Poradnik
Ulgix Wzdęcia

Ulgix Wzdęcia

Ulgix wzdęcia

Preparat Ulgix wzdęcia oferowany przez Aptekę Gemini to medyczny wyrób leczniczy, który stosowany jest do łagodzenia objawów związanych z nadmiernym nagromadzeniem gazów w jelitach. Objawy te są znane większości z nas i obejmują m.in. silne wzdęcia, odbijanie się czy też uczucie pełności.

Znalezione produkty : 2
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Ulgix Wzdęcia 80 mg, 100 kapsułek miękkich - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Ulgix Wzdęcia 80 mg, 100 kapsułek miękkich
16,39 zł
Ulgix Wzdęcia Max 240 mg, 30 kapsułek miękkich - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Ulgix Wzdęcia Max 240 mg, 30 kapsułek miękkich
17,39 zł
1 - 2 z 2 produktów

Co zawiera i jak działa preparat Ulgix wzdęcia?

Preparat Ulgix wzdęcia zawiera substancję czynną – symetykon (simeticone), który jest mieszaniną polidimetylosiloksanu oraz ditlenku krzemu. Te związki krzemu nie są wchłaniane przez przewód pokarmowy i działają wyłącznie w jego obrębie. Preparat Ulgix wzdęcia dostępny w jest klasycznej dawce 80 mg symetykonu oraz w wersji Ulgix wzdęcia Max, który zawiera 240 mg symetykonu.

Symetykon zmniejsza napięcie powierzchniowe na granicy dwóch faz – gazowej i płynnej w obrębie przewodu pokarmowego. Doprowadza to do pękania pęcherzyków gazów. Co istotne, preparat ten nie drażni ściany przewodu pokarmowego, nie wykazuje wpływu na procesy trawienne, wchłanianie substancji odżywczych oraz nie powoduje zaburzeń w motoryce przewodu pokarmowego.

Wśród wskazań do stosowania symetykonu, głównego składnika preparatu Ulgix wzdęcia, należy wyróżnić:

  • uczucie ucisku i pełności w nadbrzuszu,
  • wzdęcia,
  • przygotowanie do badań diagnostycznych przewodu pokarmowego – tj. USG, endoskopii i badań radiologicznych.

Wśród przeciwskazań do zastosowania symetykonu należy wskazać przede wszystkim na niedrożność przewodu pokarmowego oraz nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu. Nie wchodzi on w interakcje z innymi lekami. Ze względów zrozumiałych w trakcie stosowania symetykonu nie należy spożywać napojów gazowanych.

Kiedy stosujemy preparat Ulgix wzdęcia?

Zastosowanie preparatu Ulgix wzdęcia zalecane jest w sytuacjach, gdy doświadczamy dyskomfortu związanego z nagromadzeniem gazów w przewodzie pokarmowym, co może być spowodowane np. błędami dietetycznymi, chorobami przewodu pokarmowego, złą, niezbilansowaną dietą, zabiegami operacyjnymi (niedrożność porażenna), chorobami uchyłków jelita grubego lub też niektórymi chorobami jelit – np. schorzeniami o etiologii zapalnej lub zespołem jelita drażliwego.

Preparat ten może być również stosowany przed zabiegami diagnostycznymi przewodu pokarmowego. Nagromadzenie gazów w jelitach może istotnie ograniczać możliwości zobrazowania struktur jamy brzusznej w trakcie badania USG. Wynika to z faktu, że gazy powodują rozproszenie oraz odbijanie fali dźwiękowej, która stanowi podstawę dla diagnostyki ultrasonograficznej. Podobnie tyczy się to zdjęć przeglądowych jamy brzusznej RTG – przemieszczone przez gazy jelitowe struktury anatomiczne mogą utrudniać znacząco interpretację całościowego obrazu radiologicznego.

Dawkowanie preparatu zależne jest od informacji na opakowaniu/ulotki. W przypadku dawki 80 mg należy stosować 1 kapsułkę preparatu Ulgix wzdęcia 3-4 razy na dobę w celu ograniczenia objawów związanych z nadmiernym nagromadzeniem gazów w świetle jelit. Preparat można przejmować niezależnie od posiłków, popijając odpowiednią ilością płynów.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki