Paracetamol Farmina 250 mg, czopki, 10 sztuk

Paracetamol Farmina 250 mg, czopki, 10 sztuk

Kategorie

Paracetamol Farmina 250 mg, czopki, 10 sztuk

Cena jednostkowa: 0,50 zł za 1 sztukę

Cena
4,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Opis produktu

Czopki Paracetamol Farmina to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym do stosowania u dzieci w bólach różnego pochodzenia oraz w celu obniżenia gorączki przy różnych infekcjach i po szczepieniu. Substancją czynną leku jest paracetamol. Opakowanie zawiera 10 czopków.

Wskazania

Lek Paracetamol Farmina 125 mg stosuje się:

  • w bólach różnego pochodzenia, np. podczas ząbkowania,
  • w objawowym leczeniu przeziębienia i grypy,
  • w celu obniżenia gorączki przy różnych infekcjach oraz po szczepieniach.

Skład

Skład leku Paracetamol Farmina 

1 czopek zawiera:

  • substancję czynną: paracetamol 250 mg,
  • substancję pomocniczą: tłuszcz stały.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Dawkowanie

Jak dawkować Paracetamol Farmina 250 mg? 

Lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

  • Dzieci o wadze od 16,6 kg do 25 kg (od około 3 do 7 lat): 1 czopek 3 do 4 razy na dobę.
  • Stosować nie częściej niż co 4 godziny.
  • Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 3 dniach, należy skonsultować się z lekarzem.

Dodatkowe informacje

  • Lek Paracetamol Farmina, 250 mg, czopki jest przeznaczony do podawania doodbytniczego.
  • Lek należy stosować w przeliczeniu na masę ciała dziecka (przybliżony wiek dziecka został podany jako ogólna wskazówka).
  • Jednorazowo zaleca się stosować 10 do 15 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka.
  • Maksymalna dawka wynosi 60 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka na dobę.
  • Nie należy stosować podwójnej dawki w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na substancję czynną (paracetamol) lub pozostały składnik tego leku.
  • Przeciwwskazaniem do zastosowania leku Paracetamol Farmina 250 mg jest ciężka niewydolność nerek i/lub wątroby.

Przechowywanie

Przechowuj w temperaturze poniżej 25ºC, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Paracetamol Farmina, może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące rzadko (u 1 do 10 osób na 10 000):

  • zaburzenia skóry i tkanki podskórnej takie jak: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień, obrzęk naczynioruchowy.

Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (u mniej niż 1 osoby na 10 000):

  • zaburzenia krwi i układu chłonnego takie jak: zmiany w obrazie morfologicznym krwi (trombocytopenia z objawami plamicy trombocytopenicznej),
  • zaburzenia wątroby i dróg żółciowych takie jak: upośledzenie czynności wątroby,
  • zaburzenia nerek i dróg moczowych takie jak: upośledzenie czynności nerek.

Interakcje

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować, również tych, które wydawane są bez recepty.
Zwłaszcza należy poinformować o przyjmowaniu następujących leków:

  • karbamazepina, fenobarbital, fenytoina (leki stosowane w padaczce),
  • omeprazol (lek stosowany w chorobie wrzodowej żołądka),
  • ryfampicyna (antybiotyk),
  • zydowudyna (lek przeciwwirusowy),
  • leki zawierające dziurawiec,
  • leki zawierające etanol (np. niektóre tradycyjne leki ziołowe),
  • probenecyd (lek stosowany w dnie moczanowej),
  • warfaryna (lek przeciwzakrzepowy).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Nie stosować równocześnie innych leków zawierających paracetamol.
  • Lek należy stosować ostrożnie u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i/lub nerek oraz u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.

Podmiot odpowiedzialny

Farmina sp. z o.o.
ul. Lipska 44
30-721 Kraków

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Wiek
Postać
Kluczowy składnik
Typ produktu
lek
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego