Kategorie

Claritine Allergy 10 mg, 7 tabletek (import równoległy)

Cena jednostkowa: 13,27 zł za 10 tabletek

Cena
9,29 zł

Produkt niedostępny
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup lub Punkt Odbioru Gemini)

Wskazania

Katar alergiczny; wyciek z nosa, kichanie, swędzenie i łzawienie oczu, swędzenie i zaczerwienienie skóry, przewlekła pokrzywka idiomatyczna.

Skład

1 tabletka zawiera: loratadynę 10mg, substancję pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, magnezu stearynian.

Działanie

Przeciwalergiczne.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12lat: 1 tabletka raz na dobę. Dzieci w wieku 2-12lat (masa ciała większa niż 30kg): 1 tabletka raz na dobę. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którekolwiek ze składników leku, nie stosować u kobiety w ciąży (loratadyna przenika do mleka matki, dlatego nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią), przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Występowanie niewydolności wątroby, nie stosować dłużej niż 10 dni, należy przerwać stosowanie leku na około 48 godzin przed planowanym wykonaniem testów skórnych, gdyż leki przeciwhistaminowe mogę powodować fałszywe ujemne wyniki tych testów (mogą zmniejszyć lub całkowicie zahamować reakcję skórną, która w normalnych warunkach byłaby dodatnia). Działania niepożądane mogą nasilać się podczas jednoczesnego stosowania Claritine Allegry z lekami wpływającymi na działanie niektórych enzymów odpowiedzialnych za metabolizm leków w wątrobie. Równoczesne stosowanie z loratadyną leków wpływających na metabolizm wątrobowy powinno odbyć się pod kontrolą lekarza. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie, lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Dotyczy to również leków bez recepty. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. Lek zawiera laktozę. U niektórych osób bardzo rzadko występowała senność, która mogła upośledzić zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Czym jest lek z importu równoległego?

Import równoległy produktów leczniczych polega na sprowadzaniu do Polski leków, które posiadają pozwolenie na dopuszczenie do obrotu wydane w innym państwie* oraz które uzyskały pozwolenie na import równoległy wydane przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych.

Po zakupie leku w jednym z krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego jest on przepakowywany do opakowania oznakowanego w języku polskim. Do leku dołączona zostaje również ulotka w języku polskim. Lek z importu równoległego posiada taką samą (lub zbliżoną) postać farmaceutyczną, taką samą substancję(-e) czynną(-e), moc oraz drogę podania. 


*państwie członkowskim Unii Europejskiej lub państwie członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Działanie
Typ produktu
lek
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego