Poradnik
Magnez B6

Magnez B6

Magnez B6

Magnez to pierwiastek niezwykle istotny dla organizmu człowieka. Ma przede wszystkim bardzo dobry wpływ na pracę układu nerwowego i wspomaga utrzymanie prawidłowych funkcji psychologicznych. Oprócz tego chroni kości i mięśnie. Rola magnezu jest bardzo ważna i warto dbać o to, aby nie dopuścić do jego niedoboru.

Znalezione produkty : 10
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Doppelherz aktiv Magnez-B6 Forte 400, 30 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Sponsorowane
Zdrowie i uroda
Doppelherz aktiv Magnez-B6 Forte 400, 30 tabletek
10,19 zł
Magnez + B6, 60 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Magnez + B6, 60 tabletek
5,09 zł
Magnez Gold B6, 50 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Magnez Gold B6, 50 tabletek
12,99 zł
Chellaflex Magnez B6, 72 kapsułki - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Chellaflex Magnez B6, 72 kapsułki
22,49 zł
Doppelherz aktiv Magnez-B6 400 UltraFast, smak cytrusowy, 20 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Doppelherz aktiv Magnez-B6 400 UltraFast, smak cytrusowy, 20 saszetek
13,89 zł
Zdrovit Magnez + Witamina B6, smak cytrynowy, 24 tabletki musujące - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Zdrovit Magnez + Witamina B6, smak cytrynowy, 24 tabletki musujące
12,19 zł
Hartuś Magnez + Witamina B6, syrop dla dzieci powyżej 3 lat, 120 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Hartuś Magnez + Witamina B6, syrop dla dzieci powyżej 3 lat, 120 ml
15,39 zł
MyVita Magnez + Witamina B6, 250 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
MyVita Magnez + Witamina B6, 250 tabletek
40,49 zł
Zdrovit Magnez z witaminą B6, 24 tabletki musujące + Multiwitamina, 20 tabletek musujących - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Zdrovit Magnez z witaminą B6, 24 tabletki musujące + Multiwitamina, 20 tabletek musujących
12,69 zł
Solgar Magnez z Witaminą B6, 100 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Solgar Magnez z Witaminą B6, 100 tabletek
35,59 zł
1 - 10 z 10 produktów

Kiedy zabraknie magnezu odpowiednia dieta to podstawa

Przy niedoborach magnezu mogą pojawić się niepokojące reakcje organizmu. Bolesne skurcze łydek i mrowienie mięśni, przewlekłe bóle głowy, kłopoty ze snem i koncentracją, apatia, rozdrażnienie oraz brak sił witalnych. Zauważa się również spadek odporności, co jest szczególnie niebezpieczne w czasie pojawienia się jesienno-zimowej aury. Aby zapobiec obciążającym organizm objawom, warto zmodyfikować swoją dietę. Trzeba wprowadzić takie produkty jak natka pietruszki, rukola, migdały, kakao, gorzka czekolada, kasza gryczana, banany czy szpinak. Jako przekąskę warto dorzucić pestki dyni.

Suplementy z magnezem i B6

Oprócz dobrze zbilansowanej diety czasami warto wzmocnić podaż magnezu i wybrać odpowiednie suplementy. Dzięki temu pierwiastkowi białka, węglowodany i tłuszcze przekształcają się w niezbędną do życia energię. Magnezu może brakować wtedy, gdy organizm jest mocno wycieńczony psychicznie, jak i fizycznie. W stanach wzmożonego napięcia i niepokoju. Oprócz dobrze zbilansowanej diety warto sięgać po preparaty, takie jak magnez B6, które stanowią połączenie dwóch cennych mikroelementów. Kiedy można zacząć suplementację?

Stres i zmęczenie

Przede wszystkim, gdy pojawia się długotrwały stres, pospiech i zmęczenie. Te dwa synergicznie działające składniki magnez i witamina B6 mogą być zamknięte w kapsułkach i bardzo wolno uwalniać się do organizmu. Co więcej, ich stężenie we krwi zachowane jest również na długi czas. Oprócz tego magnez B6 może być suplementowany w czasie wypełnionym wielogodzinną nauką i pracą. Witamina b6 wspiera funkcje psychologiczne, co w czasie np. sesji na studiach i wykonywania długiego projektu w pracy jest niezwykle istotne.

Problemy z sercem a profilaktyka

Nie trzeba mieć problemów z sercem, aby suplementować magnez B6. Ważna jest również profilaktyka, aby układ naczyniowo-krwionośny utrzymać w dobrej kondycji. Jego pracę wspiera m.in witamina B6, która bierze udział w przemianach aminokwasu zwanego homocysteiną. Do preparatów magnez B6 często dodawane są inne składniki, które wspierają pracę serca. Wśród nich można znaleźć np. potas – wspiera utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi. Oprócz tego działa bardzo korzystnie na układ nerwowy.

Magnez na skurcze

Bardzo często preparaty magnez B6 stosuje się na bolesne skurcze mięśni. Można znaleźć w ich składzie witaminę D, która przyczynia się do prawidłowej pracy mięśni i utrzymuje kości w dobrej kondycji. Pomaga też utrzymać prawidłowy poziom wapnia we krwi. Preparaty magnez B6 dostępne są w kapsułkach, tabletkach, w proszku i w tabletkach musujących. Dzięki takiej różnorodności każdy może wybrać dla siebie odpowiedni produkt.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki