Paracetamol Farmina 50 mg, czopki dla niemowląt, 10 sztuk

Paracetamol Farmina 50 mg, czopki dla niemowląt, 10 sztuk

Kategorie

Paracetamol Farmina 50 mg, czopki dla niemowląt, 10 sztuk

Cena jednostkowa: 0,72 zł za 1 sztukę

Cena
7,19 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Opis produktu

Lek Paracetamol Farmina 50 mg jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w celu łagodzenia bólu i obniżania gorączki o różnym pochodzeniu, występujących np. podczas ząbkowania czy po szczepieniu. Może być również stosowany w leczeniu objawowym stanów grypopodobnych i przeziębień. Ma postać czopków, które aplikuje się doodbytniczo. Taka forma podania leku powoduje niemal natychmiastowe działanie. Co więcej, nie drażni żołądka i, w przypadku wymiotów, jest bardzo praktyczna i skuteczna w stosowaniu.

Wskazania

Lek dla dzieci i niemowląt przeznaczony do stosowania:

  • w przypadku bólów i gorączki różnego pochodzenia np. po szczepieniach, w trakcie ząbkowania,
  • w objawowym leczeniu przeziębienia i stanów grypopodobnych. 

Skład

1 czopek zawiera:

  • substancję czynną: paracetamol (Paracetamolum) 50 mg,
  • substancję pomocniczą: tłuszcz stały. 

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Dawkowanie

  • Lek podaje się doodbytniczo.
  • O ile lekarz nie zaleci inaczej, lek należy stosować wg następującego schematu:
    • niemowlęta od 3,3 kg do 5 kg (poniżej 3 miesięcy): 1 czopek 3-4 razy na dobę, 
    • niemowlęta od 6 kg do 10 kg (od 3 miesiąca do 1 roku): 2 czopki 3 do 4 razy na dobę. 
  • Podawać nie częściej niż co 4 godziny. 
  • U niemowląt w wieku poniżej 3 miesięcy lek należy stosować tylko w porozumieniu z lekarzem.
  • Lek należy stosować w przeliczeniu na masę ciała dziecka, przybliżony wiek dziecka został podany jako ogólna wskazówka. Jednorazowo zaleca się stosować 10 do 15 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka. Maksymalna dawka wynosi 60 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka na dobę.
  • Jeżeli po 3 dniach stosowaniu leku objawy nie ustępują lub się nasilają, należy poradzić się lekarza.
  • W razie jakichkolwiek wątpliwości odnośnie stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
  • W przypadku zastosowania większej dawki leku niż zalecana należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Przedawkowanie leku może w ciągu kilku, kilkunastu godzin spowodować objawy takie jak: nudności, wymioty, nadmierna potliwość i senność oraz ogólne osłabienie. Mogą one ustąpić następnego dnia, pomimo że zaczyna rozwijać się uszkodzenie wątroby, które objawia się rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką.
  • Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować w przypadku:

  • nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników, 
  • ciężkiej niewydolności wątroby i/lub nerek.

Przechowywanie

  • Przechowywać w temperaturze nieprzekraczającej 25°C
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
  • Nie stosować po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

Działania niepożądane

Paracetamol Farmina, jak każdy inny lek może powodować działania niepożądane, co nie oznacza, że u każdego one wystąpią.

Rzadko (występują u 1 do 10 osób na 10 000):

  • zaburzenia skóry i tkanki podskórnej takie jak: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień, obrzęk naczynioruchowy.

Bardzo rzadko (występują u mniej niż 1 osoby na 10 000):

  • zaburzenia krwi i układu chłonnego takie jak: zmiany w obrazie morfologicznym krwi (trombocytopenia z objawami plamicy trombocytopenicznej);
  • zaburzenia wątroby i dróg żółciowych takie jak: upośledzenie czynności wątroby;
  • zaburzenia nerek i dróg moczowych takie jak: upośledzenie czynności nerek.

Interakcje

  • Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować, w tym także tych, które wydawane są bez recepty.
  • Należy w szczególności poinformować o stosowaniu poniżej wymienionych leków:
    • fenobarbital, fenytoina, karbamazepina (leki stosowane w padaczce);
    • omeprazol (lek stosowany w chorobie wrzodowej żołądka);
    • ryfampicyna (antybiotyk);
    • zydowudyna (lek przeciwwirusowy);
    • leki zawierające dziurawiec;
    • leki zawierające etanol (np. niektóre tradycyjne leki ziołowe);
    • probenecyd (lek stosowany w dnie moczanowej);
    • warfaryna (lek przeciwzakrzepowy).
  • Nie stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Lek należy stosować ostrożnie u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i (lub) nerek.
  • Lek należy stosować ostrożnie u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.
  • Nie stosować równocześnie innych leków zawierających paracetamol.

 

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
Nie dotyczy. Lek przeznaczony jest dla dzieci.

Podmiot odpowiedzialny

Farmina Sp. z o.o. 
ul. Lipska 44
30-721 Kraków

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego