Gaviscon o smaku mięty Tab 250 mg + 133,5 mg + 80 mg, 16 tabletek do rozgryzania i żucia

Gaviscon o smaku mięty Tab 250 mg + 133,5 mg + 80 mg, 16 tabletek do rozgryzania i żucia

Kategorie

Gaviscon o smaku mięty Tab 250 mg + 133,5 mg + 80 mg, 16 tabletek do rozgryzania i żucia

Cena jednostkowa: 8,68 zł za 10 tabletek

Cena
13,89 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup lub Punkt Odbioru Gemini)

Opis produktu

Gaviscon o smaku mięty Tab 250 mg Reckitt (16 tabletek) jest to lek stosowany w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego. Jednym z jego objawów jest zgaga, która może pojawiać się po posiłkach, w czasie ciąży lub u pacjentów z objawami zapalenia ściany przełyku. 

Jak działa Gaviscon o smaku mięty TAB? 

Głównym składnikiem leku Gaviscon jest alginian sodu, który pochodzi z wodorostów, które zbierane są u wybrzeży Norwegii w sposób zrównoważony. To on tworzy żelową warstwę ochronną, która utrzymuje się na treści żołądka. Dzięki temu zmniejsza ból i uczucie dyskomfortu w gardle i jamie ustnej.

Wodorowęglan sodu odpowiada za unoszenie warstwy nad drażniącą zawartością żołądka, a węglan wapnia wzmacnia tę barierę.

Inne wersje tego produktu

Wskazania

Lek Gaviscon stosuje się w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego takich jak:

  • Odbijanie,
  • Zgaga,
  • Niestrawność (związana z refluksem).

Objawy te występują na ogół po posiłkach lub w czasie ciąży, a także u pacjentów z refluksowym zapaleniem przełyku.

Skład

Lek Gaviscon - skład 

1 tabletka zawiera:

  • Substancje czynne: alginian sodu 250 mg, wodorowęglan sodu 133,5 mg oraz węglan wapnia 80 mg;
  • Substancje pomocnicze: mannitol (E421), makrogol 20 000, kopowidon, aspartam (E951), aromat mięty pieprzowej, magnezu stearynian oraz acesulfam potasowy. 

Działanie

Lek Gaviscon tworzy ochronną warstwę utrzymującą się na powierzchni treści żołądkowej. Zapobiega ona cofaniu się kwaśnej treści z żołądka, co wpływa na zmniejszenie bólu i uczucia dyskomfortu w gardle i jamie ustnej.

Dawkowanie

Lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

  • Dzieci w wieku poniżej 12 lat: stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.
  • Dzieci powyżej 12 lat, dorośli (w tym także osoby w podeszłym wieku): w przypadku wystąpienia objawów 2 do 4 tabletek po posiłkach i przed snem. Maksymalnie cztery razy na dobę.
  • Lek do stosowania doustnego.
  • Tabletkę należy dokładnie przeżuć przed połknięciem.
  • Nie należy stosować podwójnej dawki w celu uzupełnienia pominiętej.
  • Po przyjęciu zbyt dużej dawki leku można odczuwać wzdęcia brzucha. Jest mało prawdopodobne, by było szkodliwe, jednak jeżeli nie mija, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
  • Jeśli objawy utrzymują się powyżej 7 dni, należy skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku Gaviscon.

Przechowywanie

  • Przechowywać w temperaturze nieprzekraczającej 30°C.
  • Przechowywać w miejscu niedostępny i niewidocznym dla dzieci.

Działania niepożądane

Lek ten, podobnie jak każdy inny lek, może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

 

Bardzo rzadko (występują u mniej niż 1 na 10 000 pacjentów):

  • reakcje alergiczne na składniki leku o takich objawach jak: wysypka skórna; świąd; trudności w oddychaniu; zawroty głowy; obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła.

Interakcje

  • Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie, lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Także tych bez recepty.
  • Nie należy stosować leku Gaviscon o smaku mięty TAB w ciągu dwóch godzin od doustnego zastosowani innych leków, ponieważ może to wpływać na skuteczność niektórych leków.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią

  • Lek Gaviscon o smaku mięty TAB można stosować podczas ciąży i karmienia piersią.

 

Lek zawiera aspartam — źródło fenyloalaniny

  • Lek może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią.

 

Lek zawiera sód (5,3 mmol/ 2 tabletki) i wapń (1,6 mmol/ 2 tabletki)

  • Pacjenci, u których wymagane jest znaczne ograniczenie podaży tych składników w diecie, powinni skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku.
  • Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku chorób nerek lub serca, gdyż podwyższona zawartość soli zwiększa ryzyko tych chorób.

 

Podmiot odpowiedzialny

Reckitt Benckiser (Poland) S.A.
ul. Okunin 1
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

Dodatkowe informacje

  • Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
  • Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki.
  • Produkt bezglutenowy.
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego