Kategorie

Artelac 3,2 mg/ ml, 10 ml (import równoległy)

Cena jednostkowa: 239,90 zł za 100 mililitrów

Cena
23,99 zł

Produkt niedostępny
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup lub Punkt Odbioru Gemini)

Wskazania

Leczenie objawowe zespołu suchego oka. Lek może być używany do nawilżania twardych soczewek kontaktowych.

Skład

1 ml roztworu zawiera 3,2mg hypromelozy, substancje pomocnicze: ceremid, disodu edetynian, sodu diworofosforan dwuwodny, sodu wodorofosforan dwunastowodny, sorbitol, woda do wstrzykiwań.

Działanie

Nawilżające na powierzchnię gałki ocznej, zapobiegające podrażnieniu oka.

Dawkowanie

Zwykle wkrapla się jedną kroplę do worka spojówkowego 3 do 5 razy na dobę. Lek może służyć do zwilżania twardych soczewek kontaktowych. Okres ważności po pierwszym otwarciu butelki- 6 tygodni.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Czym jest lek z importu równoległego?

Import równoległy produktów leczniczych polega na sprowadzaniu do Polski leków, które posiadają pozwolenie na dopuszczenie do obrotu wydane w innym państwie* oraz które uzyskały pozwolenie na import równoległy wydane przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych.

Po zakupie leku w jednym z krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego jest on przepakowywany do opakowania oznakowanego w języku polskim. Do leku dołączona zostaje również ulotka w języku polskim. Lek z importu równoległego posiada taką samą (lub zbliżoną) postać farmaceutyczną, taką samą substancję(-e) czynną(-e), moc oraz drogę podania. 


*państwie członkowskim Unii Europejskiej lub państwie członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Działanie
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego