęk gardła lub twarzy. W przypadku ciężkiej reakcji alergicznej konieczne może być natychmiastowe leczenie doraźne.
 • Należy wyjąć soczewki kontaktowe przed zastosowaniem leku Starazolin Alergia i odczekać co najmniej 15 minut przed ich ponownym założeniem.
 • Starazolin Alergia należy podawać wyłącznie do oczu.
 • Jeśli opakowanie lub butelka są uszkodzone, leku nie należy stosować.

 

Stosowanie u dzieci i młodzieży:

 • Leku Starazolin Alergia nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

 

Ciąża i karmienie piersią:

 • Jeśli pacjentka przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Nie należy stosować leku Starazolin Alergia w czasie ciąży ani podczas karmienia piersią.

 

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:

 • Przez pewien czas po zakropleniu leku Starazolin Alergia widzenie może być niewyraźne.
 • Nie należy prowadzić pojazdów lub obsługiwać maszyn aż do poprawy stanu widzenia.

Podmiot odpowiedzialny

Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A. 
ul. Karolkowa 22/24
01-207 Warszawa
 

Dodatkowe informacje

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Cechy produktu

Postać
krople
Kluczowy składnik
olopatadyna
Sposób aplikacji
do oczu
Działanie/właściwości
przeciwalergiczne
Rodzaj produktu
jałowe

Spis treści

Opis produktu
Wskazania
Skład
Działanie
Dawkowanie
Przeciwwskazania
Przechowywanie
Działania niepożądane
Interakcje
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Podmiot odpowiedzialny
Dodatkowe informacje
Cechy produktu

Informacja dla kupującego - prawa konsumenta

Sprawdź szczegóły
Inne produkty z kategorii
Zdrowie
Magne B6 Forte 100 mg + 10 mg, 100 tabletek powlekanych - miniaturka zdjęcia produktu
Sponsorowane
Produkt apteczny
Magne B6 Forte 100 mg + 10 mg, 100 tabletek powlekanych
32,39 zł
Symphar, fizjologiczny roztwór NaCl 0,9%, ampułki, 50 x 5 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Popularne
Zdrowie i uroda
Symphar, fizjologiczny roztwór NaCl 0,9%, ampułki, 50 x 5 ml
13,79 zł
Vigantol 20 000IU, krople doustne, roztwór, 10 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Vigantol 20 000IU, krople doustne, roztwór, 10 ml
17,49 zł
Dicoflor Baby, dla niemowląt i dzieci, krople, 5 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Dicoflor Baby, dla niemowląt i dzieci, krople, 5 ml
24,39 zł
Rutinoscorbin 25 mg + 100 mg, 210 tabletek powlekanych - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Rutinoscorbin 25 mg + 100 mg, 210 tabletek powlekanych
19,49 zł
Ascorvita 1000 mg, 20 tabletek musujacych - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Ascorvita 1000 mg, 20 tabletek musujacych
10,99 zł
Aspargin 17 mg + 54 mg, 75 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Aspargin 17 mg + 54 mg, 75 tabletek
11,09 zł
Essentiale Forte 300 mg,50 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Sponsorowane
Produkt apteczny
Essentiale Forte 300 mg,50 kapsułek
24,79 zł
Sanprobi IBS, 20 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Sanprobi IBS, 20 kapsułek
27,49 zł
Essentiale Max 600 mg, 30 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Essentiale Max 600 mg, 30 kapsułek
28,29 zł
Cyclo 3 Fort 150 mg + 150 mg + 100 mg, 30 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Cyclo 3 Fort 150 mg + 150 mg + 100 mg, 30 kapsułek
23,34 zł
Juvit C 100 mg/ ml, krople doustne dla dzieci od 28 dnia życia, 40 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Juvit C 100 mg/ ml, krople doustne dla dzieci od 28 dnia życia, 40 ml
14,69 zł
Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki