Poradnik
Ibufen

IBUFEN

Znalezione produkty : 8
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Ibufen dla dzieci Forte o smaku truskawkowym 200 mg/ 5 ml, zawiesina doustna od 3 miesiąca, 100 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Ibufen dla dzieci Forte o smaku truskawkowym 200 mg/ 5 ml, zawiesina doustna od 3 miesiąca, 100 ml
25,19 zł
Ibufen Baby 200 mg, czopki od 6 lat, 5 sztuk - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Ibufen Baby 200 mg, czopki od 6 lat, 5 sztuk
18,79 zł
Ibufen Baby 60 mg, czopki od 3 miesiąca, 5 sztuk - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Ibufen Baby 60 mg, czopki od 3 miesiąca, 5 sztuk
12,09 zł
Ibufen dla dzieci Forte o smaku truskawkowym 200 mg/ 5 ml, zawiesina dosutna od 3 miesiąca, 40 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Ibufen dla dzieci Forte o smaku truskawkowym 200 mg/ 5 ml, zawiesina dosutna od 3 miesiąca, 40 ml
13,79 zł
Ibufen Junior 200 mg, dla dzieci od 6 lat, 10 kapsułek miękkich - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Ibufen Junior 200 mg, dla dzieci od 6 lat, 10 kapsułek miękkich
9,19 zł
Ibufen Baby 125 mg, czopki od 2 lat, 5 sztuk - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Ibufen Baby 125 mg, czopki od 2 lat, 5 sztuk
14,19 zł
Ibufen dla dzieci Forte o smaku malinowym 200 mg/ 5ml, zawiesina doustna od 3 miesiąca, 100ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Ibufen dla dzieci Forte o smaku malinowym 200 mg/ 5ml, zawiesina doustna od 3 miesiąca, 100ml
25,19 zł
Ibufen Aroma Na Katar, plastry aromatyczne, po 18 miesiącu życia, 5 sztuk - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt niedostępny
Zdrowie i uroda- niedostępny
Ibufen Aroma Na Katar, plastry aromatyczne, po 18 miesiącu życia, 5 sztuk
15,79 zł
1 - 8 z 8 produktów

O marce Ibufen

Ibufen jest marką leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych, a także przeznaczonych do leczenia objawów przeziębienia i grypy, które zostały opracowane dla dzieci. Marka Ibufen należy do firmy Polpharma, która jest jednym z wiodących przedsiębiorstw na rynku farmaceutycznym w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej.

Ibufen – marka leków stworzona z myślą o najmłodszych

Niemowlęta i dzieci nie mają jeszcze odpowiednio wykształconej odporności, dlatego mogą często zapadać na różne infekcje układu oddechowego, a także ucha środkowego. Występują u nich również bóle różnego pochodzenia – w tym bóle wywołane ząbkowaniem, czyli okresem w życiu dziecka, który dla samych maluchów, jak i ich rodziców potrafi być bardzo męczący. Infekcjom oraz wyrzynaniu się ząbków może towarzyszyć gorączka, która w wieku niemowlęcym może być niebezpieczna i z pewnością wymaga szczególnej uwagi oraz kontroli, a w przypadku osiągania wysokich wartości - podjęcia natychmiastowego działania w celu jej zbicia.

Małe dzieci niestety nie są w stanie powiedzieć, co im dolega. Bóle, gorączka oraz dolegliwości związane z infekcjami sprawiają, że maluchy są niespokojne, drażliwe, a nawet wybuchają niekontrolowanym płaczem. Jest to niekomfortowe nie tylko dla nich, ale również dla rodziców, którzy zamartwiają się i niepokoją o stan zdrowia ich pociech.

Ibufen – wiedza na temat zdrowia dziecka

Marka Ibufen uświadamia rodziców o typowych objawach, jakie towarzyszą infekcjom u dzieci, a także o tym, jak wygląda czas ząbkowania. Wszystko to ma na celu przygotowanie rodziców do prawidłowej opieki nad dzieckiem, u którego pojawiają się bóle, gorączka oraz infekcje. Ponadto pomaga im również zredukować stres, jaki wynika z niepewności i obawy o stan zdrowia ich dzieci.

Jak działa Ibufen?

Substancją czynną w lekach Ibufen dla dzieci jest ibuprofen. Jest to substancja o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Swoje działanie zawdzięcza hamowaniu enzymów odpowiedzialnych za uwalnianie prostaglandyn, które odpowiedzialne są za ból, stany zapalne oraz podnoszenie temperatury ciała. Ibuprofen dla niemowląt jest odpowiedni od osiągnięcia trzeciego miesiąca życia.

Ibufen – produkty dostępne w Gemini

Leki Ibufen dla dzieci występują w formach, które mają ułatwić podawanie ich dzieciom. Dla niemowląt do wieku 2 lat, marka Ibufen przygotowała czopki doodbytnicze. Dla dzieci, które potrafią już przyjmować leki doustnie, przygotowano zawiesiny Ibufen o zawartości 100 lub 200mg substancji czynnej. Aby przyjmowanie preparatu było dla dzieci przyjemniejsze, produkty te występują w smakach malinowym i truskawkowym. Starszym dzieciom można podawać miękkie kapsułki Ibufen – dla dzieci w wieku od 4 lat przeznaczone są kapsułki z zawartością substancji czynnej 100mg, natomiast kapsułki dla dzieci powyżej 6. roku życia zawierają 200mg ibuprofenu.

Ibufen – dawkowanie

Lek Ibufen należy podawać dzieciom zawsze zgodnie ze wskazaniami podanymi na ulotce lub też według zaleceń lekarza, lub farmaceuty. W przypadku występowania nadwrażliwości lub uczulenia na Ibuprofen leku nie należy podawać.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki