Kategorie

GRIPEX

Znalezione produkty: 6
Sortowanie:
Sortuj według
Gripex Hot Max 1000 mg + 100 mg + 12,2 mg, 8 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu

Gripex Hot Max 1000 mg + 100 mg + 12,2 mg, 8 saszetek

13,59 zł
Gripex Hot 650 mg + 50 mg + 10 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 8 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu

Gripex Hot 650 mg + 50 mg + 10 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 8 saszetek

13,89 zł
Gripex Duo, 16 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu

Gripex Duo, 16 tabletek

23,89 zł
Gripex Control 500 mg + 50 mg, 12 tabletek powlekanych - miniaturka zdjęcia produktu

Gripex Control 500 mg + 50 mg, 12 tabletek powlekanych

14,79 zł
Gripex Hot 650 mg + 50 mg + 10 mg, 12 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu

Gripex Hot 650 mg + 50 mg + 10 mg, 12 saszetek

16,99 zł
Gripex Hot Max 1000 mg + 100 mg + 12,2 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 12 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu

Gripex Hot Max 1000 mg + 100 mg + 12,2 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 12 saszetek

17,89 zł

Gripex – sposób na przeziębienie i grypę

Osłabienie, gorączka, katar – to jedne z typowych objawów przeziębienia i grypy. Dopadają czasem każdego z nas, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, a także podczas przesilenia wiosennego. Choroba uniemożliwia nam normalne funkcjonowanie, dlatego chcemy jak najszybciej pozbyć się jej dokuczliwych symptomów. W tym celu warto sięgnąć po sprawdzone preparaty, których celem jest wsparcie organizmu w walce z przeziębieniem i grypą. Wśród nich znajdziemy Gripex – lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym oraz udrażniającym nos.

Gripex w domowej apteczce – zawsze wtedy, gdy dopadnie Cię choroba

Przeziębienie i grypa to powszechne choroby, które dotykają nas niezależnie od wieku. Mimo że ich objawy są do siebie dosyć podobne, to dolegliwości te różnią się od siebie. Jak zatem rozpoznać, z którą z nich mamy do czynienia?

Przeziębienie, znane również jako choroba przeziębieniowa, zaziębienie czy zapalenie nosogardła, to zakaźny wirusowy stan zapalny górnych dróg oddechowych. Dolegliwość tę może wywołać około 200 różnych wirusów, choć najczęściej powodują ją rinowirusy. Przeziębienie poznamy po objawach takich jak: stan podgorączkowy lub niska gorączka nieprzekraczająca zwykle 38,5°C, ból gardła, katar oraz kaszel. Choroba rozwija się powoli, dlatego symptomy pojawiają się stopniowo i zazwyczaj przebiegają w sposób łagodny.

Grypa stanowi poważniejszą chorobę – nieleczona może bowiem prowadzić do groźnych powikłań takich jak zapalenie płuc, opon mózgowych czy mięśnia sercowego. Jej początek jest ostry i nagły, a do typowych objawów należą: wysoka gorączka nawet do 40°C, dreszcze, bóle mięśni oraz stawów, ogólne rozbicie. Grypa jest szczególnie groźna dla dzieci i osób starszych.

Kiedy dopada nas choroba, nie powinniśmy bagatelizować jej symptomów. W walce z przeziębieniem i grypą zaleca się leczenie objawowe w połączeniu z wypoczynkiem. Aby szybko powrócić do zdrowia, warto sięgnąć po lek, który wspomoże organizm w walce z chorobą – jest nim na przykład Gripex. Oprócz tego, w przypadku wystąpienia gorączki, można stosować zimne okłady, a także sięgać po produkty bogate w witaminy. Ważne jest, aby pozwolić organizmowi odpocząć – dlatego w przypadku wystąpienia choroby powinniśmy przez kilka dni zostać w łóżku. Szybka interwencja z pomocą Gripexu pozwoli nam szybciej wrócić do codziennych aktywności.

Gripex – skład

Wieloskładnikowy lek przeznaczony do krótkotrwałego leczenia symptomów przeziębienia oraz grypy – tak właśnie jest opisywany Gripex. Skład leku to przede wszystkim paracetamol, znany również jako acetaminofen – substancja o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. W Polsce składnik ten stał się popularny w latach 90. Paracetamol wyróżnia dobra wchłanialność – osiąga on maksymalne stężenie we krwi już po około godzinie. Substancja ta nie podrażnia błony śluzowej żołądka ani nie zaburza pracy nerek, dzięki czemu stosowanie jej przy braku przeciwwskazań i zgodnie z zaleceniami lekarza jest bezpieczne. Paracetamol często występuje wraz z witaminą C – tak jest również w przypadku Gripexu. Kwas askorbinowy znany jest ze swojego działania stymulującego prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. Dzięki jego zawartości w składzie leku organizm może efektywniej i szybciej poradzić sobie z chorobą.

Gripex w saszetkach

Gripex to lek dostępny również w formie wygodnych saszetek o kompleksowym składzie poszerzonym o fenylefrynę. Stanowi ona związek chemiczny o budowie zbliżonej do epinefryny oraz efedryny, lecz cechuje ją dłuższe działanie. Jest ona lekiem stosowanym w celu udrożniania śluzówki nosa. Gripex w saszetkach to sposób na walkę z objawami przeziębienia, grypy i innych chorób zakaźnych, takich jak: gorączka i bóle różnego pochodzenia. Sprawdzi się także w przypadku wystąpienia zapalenia błony śluzowej nosa. Saszetkę rozpuszcza się w szklance gorącej wody, co dodatkowo przyniesie nam efekt natychmiastowego rozgrzania.

Filtry

Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Sposób aplikacji
Problem
Kluczowy składnik
Dla kogo
Wiek
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego