Kategorie

Maść na liszaje

Maści i kremy na liszaje

Nietypowe zmiany na skórze budzą niepokój i powodują dyskomfort. Jeśli dodatkowo towarzyszy im ból lub świąd, są w stanie skutecznie uprzykrzyć życie. Często bywają efektem niewłaściwej pielęgnacji, ale nie tylko! W niektórych przypadkach mogą świadczyć o poważnych chorobach lub zaburzeniach gospodarki hormonalnej. Dlatego żadnych zmian skórnych w obrębie twarzy, dłoni, stóp (ale także narządów płciowych) nie wolno bagatelizować. Warto jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, który postawi właściwą diagnozę i zleci odpowiednie leczenie.

Znalezione produkty: 7
Sortowanie:
Sortuj według
Unguentum Neomycini 5 mg/ g, maść, 5 g - miniaturka zdjęcia produktu

Unguentum Neomycini 5 mg/ g, maść, 5 g

13,39 zł
Unguentum Neomycini 5 mg/ 1 g, maść, 10 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu

Unguentum Neomycini 5 mg/ 1 g, maść, 10 saszetek

13,29 zł
Hydrocort 5 mg/ g, maść, 20 g - miniaturka zdjęcia produktu

Hydrocort 5 mg/ g, maść, 20 g

10,49 zł
Hydrocort 5 mg/ g, maść, 1g x 10 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu

Hydrocort 5 mg/ g, maść, 1g x 10 saszetek

13,99 zł
Hydrocortisonum Aflofarm 5 mg/ g, krem, 15 g - miniaturka zdjęcia produktu

Hydrocortisonum Aflofarm 5 mg/ g, krem, 15 g

6,89 zł
Hydrocortisonum Oceanic 5 mg/ g, krem, 15 g - miniaturka zdjęcia produktu

Hydrocortisonum Oceanic 5 mg/ g, krem, 15 g

6,79 zł
Calmapherol, krem regenerujący do skóry podrażnionej, 55 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Calmapherol, krem regenerujący do skóry podrażnionej, 55 ml

25,99 zł

Co to są i jak powstają liszaje?

Liszaj to choroba skóry, którą można rozpoznać po dość charakterystycznych pęcherzykowatych lub grudkowych zmianach. Przyczyny jej występowania wciąż są nie do końca zbadane. Przypuszcza się, że może być spowodowana zmianami hormonalnymi, współwystępowaniem innych chorób wirusowych, przyjmowaniem niektórych leków, a nawet nadmiernym i długotrwałym stresem. Specjaliści są zdania, że duży wpływ mogą mieć także czynniki genetyczne. Jak rozpoznać, że zmiana na skórze jest właśnie liszajem? Wyróżniamy kilka rodzajów tej choroby: m.in. liszaj płaski i twardzinowy. Najczęściej spotykany jest liszaj płaski. Liszaje mogą występować w różnych miejscach na ciele m.in. w dolnej części pleców, okolicach narządów płciowych, odbytu, na skórze głowy, pod pachami, w zagięciach kończyn, błonach śluzowych, a nawet na płytce paznokcia. Zmiany skórne mogą przybierać także różny kolor: od ciemnobrązowego po porcelanowy. Ich występowaniu może towarzyszyć ból i świąd.

Liszaj a liszajec – jaka jest różnica?

Choć liszajami nie można się zarazić, choroba ta często bywa mylona ze schorzeniem o podobnej nazwie. Liszajec zakaźny, bo o nim mowa, jest jednak zupełnie inną jednostką chorobową wywoływaną przez bakterie. Do zakażenia może dojść przez kontakt z chorym lub należącymi do niego rzeczami. W przypadku liszajca zakaźnego zmiany na skórze mają nieco inny wygląd niż w przypadku liszajów i pojawiają się głównie w okolicy twarzy, szyi i dłoni.

Skuteczna maść na liszaje

Liszaje mogą powodować nie tylko ból lub uporczywy świąd, ale także dyskomfort psychiczny i przybrać postać przewlekłą. Dlatego tak ważna jest szybka diagnoza. W leczeniu liszajów stosuje się specjalistyczne kremy i maści zawierające takie substancje czynne jak octan hydrokortyzonu czy siarczan neomycyny. Maści i kremy na liszaje, będące lekami lub kosmetykami, są dostępne bez recepty, ale tak jak wszystkie leki powinny być stosowane pod kontrolą lekarską.

Krem na liszaje w aptece Gemini

W naszej aptece znajdziesz kremy i maści na liszaje, które są w stanie skutecznie zminimalizować dyskomfort spowodowany występowaniem swędzących zmian skórnych. Przed zastosowaniem jakichkolwiek preparatów, skontaktuj się z lekarzem pierwszego kontaktu, dermatologiem lub farmaceutą.

Filtry

Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Sposób aplikacji
Problem
Kluczowy składnik
Wiek
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego