Benzacne 100 mg/ g, żel, 30 g

Benzacne 100 mg/ g, żel, 30 g

Kategorie

Benzacne 100 mg/ g, żel, 30 g

Cena jednostkowa: 56,30 zł za 100 gram

Cena
16,89 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup lub Punkt Odbioru Gemini)

Inne wersje tego produktu

Wskazania

Benzacne jest wskazany w leczeniu różnych postaci trądziku pospolitego.

Skład

1g żelu zawiera: substancję czynną: benzoilu nadtlenek 100mg oraz substancje pomocnicze: karbomer, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

Działanie

Przeciwtrądzikowe, złuszczające.

Dawkowanie

Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: stosować raz lub dwa razy na dobę. Zwykle w ciągu 2 do 3 pierwszych tygodni leczenia stosuje się lek o zawartości nadtlenku benzoilu 50mg/g i w razie konieczności kontynuuje leczenie lekiem o zawartości nadtlenku benzoilu 100mg/g.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku, egzema, przewlekłe zapalenie skóry, oparzenia skóry, nie stosować leku na skórę podrażnioną i na otwarte rany, należy unikać ekspozycji na promieniowanie UV i słońce, lek może powodować odbarwienie włosów i tkanin, nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat, ciąża, laktacja.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Problem
Typ produktu
lek
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego