Kategorie

Olej z ostropestu

Olej z ostropestu

Problemy z układem trawiennym mogą być o bardzo różnym charakterze, ale wszystkie łączy to, że zawsze niosą dyskomfort i najczęściej – ból. Bez względu na to, czy ma się dość ciągle powtarzających problemów z żołądkiem, czy też profilaktycznie szuka się sposobu na poprawienie zdrowia swojego układu pokarmowego – warto skierować swój wzrok na preparaty czerpiące swoje właściwości z samej natury.

Wertując różne publikacje związane z tematem prędzej czy później można trafić na roślinę funkcjonującą pod nazwą ostropest. Nic dziwnego, olej z ostropestu jest już od dawna znany ze swoich dobroczynnych właściwości względem funkcjonowania ludzkiego organizmu, a zwłaszcza, jeśli chodzi o zdrowie wątroby.

Znalezione produkty: 6
Sortowanie:
Sortuj według
MyVita, Olej z ostropestu, 500 ml - miniaturka zdjęcia produktu

MyVita, Olej z ostropestu, 500 ml

32,49 zł
MyVita, Olej z ostropestu, 250 ml - miniaturka zdjęcia produktu

MyVita, Olej z ostropestu, 250 ml

18,59 zł
Oleofarm Olej z ostropestu tloczony na zimno, 250 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Oleofarm Olej z ostropestu tloczony na zimno, 250 ml

16,89 zł
OlVita, olej z ostropestu zimno tłoczony, nieoczyszczony, 500 ml - miniaturka zdjęcia produktu

OlVita, olej z ostropestu zimno tłoczony, nieoczyszczony, 500 ml

33,49 zł
OlVita, olej z ostropestu zimno tłoczony, nieoczyszczony, 100 ml - miniaturka zdjęcia produktu

OlVita, olej z ostropestu zimno tłoczony, nieoczyszczony, 100 ml

11,39 zł
OlVita, olej z ostropestu zimno tłoczony, nieoczyszczony, 250 ml - miniaturka zdjęcia produktu

OlVita, olej z ostropestu zimno tłoczony, nieoczyszczony, 250 ml

19,09 zł

Olej z ostropestu – najważniejsze właściwości

Na rynku można spotkać wiele preparatów i suplementów wspierających zdrowie wątroby i innych narządów układu pokarmowego jak właśnie ostropest. Dzięki temu sięgając po olej z ostropestu, można doświadczyć korzyści, jakie niesie ze sobą wprowadzenie go do codziennej diety.

Wśród świadczeń zdrowotnych można znaleźć liczne informacje o dobroczynnym działaniu ostropestu, ze szczególnym podkreśleniem wątroby. Warto wyróżnić najważniejsze korzyści, jakie olej z ostropestu może oferować.

Olej z ostropestu może mieć działania detoksykujące na wątrobę, co jest niezwykle ważne, tym bardziej w obliczu dzisiejszego trybu życia i wszędzie nas otaczających wolnych rodników. Pomagając utrzymać jej prawidłową czynność, jest bardzo ceniony w działaniach związanych z profilaktyką układu trawiennego. Pełni swoją rolę również, jako jej hepatoprotector i regenerator.

Olej z ostropestu – nie tylko dla zdrowia wątroby

Choć tak jak wykazano na podstawie europejskich świadczeń zdrowotnych, olej z ostropestu może wspierać ludzki organizm najbardziej w kontekście dobrej kondycji wątroby, to jego dobroczynny wpływ, całe szczęście, nie kończy się na tym organie.

Inne świadczenia zdrowotne, jakich można oczekiwać, wprowadzając ostropest do swojej diety:

 • dobre trawienie,
 • stymulacja produkcji płynów ustrojowych,
 • stymulacja ruchów żołądkowo-jelitowych,
 • oczyszczenie organizmu,
 • utrzymanie prawidłowego apetytu.

Potwierdzone jest również, że wyciąg z ostropestu plamistego może pomóc w zdrowym funkcjonowaniu układu żołądkowo-jelitowego.

Olej z ostropestu – szeroki wybór

Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej wymienione atuty zdrowotne ostropestu, nic dziwnego, że producenci z branży pro zdrowotnej prześcigają się w pomysłach na zaoferowanie klientom najciekawszej formy włączenia tej rośliny do codziennej diety.

Wśród wszystkich produktów i preparatów jednym z tych, po które klienci sięgają najczęściej, jest olej z ostropestu. Może to wynikać z wielu różnych powodów, a jednymi z najważniejszych są:

 • wygodna forma,
 • przystępna cena,
 • wysoka dostępność.

W aptece można dostać olej z ostropestu w różnych wariacjach, tak by każda osoba zainteresowana jego właściwościami, znalazła tą najbardziej odpowiednią dla siebie i swoich bliskich. Najczęściej spotyka się olej o pojemności 250 ml, ale nie ma też problemu z większym (500 ml). Wszystko zależy od zapotrzebowania i indywidualnych preferencji konsumenta, na które branża suplementów zawsze stara się odpowiedzieć w najbardziej kompleksowy sposób.

Olej z ostropestu – wskazówki dotyczące zakupu

Oczywiście, aby móc cieszyć się wszystkimi wyżej wymienionymi właściwościami, konieczne jest kupować olej z ostropestu wyłącznie ze sprawdzonego źródła, pamiętając o kilku istotnych kwestiach.

Przede wszystkim, nie ma wątpliwości co do tego, że powinien to być olej z ostropestu tłoczony na zimno. Kupując go stacjonarnie, należy szukać na etykiecie produktu takiej informacji, natomiast decydując się na zakupy online – w opisie. Podobnie 100% nierafinowany to ten niosący najwyższą wartość odżywczą i takiego należy szukać.

Po znalezieniu zadowalającej jakości produktu można zacząć go wprowadzać do swojego jadłospisu. Wedle uznania, olej z ostropestu plamistego nadaje się do bezpośredniego spożycia, bez jakichkolwiek dodatków, ale śmiało można go dodawać na zimno do różnych potraw. W sieci internetowej nie brakuje smacznych pomysłów na jego wykorzystanie. Na koniec, nie można zapomnieć o tym, że po otwarciu produktu, celem zachowania jego właściwości, należy przechowywać olej według wskazań producenta.

Filtry

Marka
Producent
Cena
-
Postać
Kluczowy składnik
Cecha specjalna
Typ produktu
 • Apteka Gemini

  gemini.pl

  Dodaj do ekranu głównego