Arcalen (20 mg + 12,5 mg)/ g, maść, 30 g

Arcalen (20 mg + 12,5 mg)/ g, maść, 30 g

Kategorie

Arcalen (20 mg + 12,5 mg)/ g, maść, 30 g

Cena jednostkowa: 43,97 zł za 100 gramów

Cena
13,19 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
 • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
 • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup lub Punkt Odbioru Gemini)

Wskazania

W różnego rodzaju niewielkich stanach pourazowych, jako środek ułatwiający i przyspieszający resorpcję małych wylewów podskórnych (siniaków), w przypadku wystąpienia obrzęków po urazach mechanicznych np. przy stłuczeniach. Tradycyjnie maść stosowana jest również w bólach mięśniowych po treningach sportowych, do masażu.

Skład

100g maści zawiera: substancje czynne: wyciąg gęsty z ziela z kwiatami kupalnika i kwiatów nagietka 2,0g, eskulina 1,0g oraz substancje pomocnicze: lanolina, parafina stała, parafina ciekła, wazelina biała, magnezu stearynian, olejek cytrynowy, mieszanina 1,2-dibromo-2,4-dicyjanobutanu i 2-fenoksyetanolu w proporcji 20%-80%, woda oczyszczona.

Działanie

Przeciwzapalne, przeciwkrzepliwe, zmniejszające przepuszczalność ścian naczyń włosowatych

Dawkowanie

Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: miejsca po niewielkich urazach (stłuczenia, siniaki) smarować cienką warstwą maści kilka razy dziennie; do masażu leczniczego po intensywnym wysiłku fizycznym stosować maść w ilości 3,0 - 4,0 g (pasmo maści o długości około 5 cm).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu, uczulenie na arnikę, nagietek lub inne rośliny z rodziny Asteraceae = Compositae. Nie należy stosować maści na uszkodzoną skórę. Ciąża i okres karmienia piersią. Nie stosować u dzieci.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Arcalen

Oferowany w naszej aptece preparat Arcalen to lek pod postacią maści do stosowania miejscowego. Oparty jest przede wszystkim o naturalne składniki, takie jak ziele i kwiat kupalnika (Arnica montana) oraz kwiat nagietka (Calendula officinalis). Preparat znajduje zastosowanie w różnego typu stanach pourazowych o niewielkim nasileniu. Jego zadanie polega na ułatwianiu oraz przyśpieszaniu wchłaniania niewielkich krwiaków podskórnych oraz ograniczaniu powstawania i rozwoju obrzęków tkanek po urazach. Preparat Arcalen znajduje także zastosowanie w przypadku przemęczenia mięśni po wysiłku fizycznym, jest również doskonały do masażu.

Jak działają składniki aktywne preparatu Arcalen?

Podstawowym składnikiem preparatu jest wyciąg z ziela, w którym obecne są kwiaty kupalnika, czyli arniki górskiej. Arnika zawiera duże ilości substancji wartościowych dla pielęgnacji skóry – m.in.:

 • olejki eteryczne,
 • kwasy tłuszczowe,
 • laktony seskwiterpenowe,
 • glikozydy flawonowe,
 • tymol.

Arnika znalazła się w pismach świętej Hildegardy z Bilgen, która żyła na przełomie XI i XII wieku. W Bawarii uznawana jest za roślinę chroniącą przed gradobiciem. W samej medycynie ludowej arnika górska była stosowana od wielu lat.

Ekstrakty z arniki górskiej, będącej głównym składnikiem preparatu Arcalen, wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe oraz przeciwbólowe. Arnika górska wspiera funkcjonowanie stawów. Może wspomagać także ochronę skóry przed promieniowaniem UV. Należąca do laktonów seskwiterpenowych, obecnych w preparacie Arcalen, helenalina wykazuje natomiast działanie hamujące na czynnik transkrypcyjny NFκβ – są to białka niezwykle istotne z punktu widzenia hamowania reakcji zapalnych (w podobny sposób działają glikokortykosteroidy – hormony stosowane powszechnie jako leki przeciwzapalne).

W ten sposób ekstrakt z arniki pomaga usuwać nadmiar płynów w tkankach, wykazuje również działanie wspomagające przed zewnętrznymi czynnikami infekcyjnymi.

Oprócz ekstraktu z arniki w preparacie Arcalen odnaleźć można również wyciąg z nagietka. Jednymi z najważniejszych składników ekstraktu z nagietka są m.in.:

 • estry triterpenowe,
 • karotenoidy,
 • flawoksantyny (np. zeaksantyna),
 • saponiny,
 • żywice,
 • olejki eteryczne.

Podobnie jak w ekstrakcie z arniki górskiej również i w wyciągu z nagietka występują laktony seskwiterpenowe, które mają działanie przeciwzapalne. Powyżej wymienione substancje wykazują dodatkowo właściwości przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze i pomagają goić się tkankom. Dodatkowo zawarty w preparacie Arcalen wyciąg z nagietka ogranicza uszkodzenia skóry związane ze stresem oksydacyjnym (często występującym w stanie zapalnym i po urazie), usuwając wolne rodniki tlenowe.

Wg charakterystyki leku składniki preparatu Arcalen wykazują działanie:

 • przeciwzapalne,
 • przeciwkrzepliwe,
 • przeciwobrzękowe,
 • redukujące przepuszczalność naczyń włosowatych,
 • poprawiające krążenie obwodowe.

Redukcja przeciekania krwi przez naczynia włosowate ogranicza narastanie obrzęku i miejscowego stanu zapalnego, co przekłada się na działanie przeciwbólowe preparatu Arcalen.

W jaki sposób stosować preparat Arcalen

Zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce. Na pewno trzeba zachować ostrożność, gdy występuje nadwrażliwość na jakiekolwiek składniki preparatu. Jeśli po stosowaniu naparu ziołowego, maści lub kontakcie ze świeżą trawą występowały silniejsze reakcje miejscowe, to przed użyciem preparatu zaleca się konsultację z lekarzem. Oferowany przez naszą aptekę preparat Arcalen dostępny jest w wariancie maści 30 g.

Kto produkuje preparat Arcalen?

Podmiotem odpowiedzialnym za wprowadzenie na rynek preparatu Arcalen są Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol S.A. Jest to polska firma, działająca w branży od ponad 140 lat, łącząc wieloletnią tradycję z nowoczesnym zapleczem technologicznym i wykwalifikowaną kadrą.

 • Apteka Gemini

  gemini.pl

  Dodaj do ekranu głównego