Difortan 100 mg/ g, żel, 100 g

Difortan 100 mg/ g, żel, 100 g

Kategorie

Difortan 100 mg/ g, żel, 100 g

Cena jednostkowa: 30,79 zł za 100 gram

Cena
30,79 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup lub Punkt Odbioru Gemini)

Wskazania

Urazy mięśni i stawów, takie jak stłuczenia, naciągnięcia i zwichnięcia oraz zapalenie więzadeł; choroby reumatyczne (reumatyzm), takie jak zapalenie stawów i choroba zwyrodnieniowa stawów.

Skład

1 gram żelu zawiera: substancję czynną: 100mg etofenamatu oraz substancje pomocnicze: alkohol izopropylowy, glicerol, trolaminę, karbomery, woda oczyszczona.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwobrzękowe i przeciwzapalne.

Dawkowanie

Do stosowania miejscowego, na skórę. Podczs każdego stosowania należy użyć około 2,5 do 5cm żelu Difortan. Lek należy rozprowadzić na cały bolący obszar, delikatnie wcierając. Leku nie stosować na rany. Leczenie urazów mięśni lub stawów takich jak stłuczenia, naciagnięcia i zwichnięcia oraz zapalenie wiązadeł: od 3 do 4 aplikacji Difortanu na dobę, przez 14 dni. Leczenie chorób reumatycznych (reumatyzm), takich jak zapalenie stawów i choroba zwyrodnieniowa stawów: od 3 aplikacji Difortan na dobę. Nie stosować leku Difortan przez okres dłuższy niż 14 dni w przypadku urazów mięśni lub stawów lub 21 dni w przypadku zapalenia stawów i bólów stawów w przebiegu choroby zwyrodnieniowej, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek składników leku, leku nie stosować na rany. Difortan nie może być stosowany przez kobiety w ciąży. Nie stosować na uszkodzoną lub zakażoną skórę, w tym obszary z ranami i wypryskiem. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Jeśli obszar, gdzie zastosowano lek Difortan jest narażony na oddziaływanie światła słonecznego, może wystąpić fotodermatoza. Zaburzenia czynności wątroby lub nerek.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Typ produktu
lek
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego