Ambrosol 15 mg/ 5 ml, syrop, 200 ml

Ambrosol 15 mg/ 5 ml, syrop, 200 ml

Kategorie

Ambrosol 15 mg/ 5 ml, syrop, 200 ml

Cena jednostkowa: 7,30 zł za 100 mililitrów

Cena
14,59 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup lub Punkt Odbioru Gemini)

Wskazania

Ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych, przebiegające z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny oskrzelowej, takie jak: ostre i zapalenie oskrzeli, astma oskrzelowa, mukowiscydoza, rozedma płuc, rozstrzenie oskrzeli.

Skład

5ml syropu zawiera substancję czynną 15mg ambroksolu chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: sorbitol płynny 70% (E420), glicerol (E422), glikol propylenowy (E1520), metylu parahydroksybenzoesan (E218), propylu parahydroksybenzoesan (E216), aromat truskawkowy , woda oczyszczona.

Działanie

Wykrztuśne i mukolityczne (rozrzedza śluz) - zwiększa ilość śluzu w drogach oddechowych, zmniejsza jego lepkość, przyspiesza transport wydzieliny w drogach oddechowych, co ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel.

Dawkowanie

Doustnie, po posiłku. Leku nie należy podawać bezpośrednio przed snem.
- dorośli i dzieci w wieku powyżej 12. lat: początkowo, przez 2-3 dni należy stosować 10ml syropu, czyli 2 łyżki miarowe (30mg ambroksolu chlorowodorku) 3 razy na dobę. Następnie dawkę należy zmniejszyć do 10ml syropu 2 razy na dobę;
- dzieci w wieku od 6. do 12. lat: 5ml syropu, czyli 1 łyżka miarowa (15mg ambroksolu chlorowodorku) 2-3 razy na dobę;
- dzieci w wieku od 2. do 6. lat: 2,5ml syropu, czyli 1/2 łyżki miarowej (7,5mg ambroksolu chlorowodorku) 3 razy na dobę;
- dzieci w wieku od 1. do 2. lat: 2,5ml syropu, czyli 1/2 łyżki miarowej (7,5mg ambroksolu chlorowodorku) 2 razy na dobę.
Nie stosować u dzieci bez porozumienia z lekarzem. Jeżeli leczenie trwa dłużej niż 7-14 dni, dawkę należy zmniejszyć.

Przeciwwskazania

Uczulenie (nadwrażliwość) na składniki preparatu. Nie zaleca się stosować leku w okresie ciąży, zwłaszcza w pierwszym trymestrze i w okresie karmienia piersią.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Działanie
Problem
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego