Neospasmina 2,23 ml/ 10 ml, syrop, 119 ml

Neospasmina 2,23 ml/ 10 ml, syrop, 119 ml

Kategorie

Neospasmina 2,23 ml/ 10 ml, syrop, 119 ml

Cena jednostkowa: 8,98 zł za 100 mililitrów

Cena
10,69 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
 • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
 • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup lub Punkt Odbioru Gemini)

Wskazania

Zaburzenia nerwowe, takie jak stany napięcia i niepokoju oraz trudności z zasypianiem.

Skład

100g syropu zawiera: substancję czynną: wyciąg płynny złożony (1:1) z owoców głogu i korzeni kozłka lekarskiego (ekstrahent: etanol 50% v/v) 18g oraz substancje pomocnicze: sacharoza, sodu benzoesan (E211), esencja pomarańczowa, woda oczyszczona. Preparat zawiera do 10% v/v etanolu.

Działanie

Uspokajające.

Dawkowanie

Dorośli: produkt przeznaczony do stosowania w przypadku wystąpienia objawów. Dawka jednorazowa – 30 ml. Stosować maksymalnie 3–4 razy dziennie. W trudnościach z zasypianiem należy przyjąć dawkę jednorazową leku na godzinę przed snem.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Neospasmina

Neospasmina jest preparatem opartym o naturalne substancje. Wskazany jest on w różnego rodzaju zaburzeniach nerwowych, również przebiegających z bezsennością. Składniki preparatu Neospasmina wykazują działanie ograniczające w stosunku do stanów niepokoju oraz napięcia nerwowego. To preparat o działaniu uspokajającym, dostępny w formie syropu zawierającego m.in. wyciąg z owoców głogu oraz korzeni kozłka lekarskiego.

Jak działają składniki preparatu Neospasmina?

Podstawowymi składnikami aktywnymi preparatu Neospasmina są:

 • wyciąg z owoców głogu jednoszyjkowego (Crataegus monogyna) i głogu dwuszyjkowego (Crataegus laevigata) (fructi crataegi extractrum),
 • wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego (Valeriana officinalis).

Wyciąg z głogu obecny w preparacie Neospasmina pochodzi z owoców dwóch gatunków głogu: jednoszyjkowego (C. Monogyna) oraz dwuszyjkowego (C. Laevigata). Owoce głogu mają kształt jajowaty lub kulisty, z reguły ich wymiary nie przekraczają 10x8 mm. Są barwy czerwono-brunatnej lub czerwonej. Uzyskuje się z nich ekstrakt, który jest jednym z podstawowych składników preparatu Neospasmina. Owoce pozyskiwane są we wrześniu i w początkowych dniach października. Historia stosowania głogu dla potrzeb leczniczych wydaje się długa – sięgać może czasów starożytnej Grecji. Głóg wykorzystywany był m.in. do produkcji wina, słodyczy oraz niektórych napojów alkoholowych.

W wyciągu z głogu odnaleźć można następujące rodzaje związków chemicznych:

 • flawonoidy,
 • oligomeryczne proantocyjany,
 • saponiny,
 • kwas chlorogenowy,
 • kwas kawowy,
 • aminy,
 • triterpeny – np. kwas urosolowy i kwas oleanolowy.

Ekstrakt z głogu pomaga poprawić jakość snu. Stosowanie środków opartych o pochodne głogu jednoszyjkowego jest powszechne i skuteczne w stanach zwiększonego napięcia nerwowego. Owoce głogu obniżają uczucie zdenerwowania oraz cechują się skutecznością w redukcji drażliwości.

Głóg stosowany jest często w połączeniu z m.in.: koenzymem Q10, melisą lekarską, czosnkiemmiłorzębem japońskim.

Neospasmina - inne składniki aktywne preparatu

Neospasmina zawiera również ekstrakt z korzenia Kozłka lekarskiego. Kozłek lekarski to wieloletnia roślina pochodząca z Europy i Azji. Historia jego stosowania w medycynie ludowej sięga czasów starożytnego Rzymu i Grecji. Kozłek opisywany był m.in. przez Hipokratesa i Galena. Ekstrakt z tej rośliny, obecny w preparacie Neospasmina pomaga zasnąć i podtrzymać fizjologiczny sen. Wpływa pozytywnie na jego jakość – jest to możliwe m.in. poprzez zredukowanie codziennego stresu. W stanach podwyższonego napięcia ekstrakt kozłka zawarty w preparacie Neospasmina wspiera utrzymanie skutecznej aktywności układu nerwowego. Preparat przyczynia się do odczuwania spokoju w przypadku większego narażenia na stres.

Wśród substancji wyizolowanych z kozłka lekarskiego wyróżnia się:

 • alkaloidy,
 • izowaleramidy,
 • kwas izowalerianowy,
 • kwas walerenowy,
 • kwas gamma-amino-masłowy,
 • walepotriaty,
 • flawonoidy – m.in. linarynę i hesperydynę.

Neospasmina zawiera jedną z substancji aktywnych, które obecne są w kozłku lekarskim – jest to kwas walerenowy, który wykazywać może działanie modulujące na aktywność receptora GABA-A, jednego z najważniejszych w hamowaniu aktywności układu nerwowego (w tym ściśle związanym z efektem uspokajającym). Substancja ta jest ciekawa również ze względu na fakt, iż wykazywać może aktywność w zakresie receptora 5-HT5A dla serotoniny. Serotonina jest jednym z przekaźników, a receptor 5-HT5A zlokalizowany jest w obrębie jądra nadskrzyżowaniowego podwzgórza – ośrodkiem bardzo ważnym z punktu widzenia zachowania przez nas cyklu dzień-noc.

 • Apteka Gemini

  gemini.pl

  Dodaj do ekranu głównego