Vratizolin 30 mg/ g, krem, 3 g

Vratizolin 30 mg/ g, krem, 3 g

Kategorie

Vratizolin 30 mg/ g, krem, 3 g

Cena jednostkowa: 949,67 zł za 100 gram

Cena
28,49 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
 • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
 • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup lub Punkt Odbioru Gemini)

Opis produktu

Vratizolin to lek, którego stosowanie jest wskazane w procesie leczenia opryszczki warg i twarzy wywołanej przez wirusa opryszczki zwykłej. Ma działanie przeciwwirusowe, zaleca się stosowanie miejscowe na skórę. Charakteryzuje się kremową strukturą o specyficznym zapachu.

Wskazania

Leczenie opryszczki warg i twarzy wywołanej przez wirusa opryszczki zwykłej (Herpes simplex).

Skład

1g kremu zawiera:

 • denotywir 30mg.

Preparat zawiera:

 • alkohol etylowy i stearylowy,
 • glikol propylenowy,
 • parahydroksybenzoesan metylu i propylu.

Działanie

Lek przeciwwirusowy do stosowania miejscowego. Hamuje replikację wirusów, w tym wirusa opryszczki zwykłej (Herpes simplex). Lek skraca czas trwania choroby, a zastosowany w okresie prodromalnym, może zapobiec rozwojowi schorzenia (nie zapobiega nawrotom opryszczki). Przenika do chorobowo zmienionych warstw skóry i jego stężenie we krwi jest niewykrywalne.

Dawkowanie

 • Miejscowo na skórę.
 • Leczenie należy rozpocząć z chwilą pojawienia się pierwszych objawów (np. swędzenia i pieczenia).
 • Zmienioną chorobowo skórę pokrywa się kilka razy na dobę niewielką ilośćią kremu.
 • Leczenie trwa zwykle ok. 5 dni.
 • U osób zakażonych wirusem mogą wystąpić nawroty choroby - wówczas jest konieczne natychmiastowe zastosowanie kremu w celu zapobiegania tworzenia się pęcherzyków.

Przeciwwskazania

Uczulenie (nadwrażliwość) na którykolwiek ze składników preparatu.

Działania niepożądane

Częstość nieznana: reakcje miejscowe, takie jak:

 • podrażnienia skóry w miejscu zastosowania produktu leczniczego,
 • kontaktowe zapalenie skóry,
 • objawy nadwrażliwości.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 • Nie stosować preparatu na błony śluzowe np. ust lub oczu oraz w leczeniu opryszczki narządów płciowych.
 • Należy unikać rozprzestrzeniania się wirusa - niepotrzebnego pocierania zmian chorobowych lub dotykania ich ręcznikiem.
 • Należy unikać kontaktu preparatu z oczami.
 • Ze względu na zawartość alkoholu cetylowego i alkoholu stearylowego, glikolu propylenowego oraz parahydroksybenzoesanu, metylu i propylu, preparat może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry), podrażnienie skóry oraz reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).
 • Nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i podczas karmienia piersią (brak badań).

Podmiot odpowiedzialny

PharmaSwiss Česká republika s.r.o.
Jankovcova 1569/2c
170 00 Praga 7
Republika Czeska

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Sposób aplikacji
Działanie
Problem
Typ produktu
lek

Vratizolin

Vratizolin to lek, którego stosowanie jest wskazane w procesie leczenia opryszczki warg i twarzy wywołanej przez wirusa opryszczki zwykłej. Ma działanie przeciwwirusowe, zaleca się stosowanie miejscowe na skórę. Charakteryzuje się kremową strukturą o specyficznym zapachu.

Składniki kremu Vratizolin oraz ich oddziaływanie

Denotywir, czyli główna substancja czynna kremu Vratizolin, jest pochodną izotiazolu, wykazuje działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Działa na wirusy Herpes simplex (HSV) i Herpes varicella-zoster (HVZ) oraz bakterie gram-dodatnie (Staphyloccocus aureus).

Vratizolin - substancje pomocnicze

Alkohol cetylowy posiada właściwości nawilżające, ponadto wygładza powierzchnię skóry. Dodatkowo stabilizuje emulsje, których jest składnikiem.

Alkohol stearylowy przedłuża trwałość kosmetyków. Jest emolientem, dlatego często wykorzystuje się go w preparatach służących do pielęgnacji skóry i włosów. Alkohol stearynowy tworzy na powierzchni skóry warstwę okluzyjną, czyli tzw. film. Zapobiega w ten sposób nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni skóry, co z kolei wpływa na jej nawilżenie i zmiękczenie. Alkohol stearynowy chroni także krem przed rozwarstwieniem i, podobnie jak alkohol cetylowy, stabilizuje emulsję.

Palmitynian cetylu to emulgator – nadaje emulsji odpowiednią gęstość. Dodatkowo jest składnikiem o działaniu natłuszczającym i nawilżającym, ponadto nadaje skórze miękkość i elastyczność.

Wazelina biała hamuje wysychanie skóry i chroni ja przed wpływem zewnętrznych czynników drażniących.

Glikol propylenowy umożliwia nadanie emulsji odpowiedniej egzystencji. Zapobiega też wysychaniu kosmetyku.

Vratizolin - stosowanie kremu

Przed zastosowaniem kremu Vratizolin należy dokładnie umyć ręce, podobnie po jego użyciu – tak, by uniknąć przenoszenia preparatu na inne partie skóry. Produkt należy stosować wyłącznie na opryszczkę umiejscowioną na wargach i twarzy. Leczenie przy pomocy preparatu należy podjąć jak najszybciej po wystąpieniu pierwszych objawów opryszczki, m.in. swędzenia i pieczenia.

 • Apteka Gemini

  gemini.pl

  Dodaj do ekranu głównego