Poradnik
Ibufen Junior

Ibufen Junior

Ibufen junior

Preparat Ibufen Junior to produkt, któremu zaufało wiele mam – głównie ze względu na szybkie działanie oraz wygodę stosowania. Preparat ten oferowany jest w Gemini w dwóch wariantach – mini, dla dzieci od 4. roku życia oraz w formie kapsułek dla dzieci powyżej 6. lat. Preparat jest wskazany w zwalczaniu bólu różnego pochodzenia, o nasileniu od słabego do umiarkowanego. Skuteczność związana jest zarówno z aktywnością przeciwzapalną oraz przeciwbólową. Preparat odnajduje także zastosowanie w eliminacji stanów gorączkowych o różnym pochodzeniu.

Znalezione produkty : 1
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Ibufen Junior 200 mg, dla dzieci od 6 lat, 10 kapsułek miękkich - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Ibufen Junior 200 mg, dla dzieci od 6 lat, 10 kapsułek miękkich
8,59 zł
1 - 1 z 1 produktów

Co zawiera i jak działa preparat Ibufen Junior?

Ibufen Junior bazuje na substancji czynnej, jaką jest ibuprofen ibuprofenum, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Głównym mechanizmem działania ibuprofenu jest hamowanie produkcji prostaglandyn na szlaku cyklooksygenazy-2, enzymu odpowiedzialnego za przekształcanie nienasyconych kwasów tłuszczowych do prostaglandyn, prostacyklin oraz innych związków o działaniu stymulujących stan zapalny.

Ibuprofen wykazuje skuteczność w zmniejszaniu bólu związanego ze stanem zapalnym, posiada właściwości przeciwgorączkowe oraz łagodzi obrzęk. Ibuprofen wykazuje również niewielkie działanie na agregację płytek krwi, które jest odwracalne.

Maksymalne stężenie ibuprofenu – składnik aktywny preparatu Ibufen Junior – uzyskuje w czasie od 1 do 2 godzin od podania na czczo. Spożycie pokarmu przed zażyciem preparatu spowalniać może wchłanianie, jednak nie ogranicza ilości przyjmowanej dawki. Czas w tej sytuacji wydłuża się od 30 do 60 minut. Ibuprofen oraz jego metabolity są całkowicie wydalane przez nerki, a okres biologicznego półtrwania substancji wynosi około 2 godzin.

Preparat Ibufen Junior stosowany może być w następujących przypadkach:

 • bólach o różnym pochodzeniu – o nasileniu słabym do umiarkowanego,
 • bólach głowy – w tym bólach migrenowych,
 • bólach stawów,
 • bólach mięśni,
 • bólach kostnych,
 • bólach zębów,
 • bólu pourazowym,
 • nerwobólach,
 • bólu towarzyszącemu przeziębieniu – w tym bólu mięśni, stawów oraz gardła,
 • bólach uszu w zapaleniu ucha środkowego,
 • stanach gorączkowych.

O czym trzeba pamiętać stosując produkty Ibufen Junior?

Przede wszystkim kluczowe jest przestrzeganie zaleceń dotyczących wieku stosowania:

 • od 4. roku życia: Ibufen Junior mini,
 • od 6. roku życia: Ibufen Junior.

Oprócz tego należy bezwzględnie przestrzegać dawkowania opisanego w ulotce preparatu i dostosować go zależnie do wieku oraz wagi dziecka. Nie należy przyjmować przez dłuższy okres (wymieniony w ulotce) bez konsultacji lekarskiej.

Wśród przeciwskazań do stosowania preparatu Ibufen Junior należy wskazać:

 1. wiek dziecka,
 2. nadwrażliwość na składniki preparatu,
 3. krwawienie z przewodu pokarmowego,
 4. owrzodzenia przewodu pokarmowego,
 5. perforacje przewodu pokarmowego,
 6. ciężką chorobę wątroby,
 7. ciężką chorobę nerek,
 8. chorobę wieńcową,
 9. niewydolności serca,
 10. zaburzenia krzepnięcia krwi,
 11. ciężkie odwodnienie.

Preparat Ibufen Junior jest bezpieczny, jednakowoż musi być stosowany zgodnie z treścią ulotki. W razie wątpliwości należy zasięgnąć opinii lekarza lub farmaceuty. Lekarz może zmodyfikować dawkowanie lub też rozszerzyć okres stosowania leku po zapoznaniu się ze stanem klinicznym dziecka. Warto zapoznać się z asortymentem apteki Gemini, która oferuje kilka wariantów preparatu Ibufen Junior, dostępnych do zakupu przez Internet bez recepty.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki