Poradnik
Smoczek ortodontyczny

Smoczek ortodontyczny

Smoczek ortodontyczny

Już w okresie płodowym u dziecka wykształca się zdolność ssania. Ta naturalna czynność zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa. Smoczek jest czymś więcej niż tylko ulubionym gryzaczkiem. Tego typu akcesoria są bardzo ważne dla maleństw, które mają potrzebę częstego karmienia oraz dla tych, które czasami potrzebują uspokojenia czy relaksu. Dostępne są różne rodzaje smoczków, dlatego bardzo ważne jest, by dobrać ten odpowiedni dla dziecka. Inne zadanie ma smoczek ortodontyczny, a inne przyjazny dla zgryzu czy dynamiczny.

Znalezione produkty : 3
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Dr Brown's, smoczek ortodontyczny, Classic, 0-6miesiąca, Boy, PV12015, 2 sztuki - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Dr Brown's, smoczek ortodontyczny, Classic, 0-6miesiąca, Boy, PV12015, 2 sztuki
28,99 zł
Dr Brown's, smoczek ortodontyczny, Classic, 0-6miesiąca, Girl, PV12014, 2 sztuki - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Dr Brown's, smoczek ortodontyczny, Classic, 0-6miesiąca, Girl, PV12014, 2 sztuki
28,99 zł
Dr Brown's, smoczek uspokajający, silikonowy, ortodontyczny, PreVent, świecący w ciemności, 6-18 miesięcy, 2 sztuki - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Dr Brown's, smoczek uspokajający, silikonowy, ortodontyczny, PreVent, świecący w ciemności, 6-18 miesięcy, 2 sztuki
29,99 zł
1 - 3 z 3 produktów

Dlaczego warto stosować smoczki ortodontyczne?

Pierwsze chwile z dzieckiem w domu mogą być bardzo stresujące dla rodziców, którzy nie zawsze potrafią właściwie zinterpretować płacz dziecka. Wyczerpująca opieka o każdej porze, problemy z usypianiem noworodka, karmienie, częste wstawanie w nocy, a zwłaszcza zwiększona potrzeba ssania u dziecka powodują, że rodzice, sięgając po smoczki, pomagają maleństwu i sobie.

W czasie, gdy dziecko ząbkuje, smoczek ortodontyczny pomaga złagodzić ból oraz swędzenie dziąseł. Oprócz tego dba on również o prawidłowy odruch ssania. Dzięki temu zapobiega on wypychaniu zębów górnych do przodu a dolnych w kierunku jamy ustnej.

Dlaczego smoczek ortodontyczny jest tak ważny dla dziecka?

Charakterystyczną cechą smoczków ortodontycznych jest ich kształt zaprojektowany przez specjalistów. Są one zaokrąglone na końcu, a po obu stronach spłaszczone. Dzięki temu spełniają zadanie, jakim jest uspokajanie dzieci oraz przynoszenie im ulgi w momentach bólu bez negatywnego formowania podniebienia i wyżynających się ząbków. Smoczki te można zakupić w różnych rozmiarach w zależności od wieku dziecka.

To od użycia właściwego smoczka zależy, czy w przyszłości dojdzie u dziecka do wad wymowy, czy nieprawidłowego zgryzu. Właściwie dobrany smoczek ortodontyczny zapewnia właściwą pionizację języka, co jest bardzo ważne podczas procesu oddychania, mówienia, czy połykania.

Nieprawidłowa pionizacja języka prowadzi do:

  • wad wymowy,
  • problemów z mówieniem,
  • wad zgryzu,
  • problemów z oddychaniem,
  • infekcji dróg oddechowych.

Dobry smoczek ortodontyczny - czym powinien się charakteryzować?

Smoczki te powinny być wykonane z miękkiego silikonu. Ich symetryczny kształt zadba o właściwy rozwój dziąseł, zębów i podniebienia maleństwa. Przede wszystkim muszą być łatwe w czyszczeniu (z możliwością mycia w zmywarce) i sterylizacji.

O czym należy pamiętać, używając smoczka ortodontycznego?

Ze względu na swoje zalety smoczki ortodontyczne są kupowane przez rodziców znacznie częściej niż tradycyjne. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na jego gładkie brzegi tak, by nie powodowały podrażnień. Bardzo ważny jest także materiał, z jakiego wykonany jest smoczek ortodontyczny. Nie powinien on zawierać bisfenolu A. Wersje bez smaku i zapachu dzieci najlepiej akceptują. Oprócz kształtu ważne jest, by tarcza była lekka i nie dotykała noska oraz umożliwiała cyrkulację powietrza, co skutecznie zmniejsza ryzyko powstania odparzeń, podrażnień i odciśnięć na wrażliwej skórze dziecka. Bezpieczny uchwyt o wyglądzie pierścienia, który umożliwia wyjęcie smoczka w dowolnym momencie, jest dodatkowym atutem. Dobrze jest, gdy smoczek posiada nasadkę na zatrzask jako ochronę przed zabrudzeniem.

Bardzo ważne jest utrzymanie higieny smoczków, dlatego należy je regularnie wymieniać. Mimo że tego typu akcesoria są wyjątkowo trwałe, nie ulegają zniekształceniu pod wpływem czasu oraz nie przebarwiają się i są odporne na gryzienie, nie powinny służyć jako gryzaczki.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki