Alocutan 20 mg/ ml, aerozol na skórę, 60 ml

Alocutan 20 mg/ ml, aerozol na skórę, 60 ml

Kategorie

Alocutan 20 mg/ ml, aerozol na skórę, 60 ml

Cena jednostkowa: 33,32 zł za 100 mililitrów

Cena
19,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup lub Punkt Odbioru Gemini)

Wskazania

W leczeniu łysienia androgenowego u kobiet (charakterystyczne, rozlane, przerzedzenie włosów typu kobiecego w części ciemieniowej owłosionej skóry głowy).  

Skład

1ml roztworu zawiera 20mg minoksydylu (Minoxidilum), Substancja pomocnicza o znanym działaniu: 1ml roztworu zawiera 199,40mg glikolu propylenowego.

Działanie

Stymulujące wzrost włosów i przeciwdziałające postępowi łysienia androgenowego.

Dawkowanie

1 ml produktu leczniczego Alocutan należy aplikować na objętą zmianami powierzchnię owłosionej skóry głowy dwa razy na dobę (rano i wieczorem). Nie należy przekraczać dawki dobowej odpowiadającej 2 ml produktu (2 x 1 ml), niezależnie od wielkości powierzchni owłosionej skóry głowy objętej zmianami.

Przeciwwskazania

Nie wolno stosować w następujących przypadkach: w nadwrażliwości na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą; podczas jednoczesnego miejscowego stosowania na owłosioną skórę głowy innych preparatów; w nagłej i nierównomiernej utracie włosów; u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie ustalono bezpieczeństwa ani skuteczności stosowania produktu leczniczego Alocutan u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Działanie
Rodzaj włosów
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego