Fervex 500 mg + 200 mg + 25 mg, granulat do sporządzania roztworu doustnego, smak malinowy, 12 saszetek

Fervex 500 mg + 200 mg + 25 mg, granulat do sporządzania roztworu doustnego, smak malinowy, 12 saszetek

Kategorie

Fervex 500 mg + 200 mg + 25 mg, granulat do sporządzania roztworu doustnego, smak malinowy, 12 saszetek

Cena jednostkowa: 18,49 zł za 10 saszetek

Cena
22,19 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup lub Punkt Odbioru Gemini)

Opis produktu

Fervex malinowy 12 saszetek to lek stosowany do doraźnego leczenia objawów przeziębienia, grypy oraz stanów grypopodobnych u dzieci powyżej 15 roku życia oraz dorosłych.

Preparat jest produktem leczniczym złożonym, którego substancjami aktywnymi są:

  • paracetamol: o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym,
  • maleinian feniraminy: zmniejszający obrzęk i przekrwienie błon śluzowych nosa,
  • kwas askorbowy: uzupełniający niedobory witaminy C w organizmie.

Lek posiada formę granulatu do sporządzania roztworu doustnego. Pojedyncze dawki leku zostały opakowane w saszetki.

Wskazania

Doraźne leczenie objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych (ból głowy, gorączka, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła) u dorosłych i dzieci powyżej 15 lat.

Skład

Skład leku Fervex 

1 saszetka zawiera:

  • substancje czynne: paracetamol 500 mg, kwas askorbowy 200 mg, maleinian feniraminy 25 mg;
  • substancje pomocnicze: sacharoza (11,555g), kwas cytrynowy bezwodny, guma arabska, sacharyna sodowa i aromat malinowy.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, zmniejszające przekrwienie i obrzęk błon śluzowych.

Dawkowanie

Lek Fervex należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

  • Dorośli i dzieci powyżej 15 lat: 1 saszetka 2 lub 3 razy na dobę, z zachowaniem minimalnych 4-godzinnych przerw.
  • Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek i (lub) wątroby: należy zachować co najmniej 8-godzinne przerwy między dawkami.

Stosowanie leku Fervex 

Lek przeznaczony jest do stosowania doustnego. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej lub zimnej wody. Lepiej jest przyjmować lek rozpuszczony w gorącej wodzie, wieczorem, jak najszybciej od wystąpienia objawów w leczeniu stanów grypopodobnych. Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować leku dłużej niż przez 5 dni. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.
  • Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.
  • Jaskra z wąskim kątem przesączania.
  • Rozrost gruczołu krokowego z towarzyszącą retencją moczu.
  • Wiek poniżej 15 lat.
  • Przed przyjęciem leku pacjent z nietolerancją niektórych cukrów powinien skontaktować się z lekarzem.

Przechowywanie

Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Fervex może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

  • Możliwymi działaniami niepożądanymi są:
    • ostry atak jaskry (wysokie ciśnieniu w oku, ból oka i zamglenie widzenia) może wystąpić u pacjentów ze skłonnością.
    • zaburzenia oddawania moczu.
    • uczucie suchości w ustach, zaburzenia widzenia, kołatanie serca i zaparcia.
    • zaburzenia równowagi, zaburzenia pamięci lub koncentracji uwagi, zawroty głowy (częściej u osób w wieku podeszłym).
    • zaburzenia koordynacji ruchowej, drżenia.
    • splątanie, omamy.
    • niepokój ruchowy, nerwowość, bezsenność.
    • uspokojenie lub senność, bardziej nasilone w początkowym okresie leczenia.
    • spadek ciśnienia krwi w czasie zmiany pozycji na stojącą, który może wiązać się z zawrotami głowy.
  • W pewnych przypadkach istnieje możliwość wystąpienia zmian na skórze, zaczerwienienia skóry lub wystąpienia reakcji alergicznych objawiających się nagłym obrzękiem twarzy lub szyi, lub występujące nagle złe samopoczucie ze spadkiem ciśnienia krwi. W takim przypadku należy natychmiast zaprzestać stosowania leku, poinformować lekarza i nie przyjmować w przyszłości leków zawierających paracetamol lub feniraminę.
  • W rzadkich przypadkach stwierdzano zmniejszenie liczby:
    • pewnych białych komórek krwi,
    • płytek krwi powodujące zwiększenie ryzyka krwawienia i powstawania siniaków,
    • czerwonych krwinek, objawiające się bladością skóry, osłabieniem i dusznością.
    • W takim przypadku należy skonsultować się z lekarzem.
  • W przypadku nasilenia się którychkolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

Interakcje

  • Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.
  • Należy zachować ostrożność, stosując:
    • pochodne morfiny,
    • neuroleptyki,
    • barbiturany,
    • benzodiazepiny,
    • leki przeciwlękowe inne niż benzodiazepiny,
    • leki nasenne,
    • leki przeciwdepresyjne o działaniu uspokajającym,
    • leki przeciwhistaminowe blokujące receptor H1,
    • leki przeciwnadciśnieniowe o działaniu ośrodkowym,
    • baklofen i talidomid,
    • antycholinergiczne leki przeciwparkinsonowskie,
    • leki atropinopodobne o działaniu przeciwskurczowym,
    • dyzopyramid,
    • neuroleptyki z grupy pochodnych fenotiazyny,
    • klozapinę,
    • salicylamid,
    • ryfampicynę,
    • leki przeciwpadaczkowe,
    • leki nasenne z grupy barbituranów i inne leki indukujące enzymy mikrosomalne,
    • kofeinę,
    • niesteroidowe leki przeciwzapalne,
    • leki przeciwzakrzepowe z grupy kumaryny,
    • inhibitory MAO,
    • warfarynę,
    • flufenazynę.

Stosowanie leku z alkoholem

  • W czasie stosowania leku Fervex należy unikać przyjmowania leków zawierających alkohol oraz spożywania napojów alkoholowych.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Bez zalecenia lekarza nie stosować dłużej niż 5 dni.
  • Nie należy jednocześnie z lekiem Fervex przyjmować innych leków zawierających paracetamol. U osób dorosłych o masie ciała większej niż 50 kg, całkowita dawka dobowa paracetamolu nie może być większa niż 4 g (4000 mg).  W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Przyjęcie dawki większej od zalecanej może powodować niebezpieczne uszkodzenia wątroby. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u pacjentów głodzonych i regularnie pijących alkohol.
  • Z lekarzem muszą skonsultować możliwość stosowania leku pacjenci z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej.
  • W czasie stosowania leku Fervex nie zaleca się picia napojów  alkoholowych, stosowania leków zawierających alkohol i przyjmowania środków uspokajających.
  • W przypadku stosowania diety ubogocukrowej bądź cukrzycy należy uwzględnić obecność cukru w leku (każda saszetka zwiera 11,555 g sacharozy).
  • Nie należy stosować leku po wpływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

Stosowanie leku u dzieci

  • Lek może być stosowany u dzieci powyżej 15 lat.

Stosowanie leku u osób z zaburzeniami czynności nerek i (lub) wątroby

  • Należy zachować szczególną ostrożność w przypadku podawania leku pacjentom z zaburzeniami czynności nerek. W przypadku zaburzenia czynności nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min), należy zachować co najmniej 8-godzinne przerwy pomiędzy dawkami.

Stosowanie leku u osób w podeszłym wieku

  • Nie ma przeciwwskazań.  

Ciąża i karmienie piersią

  • Stosowanie leku nie jest zalecane w czasie ciąży i okresie karmienia piersią.
  • Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
  • Lek może powodować senność wpływającą na sprawność psychofizyczną osób prowadzących pojazdy i obsługujących maszyny.

Podmiot odpowiedzialny

UPSA SAS
3, rue Joseph Monier
92500 Rueil-Malmaison, Francja 

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego