Poradnik
Kwercetyna

Kwercetyna

Kwercetyna – siła tkwi w naturze

Kwercetyna to organiczny związek aromatyczny pochodzenia roślinnego. Pochodzi z grupy flawonoli mających właściwości przeciwutleniające wykorzystywane w lecznictwie.

Znalezione produkty : 5
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Calcium + Kwercetyna Duo Alergo, bezsmakowy, 20 tabletek musujących - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Calcium + Kwercetyna Duo Alergo, bezsmakowy, 20 tabletek musujących
5,99 zł
Zdrovit Alercal wapno + kwercetyna, 20 tabletek musujących - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Zdrovit Alercal wapno + kwercetyna, 20 tabletek musujących
8,49 zł
Viridian Quercetin B5 Plus Complex, Kwercetyna B5 Plus Kompleks, 60 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Ostatnie sztuki
Zdrowie i uroda
Viridian Quercetin B5 Plus Complex, Kwercetyna B5 Plus Kompleks, 60 kapsułek
97,65 zł 105,00 zł
Najniższa cena z 30 dni
Jarrow Formulas Vision Optimizer, 90 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Jarrow Formulas Vision Optimizer, 90 kapsułek
123,99 zł
Jarrow Formulas Quercetin 500 mg, kwercetyna, 100 wege kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Jarrow Formulas Quercetin 500 mg, kwercetyna, 100 wege kapsułek
131,99 zł
1 - 5 z 5 produktów

Kwercetyna – działanie

Jako substancja z grupy flawonoli, kwercetyna może wykazywać potencjał przeciwutleniający. Przejawia również szereg korzystnych właściwości zdrowotnych, takich jak:

  • działanie pomocne dla pracy nerek i wątroby,
  • wspomaganie układu nerwowego,
  • wsparcie dla sprawnego funkcjonowania mózgu,
  • korzystny wpływ na pracę układu krążenia.

Produkty bogate w ten związek mogą być także pomocne w zdrowym starzeniu się.

Kwercetyna – naturalne źródła

Kwercetyna jest związkiem aromatycznym występującym w ziołach (np. miłorząb japoński, zielona herbata, czarny bez, pstrolistka sercowata), owocach (np. surowa żurawina, jagody, jabłka, ciemne winogrono) i warzywach (np. cebula czerwona, papryka, sałata czerwona). Jej najbogatsze źródła to cebula czerwona, ciemne winogrona, jabłka oraz herbata. Ponadto kwercetyna występuje także w nasionach czarnuszki, jak również w kwiatach głogu oraz kasztanowca.

Szereg produktów, których składnikiem jest kwercetyna, umożliwia włączenie jej do codziennej diety zgodnie z indywidualnymi potrzebami oraz preferencjami.

W przypadku chęci uzupełnienia poziomu kwercetyny w organizmie pacjenci mogą sięgnąć również po suplement diety z jej zawartością. Kwercetyna w postaci suplementu występuje na rynku między innymi w kapsułkach oraz tabletkach musujących.

Należy pamiętać, że zdrowe nawyki żywieniowe oparte na zbilansowanej diecie, odpowiednia podaż płynów oraz aktywność fizyczna to elementy kluczowe dla zachowania zdrowia. Jeśli jednak mimo regularnego i konsekwentnego stosowania się do tych zasad wciąż występują braki, kolejnym krokiem w stronę poprawy samopoczucia może być wdrożenie suplementacji.

Kwercetyna – dawkowanie

Sposób i częstotliwość dawkowania może różnić się w zależności od rodzaju preparatu z kwercetyną. Przed użyciem należy szczegółowo zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania. Zawiera ona wskazania, przeciwwskazania oraz wszelkie informacje niezbędne do bezpiecznego stosowania suplementu. W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub zasięgnąć porady farmaceuty.

Kwercetyna a starzenie się

Zdrowe starzenie się skóry i organizmu prędzej czy później staje się marzeniem każdego z nas. Dobrze byłoby zachować organizm w dobrym stanie nawet do późnych lat życia.

Biorąc pod uwagę działanie wspomagające pracę układu krążenia oraz układu nerwowego, a także wsparcie w prawidłowym funkcjonowaniu mózgu, kwercetyna może być sprzymierzeńcem w procesach starzenia. To właśnie koncentracja i sprawna pamięć, a także zdrowe serce i dobre samopoczucie psychiczne są w tym czasie bardzo ważnymi aspektami życia.

Dla kogo jest kwercetyna?

Kwercetyna jest suplementem diety, dostępnym bez recepty, a więc mogą po nią sięgnąć pacjenci, którzy chcieliby uzupełnić swój organizm o ten związek, gdy z różnych przyczyn nie mają możliwości dostarczyć jej odpowiedniej ilości wraz z pożywieniem.

Po kwercetynę sięgną także osoby chcące zadbać o lepszą pracę układu krwionośnego oraz układu nerwowego.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki