Krople miętowe, 35 g

Krople miętowe, 35 g

Kategorie

Krople miętowe, 35 g

Cena jednostkowa: 11,40 zł za 100 gram

Cena
3,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Wskazania

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w łagodnych dolegliwościach trawiennych, takich jak: niestrawność i wzdęcia oraz pomocniczo w stanach skurczowych w obrębie jelit.

Skład

1g kropli zawiera: nalewka miętowa (Menthae piperitae tinctura) o zawartości olejku miętowego nie mniej niż 5,0%, DER 1:19,7-21, ekstrahent: etanol 90% (V/V) 1g. Lek zawiera: 80% - 86% (v/v) etanolu.

Działanie

Rozkurczające.

Dawkowanie

Podanie doustne.

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: stosuje się po 20-50 kropli (co odpowiada około 0,8-2ml) 3-5 razy na dobę. Lek można stosować po rozcieńczeniu z wodą lub na łyżkę cukru.

U dzieci w wieku 6-12 lat przed użyciem zaleca się zasięgnięcia opinii lekarza.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne (liść mięty lub mentol). Nie stosować w chorobach dróg żółciowych na przykład: w zapaleniu dróg żółciowych, kamicy żółciowej. Nie stosować u osób z chorobą alkoholową. Nie zaleca się stosowania w refluksie żółądkowo-przełykowym (zgaga). 

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Cecha specjalna
Problem
Typ produktu
lek
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego