Cyclo 3 Fort 150 mg + 150 mg + 100 mg, 30 kapsułek

Cyclo 3 Fort 150 mg + 150 mg + 100 mg, 30 kapsułek

Kategorie

Cyclo 3 Fort 150 mg + 150 mg + 100 mg, 30 kapsułek

Cena jednostkowa: 8,13 zł za 10 kapsułek

Cena
24,39 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
 • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
 • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup lub Punkt Odbioru Gemini)

Opis produktu

Lek Cyclo 3 Fort jest połączeniem trzech substancji czynnych: wyciągu z ruszczyka, metylochalkonu hesperydyny i kwasu askorbowego (witaminy C). Cyclo 3 Fort należy do grupy leków wpływających na elastyczność naczyń żylnych (układ krążenia). Lek ten posiada działanie tonizujące i ochraniające na naczynia krwionośne (poprawia napięcie ścian naczyń żylnych, odporność naczyń włosowatych i obniża przepuszczalność naczyń krwionośnych). Cyclo 3 Fort przyjmowany jest w leczeniu objawów związanych z niewydolnością naczyń żylnych (uczucie ciężkości w kończynach dolnych, ból) oraz pomocniczo w dolegliwościach związanych z żylakami odbytu.

Inne wersje tego produktu

Wskazania

Niewydolność naczyń żylnych i limfatycznych oraz dolegliwości bólowe związane z żylakami odbytu.

Skład

1 kapsułka zawiera:

 • substancje czynne: 150 mg suchego wyciągu z kłącza ruszczyka kolczastego 5-7,5;1 (ekstrahent: etanol 85% v/v), 150 mg metylochalkonu hesperydyny i 100 mg kwasu askorbowego,
 • substancje pomocnicze: talk, stearynian magnezu, krzemu koloidalny dwutlenek bezwodny, glikol polioksyetylenowy (Macrogol) 6000, denko (koloru żółtego) - żółcień chinolinowa (E104), żółcień pomarańczowa (E110), tytanu dwutlenek (E171), żelatyna; wieczko (koloru pomarańczowego) - żółcień pomarańczowa (E110), tytanu dwutlenek (E171), żelatyna.

Działanie

Ochronne na naczynia krwionośne, zmniejszające przepuszczalność naczyń włosowatych.

Dawkowanie

 • W leczeniu objawów związanych z niewydolnością naczyń żylnych (uczucie ciężkości w kończynach dolnych, ból) zaleca się stosowanie w dawce 2 do 3 kapsułek dziennie.
 • Można stosować 1 kapsułkę rano i jedną wieczorem lub 2 kapsułki rano i jedną wieczorem. Pomocniczo w leczeniu objawów związanych z żylakami odbytu, stosuje się w dawce 4 do 5 kapsułek dziennie.
 • W przypadku hemoroidów (żylaków odbytu) lek przeznaczony jest do krótkotrwałego stosowania (nie dłużej niż tydzień). Kapsułki należy popić szklanką wody. Lek należy stosować bezpośrednio przed posiłkiem lub na początku posiłku.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Przechowywanie

 • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. 
 • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Podmiot odpowiedzialny

Pierre Fabre Medicament
45, Place Abel Gance
92100 Boulogne Billancourt
Francja 

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji należy zwrócić się do miejscowego przedstawiciela podmiotu odpowiedzialnego:
Pierre Fabre Medicament Polska Sp. z o.o.
ul. Belwederska 20/22
00-762 Warszawa
tel: 22 559 63 00 

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Sposób aplikacji
Problem
Typ produktu
lek
 • Apteka Gemini

  gemini.pl

  Dodaj do ekranu głównego