Kategorie

Pau Darco

Pau d’Arco

Pau d’Arco (Tabebuia impetiginosa) to okazałe, sięgające ok. 4-6 metrów drzewo tropikalne rosnące w rejonach Ameryki Środkowej i Południowej. Określane jest również takimi nazwami jak: Ipe Roxo (Brazylia), Lapacho (Argentyna, Paragwaj), Taheebo (Indianie boliwijscy i brazylijscy). To wiecznie zielone drzewo żyje do ok. 700 lat. Bardzo głęboko się zakorzenia, dlatego jest uznawane za jedno z najsilniejszych drzew na świecie. Po zakwitnięciu wygląda bardzo urokliwie, ponieważ gałązki obsypane są fiołkowym, delikatnym kwieciem.

Znalezione produkty: 5
Sortowanie:
Sortuj według
Swanson Pau D'Arco Bark Liquid Extract, lapacho, 29,6 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Swanson Pau D'Arco Bark Liquid Extract, lapacho, 29,6 ml

39,99 zł
Swanson Pau D'Arco, lapacho, 100 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Swanson Pau D'Arco, lapacho, 100 kapsułek

22,59 zł
Now Foods Pau Darco 500 mg, lapacho, 250 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Now Foods Pau Darco 500 mg, lapacho, 250 kapsułek

52,99 zł
Now Foods, Pau Darco 500 mg,100 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Now Foods, Pau Darco 500 mg,100 kapsułek

27,99 zł
New Foods Pau Darco Extract, lapacho, 60 ml - miniaturka zdjęcia produktu

New Foods Pau Darco Extract, lapacho, 60 ml

39,49 zł

Zastosowanie Pau d’Arco

Do przyrządzania różnych preparatów na bazie Pau d’Arco stosuje się przede wszystkim wewnętrzną część kory, z której pozyskuje się susz. W mniejszym stopniu jest to jej warstwa zewnętrzna i drewno, ponieważ nie ma w tych częściach rośliny wielu substancji czynnych. Zawierają się w niej m.in. takie składniki mineralne jak wapń, potas, magnez, żelazo i mangan.

Wapń – wspomaga krzepnięcie krwi oraz wpływa na prawidłowy metabolizm energetyczny. Oprócz tego dobroczynnie działa na mięśnie, bierze udział w procesie podziału i specjalizacji komórek i w przewodnictwie nerwowym oraz wspomaga enzymy trawienne.

Potas – to również bardzo cenny dla organizmu pierwiastek. Ma dobroczynny wpływ na układ nerwowy i zapewnia prawidłową pracę mięśni. Wpływa na utrzymywanie prawidłowego ciśnienia krwi.

Magnez – jest nazywany pierwiastkiem życia. Umożliwia łagodny rozkurcz mięśni i uczestniczy w przewodnictwie nerwowym. Wspiera też metabolizm energetyczny i pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej. Magnez to także zdrowe i mocne kości. Zażywany jest szczególnie w stanach wzmożonego napięcia nerwowego i wyczerpania fizycznego.

Mangan – uczestniczy w tworzeniu tkanki łącznej, chroni komórki przed stresem oksydacyjnym, pomaga utrzymać w dobrym stanie kości i prawidłowy metabolizm energetyczny.

Żelazo – kiedy brakuje tego pierwiastka w organizmie, może dojść nawet do anemii, ponieważ wspiera produkcję czerwonych krwinek i hemoglobiny. Bierze udział w transporcie tlenu oraz wspiera układ odpornościowy, wpływa na funkcje poznawcze i metabolizm energetyczny. Zażywany jest także w stanach wzmożonego znużenia i wyczerpania fizycznego.

Suplementy Pau d’Arco sprzedawane są w formie kapsułek lub ekstraktów, które należy dodać do wody.

Filtry

Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Kluczowy składnik
Cecha specjalna
Wiek
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego