Hirudoid 0,3 g, maść, 100 g

Hirudoid 0,3 g, maść, 100 g

Kategorie

Hirudoid 0,3 g, maść, 100 g

Cena jednostkowa: 31,99 zł za 100 gram

Cena
31,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Wskazania

Tępe urazy z krwiakami lub bez krwiaków, zapalenie żył powierzchownych, których nie można leczyć opatrunkiem uciskowym. 

Skład

100g maści zawiera substancje czynne: polisiarczan mukopolisacharydowy 0,3g/100g co odpowiada 25 000j.*, substancje pomocnicze: glicerol 85%, 4-hydroksybenzoesan metylu, 4-hydroksybenzoesan propylu, kwas stearynowy, podłoże maściowe z alkoholami lanoliny, alkohol cetosterylowy emulgujący, alkohol mirystylowy, alkohol izopropylowy, potasu wodorotlenek, tymol, woda oczyszczona.
 
*(jednostki ustalone na podstawie APTT)

Działanie

Przeciwzakrzepowe- polisiarczan mukopilisacharydowy działa przeciwzakrzepowo poprzez wpływ na koagulację i układ fibrynolityczny. Przeciwzapalne - składnik aktywny preparatu działa przeciwzapalnie hamując aktywność enzymów katabolicznych i syntezę prostaglandyn oraz ma działanie regeneracyjne -  polisiarczan mukopolisacharydowy ułatwia regenerację tkanki łącznej poprzez aktywację syntezy komórek mezenchymalnych i poprawę zdolności wiązania wody przez istotę międzykomórkową.

Dawkowanie

Lek należy nakładać 2 do 3 razy na dobę na miejsca zmienione chorobowo lub , jeśli zachodzi potrzeba, częściej. W zalężności od wielkości leczonej powierzchni zazwyczaj wystarcza nałożenie od 3 do 5cm maści. Hydrudoid w postaci maści należy wmasować w miejsca zmienione chorobowo. W przypadku bolesnego zapalenia, maść należy delikatnie rozprowadzić na miejsca chorobowo zmienione. Maść może być stosowana jako opatrunek z maści. Hirudoid może być  stosowany do fono i jonoforezy. Podczas jonoforezy maść jest podawana pod katodę.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość i uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu. Nie należy nakładać maści na otwarte rany i uszkodzoną skórę.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Typ produktu
lek
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego