Poradnik
Ibuprom dla dzieci

Ibuprom dla dzieci

Ibuprom dla dzieci

Ibuprom dla dzieci jest wariantem pediatrycznym produktu popularnego wśród osób dorosłych przyjmowanym przy dolegliwościach bólowych, gorączce oraz objawach przeziębienia i grypy. Preparaty Ibuprom dla dzieci mogą być już stosowane od 3. miesiąca życia, co pozwala na zastosowanie go nawet u najmłodszych. Preparat występuje w dwóch odmianach – Ibuprom dla dzieci 100 mg / 5 ml oraz w odmianie Ibuprom dla dzieci Forte 40 mg / 1 ml.

Znalezione produkty : 1
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Ibuprom dla Dzieci Forte 200 mg/ 5ml, zawiesina doustna od 3 miesiąca, smak truskawkowy, 100 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Ibuprom dla Dzieci Forte 200 mg/ 5ml, zawiesina doustna od 3 miesiąca, smak truskawkowy, 100 ml
25,59 zł
1 - 1 z 1 produktów

Co zawiera preparat Ibuprom dla dzieci?

Preparat oparty jest o substancję czynną, którą jest ibuprofen – ibuprofenum. Jest to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, który wykazuje działanie hamujące na produkcję prostaglandyn. Są to pochodne kwasów tłuszczowych, które wykazują działanie podnoszące temperaturę, wyzwalające stan zapalny oraz nasilające stymulację bólową.

Hamowanie enzymu cyklooksygenazy, a w efekcie zatrzymanie produkcji prostaglandyn odpowiada za typowe działanie tej substancji, a więc:

 • działanie przeciwbólowe,
 • właściwości przeciwgorączkowe,
 • działanie przeciwzapalne.

Preparat jest przeznaczony dla dzieci od 3. miesiąca życia, co pozwala na stosowanie go bez obaw u niemowląt. Wśród wskazań do stosowania tego preparatu trzeba przede wszystkim wskazać na:

 • gorączkę w przebiegu zakażeń wirusowych, odczynu poszczepiennego oraz o innym pochodzeniu,
 • bóle o różnym pochodzeniu (o nasileniu od słabego do umiarkowanego),
 • ból głowy,
 • ból mięśni,
 • ból gardła,
 • bóle kości,
 • ból stawów,
 • bóle w przebiegu infekcji,
 • ból zębów – w tym dolegliwościach na skutek ząbkowania,
 • ból uszu w stanach zapalnych ucha środkowego.

Jak widać, lista wskazań do stosowania preparatu Ibuprom dla dzieci jest długa. Wskazania są przybliżone zarówno dla preparatu w dawce 100mg/5ml, jak i w odmianie Ibuprom dla dzieci Forte.

Jak należy stosować preparat Ibuprom dla dzieci?

Należy zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do preparatu. Rodzic powinien pamiętać, aby nie przekroczyć dawki łącznej 20-30 miligramów na kilogram masy ciała na dobę. Schemat dawkowania zależny jest od wieku oraz charakteru dolegliwości. Należy bezwzględnie zachowywać wskazaną w ulotce dawkę oraz przestrzegać zaleceń związanych z odstępami pomiędzy nimi. W celu szybkiego przeliczania niezbędnej ilości preparatu można skorzystać z kalkulatorów – w tym dostępnych na stronie producenta.

Preparatu nie powinniśmy stosować dłużej niż 3-7 dni bez konsultacji z lekarzem. Specjalista może zalecić modyfikację dawkowania. Należy pamiętać, aby w zastosowaniu przeciwgorączkowym przestrzegać zaleceń producenta na opakowaniu – bardzo częstym problemem związanym z nieopanowaniem gorączki jest stosowanie niewystarczających dawek preparatu. Rodzi to często niepokój i staje się przyczyną niepotrzebnego stresu oraz ciągłych wizyt u lekarza. Ibuprom dla dzieci to preparat bezpieczny, dostępny dla najmłodszych już od 3. miesiąca życia.

O czym pamiętać, stosując Ibuprom dla dzieci?

Przede wszystkim należy bezwzględnie przestrzegać schematu dawkowania opisanego w ulotce i w razie pogorszenia się lub braku poprawy stanu dziecka, bezzwłocznie udać się do lekarza. Należy pamiętać o odstępach w przyjmowaniu leku i nieprzekraczaniu dobowej ilości maksymalnej preparatu Ibuprom dla dzieci.

Każdorazowo, przed zastosowaniem leku należy również wziąć pod uwagę następujące przeciwskazania:

 1. uczulenie na którykolwiek ze składników leku,
 2. chorobę wrzodową żołądka/dwunastnicy,
 3. krwawienie z przewodu pokarmowego,
 4. ciężką niewydolność nerek,
 5. ciężka niewydolność wątroby,
 6. ostrą niewydolność serca,
 7. stosowanie innych preparatów z grupy NLPZ – np. Pyralginy,
 8. układowe choroby tkanki łącznej,
 9. zapalne choroby jelit – w tym Ch. Leśniowskiego Crohna,
 10. astmę oskrzelową,
 11. silne reakcje alergiczne.
Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki