Poradnik
MaxON Active 25 mg, 4 tabletki powlekane KRÓTKA DATA
MaxON Active 25 mg, 4 tabletki powlekane KRÓTKA DATA - zdjęcie produktu
MaxON Active 25 mg, 4 tabletki powlekane KRÓTKA DATA - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt niedostępny
Adamed Pharma , Maxon , produkt leczniczy otc , Produkt apteczny

MaxON Active 25 mg, 4 tabletki powlekane KRÓTKA DATA

2,00 zł
5,00 zł za 10 tabletek
Niedostępny

Sprawdź inny popularny produkt z tej kategorii:

Maxon Forte 50 mg, 4 tabletki powlekane - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Maxon Forte 50 mg, 4 tabletki powlekane
18,39 zł
Kurier
Punkt odbioru
marketplace.shipment.type.null
Zamówienie wysyłamy w ciągu 1 dnia roboczego
Chcesz wiedzieć więcej o kosztach i progach darmowej dostawy?
ZOBACZ SZCZEGÓŁY

Opis produktu

MaxON Active to lek wydawany bez przepisu lekarza opracowany dla dorosłych mężczyzn do leczenia impotencji (zaburzeń wzwodu). Jest odpowiedni do stosowania w sytuacji, gdy u mężczyzny występują problemy z uzyskaniem lub utrzymaniem erekcji prącia, która umożliwia odbycie stosunku płciowego. Lek pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem uprzedniego pobudzenia seksualnego.

MaxON Active ma postać tabletek powlekanych, z których każda 25 mg syldenafilu - substancji czynnej zaliczanej do leków z grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5. Działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, przyczyniając się do zwiększenia napływu krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego.

Inne wersje tego produktu

MaxON Active 25 mg, 4 tabletki powlekane - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt niedostępny
Produkt apteczny - niedostępny
MaxON Active 25 mg, 4 tabletki powlekane
12,19 zł

Wskazania

Dla dorosłych mężczyzn do leczenia zaburzeń wzwodu u dorosłych mężczyzn.

Skład

1 tabletka powlekana zawiera:

 • substancję czynną: syldenafil (w postaci syldenafilu cytrynianu) 25 mg, 
 • pozostałe składniki:
  • substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, hydroksypropyloceluloza, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian;
  • skład otoczki: Opadry II 31F58914 white: hypromeloza 15cP, laktoza jednowodna, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 4000, sodu cytrynian dwuwodny.

Działanie

Wspomaga rozkurcz naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. 

Dawkowanie

Lek ten należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

 • Dorośli mężczyźni: zaleca się przyjmować 25 mg leku, chyba że lekarz zaleci inaczej. 

Lek powinien być przyjęty na około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Tabletkę należy połknąć w całości, popijając szklanką wody. Czas, po którym można zaobserwować działanie leku, jest różny u różnych pacjentów, i zwykle wynosi 30-60 minut. Działanie może nastąpić później, jeżeli lek zostanie przyjęty po obfitym posiłku. Leku nie należy przyjmować częściej niż raz na dobę. 

Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą w przypadku wrażenia, że działanie leku MaxON Active jest za mocne lub za słabe, jak również w przypadku gdy po zażyciu leku MaxON Active nie dochodzi do erekcji lub, gdy czas trwania wzwodu nie jest wystarczający do odbycia stosunku płciowego. W razie przyjęcia większej dawki leku niż zalecana u pacjenta mogą częściej występować działania niepożądane i mogą być one bardziej nasilone. Zażycie dawki większej niż 100 mg nie oznacza zwiększenia skuteczności leku. Nie należy stosować większej liczby tabletek, niż wskazano w ulotce dla pacjenta. W razie przyjęcia większej liczby tabletek niż zalecono, należy poradzić się lekarza. Leku nie należy stosować jednocześnie z tabletkami VIAGRA ulegającymi rozpadowi w jamie ustnej.

Przeciwwskazania

 • Uczulenie na syldenafil lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
 • Ciężkie choroby serca lub wątroby.
 • Jeśli pacjent stosuje:
  • azotany (należy poinformować lekarza jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek leki z tej grupy); 
  • leki uwalniające tlenek azotu (takie jak azotyn amylu, tzw. poppers), ponieważ ich jednoczesne przyjmowanie może również prowadzić do niebezpiecznego zmniejszenia ciśnienia tętniczego.
  • riocyguat (lek stosowany w leczeniu nadciśnienia płucnego tj. wysokiego ciśnienia krwi w płucach, i przewlekłego zakrzepowo-zatorowego nadciśnienia płucnego, tj. wysokiego ciśnienia w płucach spowodowanego przez zakrzepy krwi. Jeśli pacjent przyjmuje riocyguat lub nie jest pewien, powinien skonsultować się z lekarzem).
 • Jeśli u pacjenta niedawno wystąpił udar lub zawał serca oraz w przypadkach niskiego ciśnienia tętniczego krwi.
 • Jeśli u pacjenta występują dziedziczne zmiany degeneracyjne siatkówki, takie jak zwyrodnienie barwnikowe siatkówki (retinitis pigmentosa).
 • Jeśli u pacjenta stwierdzono kiedykolwiek utratę wzroku w wyniku niezwiązanej z zapaleniem tętnic przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego.

Przechowywanie

 • Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
 • Brak specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania leku.
 • Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na blistrze oraz pudełku tekturowym po EXP:. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.
 • Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

Działania niepożądane

Lek ten, jak każdy lek może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Zgłaszane działania niepożądane związane ze stosowaniem leku MaxON Active są zwykle łagodnie lub umiarkowanie nasilone i krótkotrwałe.

 • Po wprowadzeniu leku zawierającego syldenafil do obrotu rzadko zgłaszano przypadki niestabilnej dławicy (choroba serca) oraz nagłej śmierci. Istotne, że u większości, ale nie u wszystkich mężczyzn, u których wystąpiły te działania niepożądane, zaburzenia czynności serca występowały przed przyjęciem leku zawierającego syldenafil. Nie jest możliwe określenie czy te działania niepożądane miały związek ze stosowaniem leku MaxON Active.

 

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z następujących działań niepożądanych należy przestać stosowanie leku i bezzwłocznie zasięgnąć pomocy medycznej:

 • reakcja alergiczna (występuje niezbyt często - może wystąpić u 1 na 100 pacjentów): objawy to: nagły świszczący oddech, trudności w oddychaniu lub zawroty głowy, obrzęk powiek, twarzy, ust lub gardła;
 • bóle w klatce piersiowej (występują niezbyt często): jeśli wystąpią w czasie stosunku płciowego lub po nim należy przyjąć półsiedzącą pozycję i spróbować się rozluźnić. Nie przyjmować azotanów, w celu złagodzenia bólu w klatce piersiowej;
 • nadmiernie przedłużające się i czasem bolesne wzwody (występują rzadko - mogą wystąpić u 1 na 1000 pacjentów): jeśli wzwód utrzymuje się ponad 4 godziny, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem;
 • nagłe pogorszenie lub utrata wzroku (występują rzadko);
 • ciężkie reakcje skórne (występują rzadko): objawy mogą obejmować ciężkie łuszczenie się i obrzęk skóry, powstawanie pęcherzy w jamie ustnej, na narządach płciowych i dookoła oczu, gorączkę;
 • napady padaczkowe lub drgawki (występują rzadko).

 

Inne działania niepożądane:

 

Bardzo często (może występować częściej niż u 1 na 10 pacjentów):

 • ból głowy.

 

Często (może występować u 1 na 10 pacjentów):

 • nudności, nagłe zaczerwienienie twarzy, uderzenia gorąca (objawy obejmują uczucie gorąca w górnej części ciała), niestrawność, zaburzenia widzenia (widzenie z kolorową poświatą, nadwrażliwość na światło, niewyraźne widzenie lub zmniejszenie ostrości widzenia), uczucie zatkanego nosa, zawroty głowy.

 

Niezbyt często (może występować u 1 na 100 pacjentów):

 • wymioty, wysypka skórna, podrażnienie oka, przekrwienie oczu, ból oczu, widzenie błysków światła, jaskrawe widzenie, wrażliwość na światło, łzawienie oczu, kołatanie serca, szybkie bicie serca, nadciśnienie tętnicze, niedociśnienie, bóle mięśni, senność, osłabione czucie dotyku, zawroty głowy, dzwonienie w uszach, suchość w jamie ustnej, zatkane lub niedrożne zatoki, zapalenie błony śluzowej nosa (objawy obejmują katar, kichanie i zatkany nos), ból w górnej części brzucha, choroba refluksowa przełyku (objawy obejmują zgagę), krew w moczu, ból rąk lub nóg, krwawienie z nosa, uczucie gorąca, uczucie zmęczenia.

 

Rzadko (może występować u 1 na 1000 pacjentów):

 • omdlenia, udar, zawał serca, nieregularne bicie serca, przemijające zmniejszenie przepływu krwi do części mózgu, uczucie ucisku w gardle, zdrętwienie ust, krwawienie do tylnej części oka lub powiek, niewielkie cząstki lub punkty w polu widzenia, widzenie obwódek wokół źródeł światła, rozszerzenie źrenicy, nieprawidłowe zabarwienie białka oka, krwawienie z prącia, obecność krwi w spermie, suchość nosa, obrzęk wewnątrz nosa, uczucie drażliwości, nagłe osłabienie lub utrata słuchu.

Interakcje

Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich przyjmowanych lekach obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować. 

 • Lek MaxON Active może wykazywać interakcje z niektórymi lekami, zwłaszcza stosowanymi w leczeniu bólu w klatce piersiowej. W przypadku wystąpienia pogorszenia się stanu zdrowia, wymagającego natychmiastowej pomocy medycznej, należy poinformować lekarza, farmaceutę lub pielęgniarkę o zażyciu leku MaxON Active oraz godzinie jego zażycia. Nie należy przyjmować leku MaxON  Active jednocześnie z innymi lekami, bez zalecenia lekarza.
 • Nie należy stosować leku MaxON Active jeśli pacjent przyjmuje leki z grupy azotanów, ponieważ ich jednoczesne stosowanie może prowadzić do niebezpiecznego zmniejszenia ciśnienia tętniczego.
 • Należy zawsze poinformować lekarza lub farmaceutę, jeśli pacjent przyjmuje azotany, które są stosowane w leczeniu dławicy piersiowej („ból w klatce piersiowej”).
 • Nie należy stosować leku MaxON Active jeśli pacjent przyjmuje leki uwalniające tlenek azotu (takie jak azotyn amylu), ponieważ ich jednoczesne stosowanie również może powodować niebezpieczne zmniejszenie ciśnienia tętniczego.
 • Jeśli pacjent już przyjmuje riocyguat, należy poinformować o tym lekarza lub farmaceutę.
 • W przypadku przyjmowania leków z grupy inhibitorów proteazy, stosowanych w leczeniu zakażeń wirusem HIV, zaleca się rozpoczęcie leczenia od mniejszej dawki (25 mg) leku MaxON Active.
 • U niektórych pacjentów, którzy przyjmują leki alfa-adrenolityczne z powodu wysokiego ciśnienia krwi lub rozrostu gruczołu krokowego może dochodzić do zawrotów głowy lub zamroczenia, które mogą być objawami niskiego ciśnienia, spowodowanego spadkiem ciśnienia krwi podczas szybkiego wstawania lub siadania. Objawy takie występowały u niektórych pacjentów przyjmujących jednocześnie lek MaxON Active i leki alfa-adrenolityczne. Ich występowanie jest najbardziej prawdopodobne w ciągu 4 godzin po przyjęcia leku MaxON Active. W celu zmniejszenia możliwości wystąpienia tych objawów pacjent powinien regularnie przyjmować stałe dawki swojego leku alfa-adrenolitycznego przed rozpoczęciem stosowania leku MaxON Active. Lekarz może zdecydować o zastosowaniu mniejszej początkowej dawki (25 mg) leku MaxON Active. W razie wystąpienia objawów niskiego ciśnienia krwi (zawrotów głowy, zamroczenia, wrażenia nadchodzącego omdlenia) należy przede wszystkim położyć się lub usiąść i poczekać do ustąpienia objawów, pomóc może również wypicie wody, zaczerpnięcie świeżego powietrza, napięcie mięśni brzucha, krzyżowanie nóg. Należy unikać szybkiego wstawania lub siadania.

 

Stosowanie leku MaxON Active z jedzeniem, piciem i alkoholem

 • Lek może być przyjmowany jednocześnie z posiłkiem lub niezależnie od niego. Przyjmowanie leku MaxON Active w czasie spożywania obfitych posiłków może jendak wydłużyć czas niezbędny do rozpoczęcia działania leku.
 • Zdolność do uzyskania erekcji może być czasowo zaburzona po spożyciu alkoholu. Aby w sposób maksymalny wykorzystać możliwości lecznicze leku MaxON Active, przed zażyciem leku nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 • Przed rozpoczęciem przyjmowania leku MaxON Active należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą w przypadku:
  • niedokrwistości sierpowatokrwinkowej (nieprawidłowość dotycząca czerwonych ciałek krwi), białaczki (choroba nowotworowa krwi), szpiczaka mnogiego (choroba nowotworowa szpiku kostnego);
  • jeśli u pacjenta stwierdzono anatomiczne zniekształcenie prącia lub chorobę Peyroniego;
  • dolegliwości ze strony serca (w tym przypadku lekarz powinien ocenić czy stan serca pozwala na dodatkowy wysiłek, jaki wiąże się z aktywnością seksualną);
  • choroby wrzodowej lub zaburzeń krzepnięcia (jak hemofilia).
 • Jeśli wystąpi nagłe pogorszenie widzenia lub nagła utrata wzroku, należy zaprzestać stosowania leku i natychmiast zwrócić się do lekarza.
 • Leku nie należy stosować równolegle z innymi stosowanymi doustnie lub miejscowo rodzajami terapii zaburzeń wzwodu.
 • Leku nie należy stosować jednocześnie z terapiami tętniczego nadciśnienia płucnego (TNP) z zastosowaniem syldenafilu ani innymi inhibitorami PDE5.
 • Nie należy przyjmować leku, jeśli nie stwierdzono zaburzeń erekcji.
 • Lek nie jest przeznaczony dla kobiet.

 

Specjalne uwagi dotyczące pacjentów z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby

 • Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby powinni poinformować o tym lekarza. 
 • Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby nie powinni stosować leku MaxON Active w dawce wyższej niż 25 mg.

 

Dzieci i młodzież

 • Leku nie należy stosować u osób w wieku poniżej 18 lat.

 

Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność

 • Lek nie jest odpowiedni do stosowania przez kobiety.

 

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

 • Lek może spowodować wystąpienie zawrotów głowy i zaburzeń widzenia.
 • Pacjenci przed prowadzeniem pojazdów mechanicznych lub obsługiwaniem maszyn powinni zorientować się, w jaki sposób reagują na lek MaxON Active.

 

Lek zawiera laktozę.

 • Pacjent, u którego stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów, takich jak laktoza, przed przyjęciem leku MaxON Active powinien skonsultować się z lekarzem.

Podmiot odpowiedzialny

Adamed Pharma S.A.
ul. M. Adamkiewicza 6A, Pieńków
05-152 Czosnów

Dodatkowe informacje

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Cechy produktu

Spis treści

Opis produktu
Inne wersje tego produktu
Wskazania
Skład
Działanie
Dawkowanie
Przeciwwskazania
Przechowywanie
Działania niepożądane
Interakcje
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Podmiot odpowiedzialny
Dodatkowe informacje
Cechy produktu

Informacja dla kupującego - prawa konsumenta

Sprawdź szczegóły
Inne produkty z kategorii
Dla niego
Maxon Forte 50 mg, 4 tabletki powlekane - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Maxon Forte 50 mg, 4 tabletki powlekane
18,39 zł
Mensil Max 50 mg, 4 tabletki do żucia - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Mensil Max 50 mg, 4 tabletki do żucia
19,39 zł
Vitotal dla mężczyzn, 30 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Vitotal dla mężczyzn, 30 tabletek
21,59 zł
MenMag, magnez dla mężczyzn, 30 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
MenMag, magnez dla mężczyzn, 30 tabletek
13,29 zł
Inventum Max 50 mg, 4 tabletki do rozgryzania i żucia - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Inventum Max 50 mg, 4 tabletki do rozgryzania i żucia
17,48 zł
Vichy Homme, antyperspirant roll-on dla mężczyzn, 72-godzinna ochrona, 50 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Vichy Homme, antyperspirant roll-on dla mężczyzn, 72-godzinna ochrona, 50 ml
41,29 zł
Mensil 25 mg, 8 tabletek do żucia - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Mensil 25 mg, 8 tabletek do żucia
24,39 zł
Tadalafil Maxon 10 mg, 2 tabletki powlekane - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Tadalafil Maxon 10 mg, 2 tabletki powlekane
18,06 zł
Vichy Dercos Anti Dandruff DS, szampon przeciwłupieżowy, włosy normalne i przetłuszczające się, 390 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Vichy Dercos Anti Dandruff DS, szampon przeciwłupieżowy, włosy normalne i przetłuszczające się, 390 ml
75,99 zł
Princex 25 mg, 4 tabletki powlekane - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Princex 25 mg, 4 tabletki powlekane
9,99 zł
Vichy Dercos Anti Dandruff DS, szampon przeciwłupieżowy, włosy normalne i przetłuszczające się, zapas, 500 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Vichy Dercos Anti Dandruff DS, szampon przeciwłupieżowy, włosy normalne i przetłuszczające się, zapas, 500 ml
89,99 zł
Maxigra Max 50 mg, 4 tabletki powlekane - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Maxigra Max 50 mg, 4 tabletki powlekane
25,89 zł
Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki