Kategorie

Enterol 250

Enterol 250

Stosowanie probiotyków znajduje coraz szersze zastosowanie we wspomaganiu prawidłowej pracy przewodu pokarmowego, poprzez wspieranie i substytucję naturalnej, fizjologicznej flory jelitowej. Enterol 250 jest lekiem, występującym w formie kapsułek oraz proszku do sporządzania doustnej zawiesiny.

Obecne w preparacie Enterol 250 aktywne kultury grzybów Saccharomyces boulardi, które należą do rodziny drożdży. Ich działanie probiotyczne zostało udowodnione na podstawie doświadczeń mieszkańców Azji Południowo-Wschodniej, gdzie grzyb ten naturalnie występował na skórce liczi oraz mangostanu. Spożywanie tych owoców poprawiało stan pacjentów chorujących na cholerę – stąd też zaczęto badać tego rodzaju owoce pod kątem pozytywnego działania przeciwbiegunkowego.

Znalezione produkty: 3
Sortowanie:
Sortuj według
Enterol 250 mg, 10 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu

Enterol 250 mg, 10 saszetek

15,49 zł
Enterol 250 mg, 20 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Enterol 250 mg, 20 kapsułek

24,99 zł
Enterol 250 mg, 10 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Enterol 250 mg, 10 kapsułek

15,59 zł

Co zawiera preparat Enterol 250?

Głównym składnikiem preparatu Enterol 250 są liofilizowane kultury drożdży Saccharomyces boulardi. Drożdże te wykazują działanie wspomagające układ pokarmowy – głównie poprzez przyśpieszenie perystaltyki oraz promowanie naturalnej, zdrowej flory w obrębie jelita grubego. Preparat Enterol 250 jest lekiem i z tego powodu podlega obowiązkowej rejestracji.

W jego Charakterystyce Produktu Leczniczego (ChPL) wskazuje się na następujące działanie szczepów Saccharomyces boulardi, które stanowią główny składnik preparatu Enterol 250:

 • przeciwzapalne – szczególnie w przypadku infekcji EHEC, czyli enterokrwotocznym szczepem Escherichia Coli
 • metaboliczne
 • neutralizujące toksyny bakteryjne – takie jak toksyny A i C Clostridium Difficile i toksynę cholery
 • immunostymulujące – nasila wydzielanie Różnych immunoglobulin – m.in. klasy IgA,
 • przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, szczególnie przeciwko C.Difficile, Salmonella typhimurium, Yersinia enterolitica, Candida krusi, Candida Albicans i C. pseudotropicalis.

Preparat Enterol 250 jest polecany do:

 • leczenia ostrych biegunek infekcyjnych
 • zapobiegania biegunkom poantybiotykowym
 • zapobiegania biegunkom związanym z żywieniem dojelitowym
 • zapobiegania biegunkom podróżnych
 • wspomagania leczenia infekcji Clostridium difficile.

Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania preparatu Enterol 250?

Do bezwzględnych przeciwwskazań przy stosowaniu trzeba oczywiście zaliczyć ciążę i okres karmienia piersią – dostępne badania tychże preparatów na zwierzętach nie umożliwiają wskazania na bezpieczeństwo lub ryzyko stosowania tych preparatów u kobiet ciężarnych. Szczególną ostrożność trzeba zachować u pacjentów mających założone wkłucie centralne lub wkłucia obwodowe – ryzyko fungemii (obecności drożdżaków w krwi) dla preparatu Enterol 250 jest bardzo niskie, niemniej jednak warto rozważyć ten aspekt przy decydowaniu się na zastosowanie preparatu.

Jak stosować preparat Enterol 250?

Preparat Enterol 250 powinien być stosowany zgodnie z ulotką leku, a dawkowanie zależy od postaci preparatu. Nie należy przekraczać maksymalnej dziennej dawki preparatu. Lek Enterol 250 zawiera również laktozę jednowodną – osoby chore na wrodzoną galaktozemię nie powinny stosować tego preparatu bez konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.

W trakcie terapii preparatem Enterol 250 trzeba bezwzględnie pamiętać o właściwym nawodnieniu, spożywaniu dużych ilości słodkich płynów i spożywaniu słonych potraw – pozwoli to szybko uzupełnić straty płynu związane z biegunką i wymiotami. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na wykluczenie pewnych produktów z diety – m.in. nabiału, mleka, pikantnych potraw, zielonych warzyw oraz owoców, w celu przeciwdziałaniu nasileniu biegunki. Podobne restrykcje tyczą się zbyt zimnych i gorących napojów. Grillowane potrawy doskonale sprawdzą się w żywieniu przy biegunce i stosowaniu preparatu Enterol 250.

Osoba korzystająca z preparatu Enterol 250 powinna również zwrócić uwagę na rozpuszczanie lub popijanie preparatu za pomocą roztworu o temperaturze pokojowej. Aktywność szczepów Saccharomyces Boulardi rozwija się przy 37 stopniach Celsjusza i nie powinna być za wysoka (herbata, kawa, kakao) oraz zbyt niska (napoje z lodem, prosto z lodówki).

Prawidłowa praca układu pokarmowego zależy od właściwej diety i higieny zachowań – preparat nie powinien stanowić ich zamiennika.

Nie należy przekraczać zalecanych dawek preparatu! – zgodnie z opakowaniem.

Należy zaprzestać stosowania preparatu Enterol 250 w razie wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych.

Filtry

Marka
Producent
Cena
-
Rodzaj produktu
Działanie
Postać
Problem
Kluczowy składnik
Dla kogo
Wiek
Typ produktu
 • Apteka Gemini

  gemini.pl

  Dodaj do ekranu głównego