Poradnik
Różeniec górski

Różeniec górski

Różeniec górski – co powinieneś wiedzieć

Różeniec górski jest stosunkowo niewielką rośliną, która naturalnie występuje na terenie Ameryki Północnej i Eurazji. W Polsce czujny obserwator może znaleźć ją na niektórych terenach górskich, przede wszystkim w Sudetach i Karpatach. Najczęściej występuje jednak na obszarach chronionych. Jak rozpoznać Różeńca? Ma grube i wyraźne liście oraz drobne kwiatki. Ciekawostką jest, że roślina ta występuje w różnych barwach (zielona, żółta a nawet czerwona), a swoją nazwę wzięła od szczególnego, różanego zapachu, jaki wydziela jej łodyga po rozdarciu. W Azji od wielu lat używa się tej ciekawej rośliny w celach leczniczych - część właściwości Różeńca potwierdziła współczesna nauka, dzięki czemu dzisiaj roślina ta jest specjalnie uprawiana i przetwarzana tak, aby móc w pełni wykorzystać jej potencjał.
Znalezione produkty : 6
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Now Foods Rhodiola, różeniec górski, 500 mg, 60 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Now Foods Rhodiola, różeniec górski, 500 mg, 60 kapsułek
86,99 zł
Naturell Rhodiola + B, 60 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Naturell Rhodiola + B, 60 tabletek
26,49 zł
Hanoju, Różeniec górski 400 mg, Poprawa pamięci, 90 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Hanoju, Różeniec górski 400 mg, Poprawa pamięci, 90 kapsułek
123,99 zł
Wish, Rhodiola rose extract, Różeniec Górski + L-leucyna + prebiotyk, 120 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Wish, Rhodiola rose extract, Różeniec Górski + L-leucyna + prebiotyk, 120 kapsułek
47,99 zł
Solgar Rhodiola Rosea, różeniec górski, 60 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Solgar Rhodiola Rosea, różeniec górski, 60 kapsułek
90,89 zł
Allnutrition Rhodiola Rosea, różeniec górski, 90 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Allnutrition Rhodiola Rosea, różeniec górski, 90 kapsułek
22,49 zł
1 - 6 z 6 produktów

Różeniec górski i jego szczególne właściwości

Warto wiedzieć, że lecznicze właściwości przypisuje się przede wszystkim podziemnej łodydze Rożeńca (tej, o wyjątkowym, różanym zapachu). Kłącza wraz z korzonkami zawierają cały wachlarz cennych dla ludzkiego organizmu substancji, między innymi flawonoidy, fitosterole, fenolokwasy, katechiny, proantocyjanidyny. Różeniec górski uważany jest za zioło adaptogenne, czyli pomagające w adaptacji do zmieniających się warunków otoczenia. W praktyce oznacza to, że ma on wpływ na skuteczną walkę ze stresem. Stosowanie Różeńca wzmacnia układ nerwowy i ma pozytywny wpływ na koncentrację, co za tym idzie wspiera wiele istotnych procesów, na przykład skuteczną naukę. Roślina ta może być również pomocna przy wsparciu walki z obniżonym nastrojem wywołanym na przykład przemęczeniem czy przewlekłym stresem. Przyjmowanie ekstraktu z tego zioła wspiera organizm również przy wzmożonym wysiłku fizycznym.

Różeniec górski – jak stosować?

Różeniec górski to zioło, które bez trudu znajdziesz w aptekach czy sklepach z asortymentem zielarskim. Najczęściej kupujemy go w postaci sproszkowanego korzenia, który można zaparzać. Łatwiejszym sposobem przyjmowania Rożeńca będzie stosowanie go w formie suplementów diety, które komponowane są z suchych wyciągów spreparowanych i sprowadzonych do postaci tabletek czy kapsułek. Pamiętaj, że Różeniec, tak jak każdy inny suplement, należy dawkować ściśle według zaleceń na opakowaniu. Zioło to przejawia bezpośredni wpływ na układ nerwowy i można je przedawkować. Skutki przedawkowania mogą być nieprzyjemne, zaliczamy do nich nadmierne pobudzenie, niepokój a nawet bezsenność. Dodatkowo warto wiedzieć, że nie poleca się stosowania tego suplementu przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.
Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki