Apap Noc 500 mg + 25 mg, 50 tabletek powlekanych

Apap Noc 500 mg + 25 mg, 50 tabletek powlekanych

Kategorie

Apap Noc 500 mg + 25 mg, 50 tabletek powlekanych

Cena jednostkowa: 6,08 zł za 10 tabletek

Cena
30,39 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup lub Punkt Odbioru Gemini)

Opis produktu

Apap Noc to lek w postaci tabletek powlekanych, który łączy przeciwbólowe i przeciwgorączkowe działanie paracetamolu (Paracetamolum) z uspokajającym i nasennym działaniem difenhydraminy (Diphenhydramini hydrochloridum). W efekcie lek ten łagodzi ból, ułatwia zasypianie i zapobiega wybudzeniom powodowanym przez ból. Lek Apap Noc jest odpowiedni dla osób dorosłych oraz u dzieci powyżej 12. roku życia.

Wskazania

Stosowanie produktu leczniczego Apap Noc

Lek Apap Noc 500 mg + 25 mg stosuje się od 12. roku życia w:

  • krótkotrwałym leczeniu bólów powodujących trudności w zasypianiu, w tym:
    • bólu głowy,
    • bólów kostno-stawowych,
    • bólu mięśni,
    • bólu zębów,
    • nerwobóli,
    • bólów menstruacyjnych,
    • bólów związanych z przeziębieniem i grypą.

Skład

1 tabletka zawiera:

  • substancje czynne: paracetamol (Paracetamolum) 500 mg, difenhydraminy chlorowodorek (Diphenhydramini hydrochloridum) 25 mg,
  • substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: skrobia żelowana, powidon, krospowidon, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa, magnezu stearynian, skrobia kukurydziana, błękit brylantowy, lak (E 133), otoczka: Opadry Blue YS-1-10524 (hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400, błękit brylantowy, lak (E 133), polisorbat 80, carmina (E 132)), otoczka: otoczka bezbarwna (hypromeloza, makrogol 400, makrogol 8000).

Działanie

Apap Noc – działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, uspokajające, nasenne.

Dawkowanie

Lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

  • Dorośli i młodzież w wieku od 16. lat: 1-2 tabletki, raz dziennie, na 30 minut przed snem. Nie należy przyjmować więcej, niż 2 tabletki.
  • Dzieci i młodzież w wieku 12-15 lat: 1 tabletka, raz dziennie, na 30 min przed snem. Nie należy przyjmować dawki większej niż zalecana.
  • Stosować wyłącznie przed snem.

Nie stosować leku dłużej niż tydzień (7 dni) bez konsultacji z lekarzem. Długotrwałe stosowanie tego leku bez nadzoru lekarza może zaszkodzić zdrowiu. Jeżeli objawy utrzymują się przez dłuższy czas pomimo stosowania leku, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

  • Uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników leku Apap Noc.
  • Ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, jaskra, rozrost gruczołu krokowego, porfiria, astma oskrzelowa w fazie zaostrzenia.
  • Jednoczesne leczenie inhibitorami MAO (leki stosowane w depresji), a także w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków.
  • Leku Apap Noc nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
  • Nie należy przyjmować tego leku, będąc w ciąży ani w okresie karmienia piersią.

Przechowywanie

Opakowanie leku Apap Noc (50 tabletek) należy przechowywać w temperaturze poniżej 30°C, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Działania niepożądane

Produkt leczniczy Apap Noc, podobnie jak każdy inny lek, może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

  • Jeśli po zastosowaniu leku wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym objawy niewymienione w ulotce dla pacjenta, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

 

Często (występują u mniej niż 1 na 10, ale więcej niż 1 na 100 pacjentów):

  • senność, zaburzenia uwagi, zawroty głowy,
  • suchość błon śluzowych jamy ustnej, gardła i nosa.

 

Rzadko (występują u mniej niż 1 na 1000, ale więcej niż 1 na 10 000 pacjentów):

  • reakcje nadwrażliwości, np. pokrzywka, rumień, wysypka, obrzęki,
  • dezorientacja, niepokój,
  • niewyraźne widzenie,
  • tachykardia, arytmia,
  • zaburzenia żołądkowo-jelitowe, nudności, wymioty, biegunka, bóle brzucha, zaburzenia trawienia,
  • świąd, pocenie się,
  • zatrzymanie moczu.

 

Bardzo rzadko (występują u mniej niż 1 na 10000 pacjentów):

  • niedokrwistość, zahamowanie czynności szpiku kostnego, małopłytkowość (czyli zmniejszenie liczby płytek krwi), agranulocytoza (bardzo znaczne zmniejszenie lub brak krwinek białych), leukopenia (zmniejszenie ilości leukocytów), neutropenia (zmniejszenie ilości granulocytów obojętnochłonnych),
  • obrzęk krtani, obrzęk naczynioruchowy, wstrząs anafilaktyczny (objawy: zaburzenia świadomości, niska produkcja moczu, hiperwentylacja, znaczne osłabienie), zespół Stevens – Johnsona (pęcherzowy rumień wielopostaciowy), toksyczna nekroliza naskórka,
  • zawroty głowy,
  • skurcz oskrzeli (u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne),
  • krwotok, ostre i przewlekłe zapalenie trzustki,
  • ostre uszkodzenie wątroby (które występuje najczęściej w wyniku przedawkowania paracetamolu),
  • niewydolność wątroby, martwica wątroby, żółtaczka,
  • plamica barwnikowa,
  • martwica brodawek nerkowych (podczas długotrwałego stosowania),
  • nefropatie, tubulopatie (uszkodzenie nerek).

Interakcje

  • Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
  • Leku Apap Noc nie należy stosować jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i difenhydraminę.
  • Przed przyjęciem pierwszej dawki leku Apap Noc należy skonsultować się z lekarzem w przypadku równoczesnego stosowania:
    • leków przeciwzakrzepowych (warfaryny i innych pochodnych kumaryny),
    • leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (takich jak leki nasenne, uspokajające i opioidowe leki przeciwbólowe),
    • leków neuroleptycznych (stosowanych w stanach nadmiernego pobudzenia),
    • leków przeciwdepresyjnych (fluoksetyna, paroksetyna, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne),
    • leków przeciwdrgawkowych (fenytoina, karbamazepina, fenobarbital),
    • ryfampicyny (antybiotyk stosowany m.in. w leczeniu gruźlicy).

 

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

  • Pokarm nie zmniejsza wchłaniania leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Przed rozpoczęciem stosowania leku Apap Noc należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.
  • Stosowanie tego leku przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone niesie ryzyko uszkodzenia wątroby.
  • Produkt leczniczy Apap Noc należy stosować ostrożnie u osób:
    • z niewydolnością nerek,
    • z zaburzeniami rytmu serca,
    • z nadciśnieniem tętniczym,
    • z padaczką,
    • z myastheniagravis,
    • z nadczynnością gruczołu tarczowego,
    • ze zwężeniem odźwiernika,
    • w podeszłym wieku.
  • W czasie przyjmowania leku Apap Noc nie wolno pić alkoholu, ponieważ zwiększa to ryzyko uszkodzenia wątroby.
  • Lek należy przyjmować wyłącznie przed snem.

 

Dzieci

Nie należy stosować tego leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

  •  

Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność

  • Przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty, będąc w ciąży, karmiąc piersią, przypuszczając u siebie ciążę oraz planując mieć dziecko.
  • Nie stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią.

 

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

  • W czasie stosowania leku nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.

Podmiot odpowiedzialny

US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego