Fomukal, płyn do płukania jamy ustnej, 225 ml + 225 ml

Fomukal, płyn do płukania jamy ustnej, 225 ml + 225 ml

Kategorie

Fomukal, płyn do płukania jamy ustnej, 225 ml + 225 ml

Cena jednostkowa: 8,33 zł za 100 mililitrów

Cena
37,49 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup lub Punkt Odbioru Gemini)

Opis produktu

Fomukal jest wyrobem medycznym przeznaczonym do płukania jamy ustnej w przypadku niedostatecznego wydzielania śliny, suchości jamy ustnej (kserostomia), niezależnie od tego, czy stan jest przejściowy, czy przewlekły. Produkt może być stosowany także jako dodatek do podstawowej higieny jamy ustnej w zapobieganiu i wspomaganiu terapii zapalenia błony śluzowej będącej powikłaniem po radioterapii lub chemioterapii.

Zastosowanie

Do płukania jamy ustnej w przypadku niedostatecznego wydzielania śliny, suchości jamy ustnej (kserostomia), niezależnie od tego, czy stan jest przejściowy, czy przewlekły.

Sposób użycia

Za pomocą dołączonych kieliszków miarowych odmierzyć po 15ml roztworu Fomukal A (butelka przezroczysta) i 15ml roztworu Fomukal B (butelka brązowa). Płukać jamę ustną przez 1 minutę używając 1/2 części roztworu, a następnie wypluć. Powtórzyć proces, używając pozostałej 1/2 części roztworu i wypluć. Wykorzystać roztwór natychmiast po wymieszaniu ze sobą odmierzonych w ilości po 15ml roztworów A i B. Stosować od 4 do 10 razy na dobę przez cały czas trwania leczenia lub zgodnie z zaleceniem lekarza.

Składniki

Dwuzasadowy fosforan sodu 0,032, jednozasadowy fosforan sodu 0,009, chlorek wapnia 0,052, chlorek sodu 0,569, chlorek benzalkoniowy 0,0125, woda destylowana (% wagowy).

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników płynu. Nie stosować u dzieci i kobiet w ciąży.

Ważne wskazówki

Może być używany do 15 dni od pierwszego otwarcia butelki.
Zawiera jony sodowe (71mg na dawkę 30ml). Pacjenci z zalecaną dietą niskosodową powinni skontaktować się z lekarzem przed jego zastosowaniem.
Jedna dawka to 15ml roztworu z butelki A i 15ml z butelki B.

Producent

Vipharm S.A.
ul. A. i F. Radziwiłłów 9,
05-850 Ożarów Mazowiecki.

Cechy produktu

Postać
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego