Doppelherz Med, krople do oczu Hialuronian 0,2%, 10ml

Doppelherz Med, krople do oczu Hialuronian 0,2%, 10ml

Kategorie

Doppelherz Med, krople do oczu Hialuronian 0,2%, 10ml

Cena jednostkowa: 187,90 zł za 100 mililitrów

Cena
18,79 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup lub Punkt Odbioru Gemini)

Opis produktu

Doppelherz med krople do oczu Hialuronian 0,2% to sterylny roztwór do oczu o fizjologicznym pH, niezawierający środków konserwujących. Doppelherz med Krople do oczu Hialuronian 0,2% zawiera dwie substancje o działaniu nawilżającym: hialuronian sodu oraz hypromelozę. Hialuronian sodu ma działanie nawilżające, które przeciwdziała suchości oczu i tworzy warstwę, która chroni śródbłonek komory przedniej przed czynnikami zewnętrznymi i uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki. Hypromeloza jest polimerem naśladującym działanie błony śluzowej, który stabilizuje film łzowy na powierzchni rogówki, tworząc ochronną, przeźroczystą i lepkosprężystą osłonę. Kwas hialuronowy to związek naturalnie obecny w ciele ludzkim, w miejscach, które wymagają ciągłego nawilżania (chrząstki, skóra, film łzowy), w związku z czym jest biokompatybilny. Kwas hialuronowy wraz z hypromelozą zapewnia intensywne i długotrwałe nawilżenie powierzchni oka. Substancje te silnie wiążą wodę, tworząc nawilżający film na powierzchni oka. Dzięki stopniowemu uwalnianiu wody przez ten ochronny film,

Zastosowanie

Nawilżenie, ukojenie, ochrona oczu ( komputer, mikroskop, prowadzenie samochodu, czynniki drażniące: klimatyzacja, zimne/gorące/suche powietrze, dym, pył, słońce, wiatr, soczewki kontaktowe, mechaniczne podrażnienia (np. badania okulistyczne).
 

Sposób użycia

Zakroplić 1 lub 2 krople do każdego oka lekko przyciskając butelkę; stopniowe opróżnianie butelki może wiązać się z potrzebą mocniejszego ściśnięcia butelki w celu użycia produktu. Wiąże się to z systemem zamykania, który umożliwia zachowanie sterylności i właściwości fizycznych roztworów niezawierających środków konserwujących; po zastosowaniu, zamknąć butelkę. Zawartość należy zużyć w ciągu 3 miesięcy od pierwszego otwarcia butelki; produkt nadaje się do częstego stosowania, nawet kilka razy dziennie lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Po pierwszym zastosowaniu produktu może wystąpić czasowa nieostrość widzenia. Ponadto, w wyniku podrażnienia oka wystąpić może lekkie uczucie palenia/pieczenia/podrażnienia.

Składniki

0,2% hialuronian sodu; 0,2% hypromeloza, woda destylowana z aloesu, rumianku, borówki czarnej (vaccinium myrtillus) i dzikiej róży (rosa canina), kwas borowy, dziesięciowodny tetraboran sodu, chlorek sodu, woda do wstrzykiwań.
 

Ważne wskazówki

Produkt jest przeznaczony do stosowania przez jednego pacjenta.
Produkt może być stosowany jedynie do oczu. 
Nie należy stosować produktu, jeżeli pojemnik, przed pierwszym użyciem jest uszkodzony lub niezamknięty.
Podczas stosowania nie należy dotykać zakraplaczem oczu ani innych powierzchni. 
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. 
W przypadku problemów w czasie leczenia należy zaprzestać stosowania i skonsultować się z lekarzem. 
Nie używać po upływie terminu ważności zamieszczonym na opakowaniu i etykiecie. 
Po wykorzystaniu należy właściwie zutylizować opakowanie. 
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
 

Producent

Queisser Pharma,
Schleswiger Strasse 74,
24941 Flensburg,
Germany.

  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego