Poradnik
Venoforton, płyn doustny, 125 ml - zdjęcie produktu
Venoforton, płyn doustny, 125 ml - miniaturka  zdjęcia produktu
Venoforton, płyn doustny, 125 ml - miniaturka 2 zdjęcia produktu
Leki Natury , produkt leczniczy otc , Produkt apteczny

Venoforton, płyn doustny, 125 ml

26,19 zł
20,95 zł za 100 mililitrów
Dostępny, wysyłka w 2-5 dni roboczych
Kurier
Punkt odbioru

Opis produktu

Venoforton to roślinny lek tradycyjnie stosowany w objawach niewydolności żylnej (żylaki, uczucie ciężkości nóg i ich obrzęki), krążenia obwodowego (pomocniczo w miażdżycy, redukuje objawy zimnych nóg i drętwienia palców), łagodnie w niewydolności krążenia mózgowego (zawroty głowy, szumy uszne, osłabienie pamięci, zmniejszona koncentracja umysłowa). W opakowaniu znajduje się miarka z podziałką do dozowania leku.

Wskazania

W objawach niewydolności żylnej (uczucie ciężkości i obrzęki nóg, żylaki), krążenia obwodowego (redukuje objawy zimnych nóg i drętwienia palców, pomocniczo w miażdżycy), łagodnie w niewydolności krążenia mózgowego (zawroty głowy, szumy uszne, osłabienie pamięci, zmniejszona koncentracja umysłowa). Produkt jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Skład

100g preparatu zawiera substancje czynne: wyciąg z owoców kasztanowca (Hippocastani fructus intractum recentis) DER 1:1, rozpuszczalnik ekstrakcyjny etanol 96% (V/V) 40g; nalewka z miłorzębu (Ginkgo bilobae folium tinctura) DER 1:5, rozpuszczalnik ekstrakcyjny etanol 70% (V/V) 37g; nalewka z kwiatostanu głogu (Crataegi inflorescentia tinctura) DER 1:5, rozpuszczalnik ekstrakcyjny etanol 60% (V/V) 10g; wyciąg z ziela jemioły (Visci herbae intractum) DER 1:1, rozpuszczalnik ekstrakcyjny etanol 96% (V/V) 10g; nalewka z ziela arniki (Arnicae herbae tinctura) DER 1:5, rozpuszczalnik ekstrakcyjny etanol 70% (V/V) 3g. Zawartość etanolu: 55-70% (V/V)

Działanie

Preparat pochodzenia naturalnego usprawniający przepływ krwi w naczyniach obwodowych i kapilarnych. Zmniejsza krzepliwość krwi, zwiększa odporność naczyń, normalizuje ich przepuszczalność oraz zapobiega żylakom.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 3 razy dziennie po 4ml leku. Płyn stosować doustnie. Należy odmierzyć pojedynczą dawkę poprzez przelanie leku do miarki, po czym uzupełnić miarkę wodą bądź sokiem owocowym. W razie konieczności popić wodą.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu; niewydolność nerek. Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa i zawartość alkoholu nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku poniżej 12. lat.

Przechowywanie

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Dopuszczalne jest lekkie zmętnienie powstałe podczas przechowywania. W trakcie przechowywania może pojawić się niewielki osad.

Działania niepożądane

Nie badano. Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, co nie oznacza, że u każdego one wystąpią. Bardzo rzadko może wystąpić podrażnienie błony śluzowej jelit i żołądka. Sporadycznie mogą wystąpić nudności.

Interakcje

Dotychczas nie obserwowano interakcji. Powinno się jednakże unikać stosowania preparatu jednocześnie z gentamacyną. Ze względu na obecność nalewki z miłorzębu może dojść do zmiany czasu krzepnięcia podczas równoczesnego stosowania warfaryny.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Venoforton zawiera 55-70% (V/V) etanolu (alkoholu). Pojedyncza dawka leku (4ml) zawiera do 2,21g etanolu, co odpowiada 23ml wina lub 56ml piwa. Preparat może wywierać szkodliwe działanie u osób uzależnionych od alkoholu, a także osób z chorobą wątroby, padaczką, uszkodzeniami mózgu, alkoholizmem i chorobami psychicznymi.
Przy stosowaniu dawek zgodnych z zaleceniami wystąpienie działania szkodliwego na nerki jest mało prawdopodobne, jednakże przy długotrwałym stosowaniu należy kontrolować parametry czynnościowe nerek. Przy znacznym przedawkowaniu leku mogą wystąpić objawy typowe dla zatrucia alkoholowego: wymioty, biegunka, zaburzenia koordynacji ruchowej, osłabienie mięśni. Należy wówczas zbadać czynność nerek. Nie należy stosować podwójnej dawki w celu uzupełnienia dawki pominiętej.
Jeżeli kobieta jest w ciąży lub karmi piersią, bądź przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna skonsultować się z lekarzem, przed zastosowaniem tego leku. Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących stosowania leku w okresie ciąży lub laktacji nie zaleca się przyjmowania produktu leczniczego.
Produkt zawiera etanol. Przy stosowaniu zgodnie z zaleconym dawkowaniem produkt nie wywiera istotnego wpływu na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn. Pomimo to najlepiej nie przyjmować leku bezpośrednio przed podejmowaniem takich czynności. Przy przyjęciu dawki leku przekraczającej dawkę zalecaną, może nastąpić osłabienie zdolności psychofizycznych, na skutek przyjęcia zwiększonej ilości alkoholu.

Podmiot odpowiedzialny

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne "Leki Natury" Tadeusz Polański
ul. Zielona 30
08-500 Ryki

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Spis treści

Opis produktu
Wskazania
Skład
Działanie
Dawkowanie
Przeciwwskazania
Przechowywanie
Działania niepożądane
Interakcje
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Podmiot odpowiedzialny
Dodatkowe informacje
Cechy produktu

Informacja dla kupującego - prawa konsumenta

Sprawdź szczegóły
Inne produkty z kategorii
Zdrowie
Magne B6 Forte 100 mg + 10 mg, 100 tabletek powlekanych - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Magne B6 Forte 100 mg + 10 mg, 100 tabletek powlekanych
31,53 zł
Symphar, fizjologiczny roztwór NaCl 0,9%, ampułki, 50 x 5 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Popularne
Zdrowie i uroda
Symphar, fizjologiczny roztwór NaCl 0,9%, ampułki, 50 x 5 ml
10,99 zł
Vigantol 20 000IU, krople doustne, roztwór, 10 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Vigantol 20 000IU, krople doustne, roztwór, 10 ml
17,55 zł
Aspargin 17 mg + 54 mg, 75 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Aspargin 17 mg + 54 mg, 75 tabletek
11,09 zł
Dicoflor Baby, dla niemowląt i dzieci, krople, 5 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Dicoflor Baby, dla niemowląt i dzieci, krople, 5 ml
27,10 zł
Octenisept (0,10 g + 2 g)/ 100 g, płyn, 50 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Octenisept (0,10 g + 2 g)/ 100 g, płyn, 50 ml
19,09 zł
Cyclo 3 Fort 150 mg + 150 mg + 100 mg, 30 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Cyclo 3 Fort 150 mg + 150 mg + 100 mg, 30 kapsułek
23,40 zł
Ascorvita 1000 mg, 20 tabletek musujacych - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Ascorvita 1000 mg, 20 tabletek musujacych
10,73 zł
No-Spa Max 80 mg, 20 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
No-Spa Max 80 mg, 20 tabletek
17,78 zł
Essentiale Forte 300 mg, 50 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Essentiale Forte 300 mg, 50 kapsułek
24,79 zł
Stoperan 2 mg, 18 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Stoperan 2 mg, 18 kapsułek
12,08 zł
Sanprobi IBS, 20 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Sanprobi IBS, 20 kapsułek
25,65 zł
Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo