Multibiotic (5 mg + 10 mg + 0,833 mg)/ g, maść, 1 g x 10 saszetek

Multibiotic (5 mg + 10 mg + 0,833 mg)/ g, maść, 1 g x 10 saszetek

Kategorie

Multibiotic (5 mg + 10 mg + 0,833 mg)/ g, maść, 1 g x 10 saszetek

Cena jednostkowa: 12,69 zł za 10 saszetek

Cena
12,69 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Wskazania

Zapobieganie zakażeniom wtórnym drobnych ran ciętych, zadrapań, otarć i oparzeń. Pierwotne i wtórne bakteryjne zakażenia skóry (np. zakażone niewielkie rany, zakażenia bakteryjne skóry w oparzeniach i odmrożeniach), wywołane przez bakterie Gram-dodatnie (gronkowce, paciorkowce) oraz Gram-ujemne pałeczki, w tym bakterie z rodzaju Pseudomonas.

Skład

1g maści zawiera: substancje czynne: siarczan neomycyny 5mg, bacytracyna cynkowa 10mg, siarczan polimyksyny B 0,833mg; pozostałe składniki to: propylu parahydroksybenzoesan (E 216), metylu parahydroksybenzoesan (E 218), wazelina biała.

Działanie

Przeciwbakteryjne.

Dawkowanie

Lek jest przeznaczony do stosowania na skórę. Przed każdym nałożeniem maści umyć chore miejsce mydłem i wodą, po czym dokładnie wysuszyć skórę i pokryć cienką warstwą maści. Stosować 2-5 razy w ciągu doby w jednakowych odstępach czasu. Pokryte maścią chore miejsce może być zabezpieczone jałowym ochronnym opatrunkiem gazowym. Leczenie nie powinno trwać dłużej niż 7 dni.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku, nie stosować na błony śluzowe, nie stosować na głębokie kłute rany oraz na ciężkie oparzenia, nie stosować do oczu, nie stosować na sączące zmiany chorobowe skóry, nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat, ciąża, laktacja.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Działanie
Typ produktu
lek
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego