Poradnik
Amigdalina

Amigdalina

Amigdalina – nowy suplement diety

Jeszcze do niedawna amigdalina nie była traktowana jako suplement diety, jednak od pewnego czasu nazywana jest witaminą B17. Wbrew pozorom spotykamy się z nią dosyć często, chociaż rzadko spożywamy, ponieważ naturalnie znajduje się głównie w pestkach brzoskwini, moreli, nektarynek, gruszek czy śliwek. Jakie zatem ma właściwości i kto powinien po nią sięgnąć?

Znalezione produkty : 2
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Alter Medica Amigdalina, 60 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Alter Medica Amigdalina, 60 kapsułek
36,99 zł
EkaMedica Efime B17 Amigdalina, 60 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
EkaMedica Efime B17 Amigdalina, 60 kapsułek
22,49 zł
1 - 2 z 2 produktów

Amigdalina jako suplement diety – dlaczego warto?

Amigdalina w postaci suplementu diety pozyskiwana jest najczęściej z pestek moreli. Jest to najbezpieczniejsza forma spożywania B17. Może być włączona do diety (w dawkach zalecanych przez producenta), chęcią uzupełnieniem diety o ten składnik aktywny.

Amigdalina – stosowanie i forma

Najczęściej amigdalina jako suplement diety występuje w postaci tabletek i kapsułek. Ilość w każdym opakowaniu może się różnić, dlatego masz możliwość wybrać dla siebie produkt, który będzie najbardziej odpowiadał Twoim potrzebom. Producenci na ogół zalecają przyjmowanie jednej tabletki zawierającej B17 dziennie, najlepiej po spożyciu posiłku. Ekstrakt z pestek moreli jest podstawowym składnikiem suplementu, jednak w przypadku kapsułek lub tabletek należy pamiętać także o obecności substancji pomocniczych. Z tego względu należy zwrócić uwagę na to, czy żaden ze składników nie wywołuje nadwrażliwości i negatywnej reakcji organizmu. Szczególną ostrożność (jak w przypadku wszystkich suplementach) powinny zachować kobiety w ciąży i karmiące matki. Preparat z B17 powinien znajdować się w suchym miejscu, z daleka od światła, w temperaturze od 15 do 25 stopni Celsjusza.

Amigdalina - bezpieczeństwo stosowania

Amigdalina jest związkiem chemicznym naturalnie występującym w niektórych produktach spożywczych, w tym są to:

  • pestki moreli,
  • nasiona jabłka,
  • nasiona gruszki,
  • nasiona śliwki,
  • nasiona brzoskwini.

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA, ang. European Food Safety Authority) oszacował, że dla osób dorosłych bezpieczna ilość pestek moreli to trzy małe sztuki (370 mg). W celu zachowania ostrożności nie należy więc przekraczać tej dawki.

Amigdalina – suplement diety

Bezpieczniejszym sposobem przyjmowania do organizmu B17 w postaci pestek jest właśnie znalezienie jej w formie uzupełnienia diety. Korzystając z zaleceń producenta, co do wyznaczonej dawki można przyjmować dany preparat.

W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z lekarzem bądź farmaceutą, celem pozyskania dodatkowej porady odnośnie do tego, jak i czy powinna być amigdalina stosowana w danym przypadku.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki