Poradnik
Aspirin

ASPIRIN

Znalezione produkty : 10
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Aspirin Cardio 100 mg, 56 tabletek powlekanych - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Aspirin Cardio 100 mg, 56 tabletek powlekanych
15,19 zł
Aspirin C 400 mg + 240 mg, 20 tabletek musujących - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Aspirin C 400 mg + 240 mg, 20 tabletek musujących
30,40 zł
Aspirin Cardio 100 mg, 28 tabletek powlekanych - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Aspirin Cardio 100 mg, 28 tabletek powlekanych
10,69 zł
Aspirin Pro 500 mg, 20 tabletek powlekanych - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Aspirin Pro 500 mg, 20 tabletek powlekanych
22,99 zł
Aspirin C Forte 800 mg + 480 mg, 10 tabletek musujących - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Aspirin C Forte 800 mg + 480 mg, 10 tabletek musujących
26,51 zł
Aspirin 500 mg, 10 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Aspirin 500 mg, 10 tabletek
9,09 zł
Aspirin Pro 500 mg, 8 tabletek powlekanych - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Aspirin Pro 500 mg, 8 tabletek powlekanych
13,49 zł
Aspirin C 400 mg + 240 mg, 40 tabletek musujących - miniaturka zdjęcia produktu
Nowość
Produkt apteczny
Aspirin C 400 mg + 240 mg, 40 tabletek musujących
47,99 zł
Aspirin C 400 mg + 240 mg, 10 tabletek musujących - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Aspirin C 400 mg + 240 mg, 10 tabletek musujących
20,09 zł
Aspirin Musująca 500 mg, 12 tabletek musujących - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Aspirin Musująca 500 mg, 12 tabletek musujących
13,39 zł
1 - 10 z 10 produktów

O marce Aspirin

Aspirin to marka leków o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym, która należy do przedsiębiorstwa farmaceutycznego - firmy Bayer. Substancja czynna leków marki Aspirin to oczywiście aspiryna, czyli kwas acetylosalicylowy, który jest jednym z leków, jakie są stosowane od końca XIX wieku. W Gemini dostępne są różne warianty leków Aspirin, których celem jest leczenie różnych infekcji oraz ich objawów.

Historia marki Aspirin

Lek został opracowany w 1897 roku przez niemieckiego naukowca doktora Felixa Hoffmanna, któremu udało się dokonać syntezy chemicznie czystej i stabilnej formy kwasy acetylosalicylowego. Już dwa lata później w Niemczech został zarejestrowany znak towarowy Aspirin. Jako lek przeciwbólowy zaczął zdobywać także rynki zagraniczne, w tym Stany Zjednoczone.

Aspirin stał się produktem powszechnym, a w 1969 roku znalazł się na wyposażeniu kosmonautów z misji Apollo 11, którzy postawili pierwsze kroki na Księżycu. W kolejnych latach odkrywano coraz szerszy zakres działania leków na bazie aspiryny, które zaowocowały stosowaniem leków Aspirin na różne infekcje, choroby, a także w celach profilaktycznych. W 1991 roku Aspirin został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najczęściej sprzedawany lek przeciwbólowy na świecie.

Aspirin – lek przeciwbólowy

Ból jest wynikiem reakcji komórek organizmu na różne czynniki, które mogą go powodować, np. stany zapalne czy chorobowe. Z komórek ciała uwalniane są wówczas prostaglandyny, czyli mediatory reakcji zapalnej, które odpowiadają za pojawiania się bólu. Kwas acetylosalicylowy zapobiega produkcji prostaglandyn poprzez hamowanie wydzielania przez organizm enzymu odpowiedzialnego za ich powstawanie. Dzięki temu Aspirin ma wykazywać działanie przeciwbólowe.

Aspirin – dla kogo jest przeznaczony?

Prostaglandyny są odpowiedzialne nie tylko za występowaniu bólu, ale również stanów zapalnych i gorączki. Aspirin można podawać osobom:

  • u których występuje podwyższone ryzyko udaru niedokrwiennego – działanie zapobiegające udarom wykazano już w roku 1978;
  • cierpiących na choroby serca, choroby wieńcowe oraz po przebytych zawałach – dobry wpływ aspiryny na zdrowie serca i układu krążenia odkryto w roku 1985.

Rodzaje leku Aspirin w Gemini

  • Aspirin – tabletki o zawartości substancji czynnej 500mg. Można stosować je w przypadku bólów o lekkim lub średnim umiarkowaniu, a także w przypadku gorączki lub innych objawów przeziębienia i grypy. Środek dostępny jest również jako Aspirin Musująca do rozpuszczenia w wodzie i wypicia.
  • Aspirin Pro – preparat przeciwbólowy przeznaczony do łagodzenia dolegliwości bólowych różnego pochodzenia. Również wykazuje działanie przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.
  • Aspirin Cardio – lek przeznaczony do stosowania profilaktycznego przy niestabilnej chorobie wieńcowej, w celu zapobiegania powtórnym zawałom, udarom, zatorom i zakrzepom po zabiegach chirurgicznych oraz interwencji w naczynia krwionośne.
  • Aspirin C – tabletki musujące z zawartością 400mg kwasu acetylosalicylowego oraz 240mg witaminy C. Występuje również jako Aspirin C Forte, w której zawartość aspiryny wynosi 800mg, a witaminy C 480mg.
  • Aspirin Effect – granulat do umieszczenia bezpośrednio na języku. Zawiera 500mg aspiryny.
Kategorie powiązane z marką ASPIRIN
Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki