Synvisc Hylan G-F 20 16 mg/ 2 ml, 2 ml x 3 ampułkostrzykawki

Synvisc Hylan G-F 20 16 mg/ 2 ml, 2 ml x 3 ampułkostrzykawki

Kategorie

Synvisc Hylan G-F 20 16 mg/ 2 ml, 2 ml x 3 ampułkostrzykawki

Cena jednostkowa: 160,33 zł za 1 sztukę

Cena
480,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Opis produktu

Synvisc hylanowe A i B wyprodukowane na bazie wysoko oczyszczonego wyciągu pochodzenia ptasiego. Hylany to pochodne hialuronianu (soli sodowej kwasu hialuronowego), które zawierają powtarzające się jednostki dwusacharydowe N-acetylo-glukozaminy i glukuronianu sodu.

Zastosowanie

Okresowe zastąpienie i uzupełnienie płynu maziówkowego, u pacjentów w różnych stadiach zaawansowania zmian zwyrodnieniowych w obrębie stawów.

Sposób użycia

Zawartość strzykawki należy zużyć niezwłocznie po otwarciu opakowania; przed wstrzyknięciem hylanu G-F 20 należy usunąć z kolana płyn maziówkowy lub wysięk; wstrzykiwać w temperaturze pokojowej; aby wyjąć strzykawkę z blistra (lub tacki), należy trzymać ją za korpus, nie dotykając tłoka; podawać przy ścisłym zachowaniu zasad aseptyki, szczególnie uważając przy zdejmowaniu korka z fiolki; przed zdjęciem szarej nasadki zabezpieczającej należy ją przekręcić. Zminimalizuje to wyciek produktu; w przypadku stosowania Synvisc One należy użyć igły o wymiarach 18 -22, w zależności od stawu, do którego będzie podany wyrób medyczny należy użyć igły o odpowiedniej długości; aby zapewnić szczelność i zapobiec wyciekowi, podczas podawania należy dobrze zamocować igłę, równocześnie mocno przytrzymując złączkę Luer; podczas nakładania igły lub zdejmowania jej osłony nie należy nadmiernie dokręcać igły i stosować nadmiernego nacisku na nią, gdyż może to spowodować złamanie końcówki strzykawki; wyrób należy podawać wyłącznie do maziówki w razie potrzeby posiłkując się fluoroskopią w szczególności przed podaniem do stawu biodrowego lub barkowego; zawartość strzykawki przeznaczona jest wyłącznie do jednorazowego użytku.

Składniki

1ml hylanu G-F 20 zawiera: hylan 8,0mg, chlorek sodu 8,5mg, wodorofosforan dwusodowy 0,16mg, jednowodny dwuwodorofosforan sodu 0,04mg, wodę do wstrzykiwań q.s.

Przeciwwskazania

Produkt nie powinien być stosowany w przypadku zastoju żylnego lub limfatycznego, przy ciężkim zapaleniu stawów, zakażeniu stawów oraz przy chorobach skóry lub zakażeniach występujących w miejscu wstrzyknięcia.

Ważne wskazówki

Nie należy podawać donaczyniowo.
Nie należy podawać pozastawowo lub do tkanek maziówki i torebki stawowej.
Produkt zawiera małe ilości białek pochodzenia ptasiego.
Przechowywać w temperaturze od +2? do +30. Nie zamrażać.

Producent

Genzyme Europe;
1125 Pleasant View Terrace Ridgefield,
NJ 07657, USA.

Cechy produktu

Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Działanie
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego