Vitaminum E Hasco 300 j.m./ ml, krople doustne, 10 ml

Vitaminum E Hasco 300 j.m./ ml, krople doustne, 10 ml

Kategorie

Vitaminum E Hasco 300 j.m./ ml, krople doustne, 10 ml

Cena jednostkowa: 77,90 zł za 100 mililitrów

Cena
7,79 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Wskazania

Leczenie i profilaktyka niedoboru witaminy E spowodowanego długotrwałym nieprawidłowym odżywianiem lub zaburzeniami przemiany materii (np. dziedzicznymi zaburzeniami metabolizmu lipidów: abetalipoproteinemią, zespołem złego wchłaniania, mukowiscydozą). Wspomagająco w miażdżycy, chorobie niedokrwiennej serca i jej wtórnej profilaktyce oraz we wszystkich chorobach, których etiologia związana jest ze stresem oksydacyjnym.

Skład

1ml (około 30 kropli) zawiera 300mg (300 j.m.) int-rac-α-Tocopherylis acetas (all-rac-α-tokoferylu octanu) oraz substancje pomocnicze: olej arachidowy oczyszczony.

Działanie

Witamina E jest jednym z niezbędnych składników odżywczych, chociaż jej rola nie jest dokładnie znana. Wspólnie z  katalozą, dysmutazą nadtlenkową, peroksydazą glutatinową i selenem, chroni wielonienasycone kwasy tłuszczowe przed rozkładem przez wolne rodniki oraz zapobiega hemolizie czerwonych krwinek. Ochrona przed wolnymi rodnikami wydaje się także istotna w rozwoju i funkcjonowaniu układu nerwowego oraz mięśniowego.
 

Dawkowanie

Lek przeznaczony do stosowania doustnego. Zwykle stosuje się zapobiegawczo: noworodki, niemowlęta i dzieci w wieku do 6 lat: 10 j.m 1 kropla na dobę, dzieci od 7 do 15 lat: 20 i.m. (2 krople) na dobę, młodzież i dorośli: 100 do 200j.m. 10 do 20 kropli na dobę; abetalipoproteinemia: dzieci i dorośli: 50 do 100 j.m./kg m.c. ( 5 do 10 kropli/ kg m.c.) na dobę. Niemowlętom i małym dzieciom można podawać lek nierozcieńczony lub wymieszany z napojem.
 

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu leczniczego, niedobór witaminy K.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Typ produktu
lek
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego