Thealoz 3%, krople do oczu, 10 ml

Thealoz 3%, krople do oczu, 10 ml

Kategorie

Thealoz 3%, krople do oczu, 10 ml

Cena jednostkowa: 399,90 zł za 100 mililitrów

Cena
39,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
 • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
 • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Opis produktu

Preparat ma działanie ochronne (osłonowe), wspomagające gojenie, nawilżające i zapobiegające podrażnieniom oka. Głównym składnikiem preparatu Thealoz jest trehaloza, wykazująca zdolność ochrony i stabilizacji błon komórkowych, zapobiegania uszkodzeniom i utracie wody tkanek powierzchni oka oraz działanie antyosydacyjne i wspomagające proces gojenia.

Inne wersje tego produktu

Zastosowanie

Objawy suchego oka, zapobieganie podrażnieniom oczu, ochrona tkanki powierzchni oka wspomagają regenerację powierzchni oka w czasie leczenia okulistycznego, nawilżenie oczu.

Sposób użycia

1 kroplę preparatu należy wkraplać do każdego oka tak często, jak jest to konieczne. Użytkownicy soczewek kontaktowych mogą nanosić preparat na wklęsłą część soczewki podczas jej zakładania lub zdejmowania, jak również tak często jak jest to niezbędne w trakcie jej noszenia. Preparat do stosowania do 2 miesięcy po otwarciu.

Składniki

Trehaloza: 3%, chlorek sodu, trometamol, kwas chlorowodorowy, woda do wstrzykiwań.

Ważne wskazówki

Produkt nie zawiera środków konserwujących.
Nie przechowywać otwartej butelki dłużej niż 3 miesiące.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25 stopni Celsjusza.
Nie stosować produktu, jeśli butelka jest uszkodzona.
Nie stosować preparatu jeśli stwierdzono alergię na którykolwiek ze składników.
Nie dotykać powierzchni oka końcówką zakraplacza.
Nie wstrzykiwać, nie połykać.

Producent

Laboratoires Thea
12 rue Louis Bleriot
63017 Clermont-Ferrand
Cedex 2- Francja

Dystrybutor

Thea Polska Sp.zo.o.
ul. Cicha
700-353 Warszawa

Cechy produktu

Thealoz

Zespół suchego oka jest częstym problemem związanym z narządem wzroku, który dotyka znacznego odsetka współczesnej populacji.

Zespół suchego oka występuje u osób o dowolnym wieku lub płci, chociaż analizując przypadki zachorowań, można stwierdzić, iż ta dolegliwość pojawia się częściej u starszych pacjentów i częściej u kobiet niż u mężczyzn. Preparaty, takie jak Thealoz i podobne powstały po to, by wspomóc osoby, które borykają się z tym problemem.

Thealoz – zastosowanie

Thealoz to środek rekomendowany przez jego producenta dla osób cierpiących z powodu zespołu suchego oka. Konwencjonalne objawy tego schorzenia są związane z podstawowym problemem, który prowadzi do suchości oczu

Thealoz, jako sposób doraźnego ukojenia i radzenia sobie z powiązanym z tym dyskomfortem. Niemniej jednak w przypadku utrzymywania się tudzież nasilenia objawów wizyta u specjalisty jest nie tylko zalecana, ale wręcz konieczna.

Jednak Thealoz to środek o bardziej rozbudowanym działaniu i zespół suchego oka, choć niezwykle istotny – nie jest jedyną dolegliwością, podczas której można wspomóc się tym produktem.

Thealoz stosuje się w przypadku następujących okoliczności:

 • ochrona tkanki powierzchni oka,
 • zapobieganie podrażnieniom oczu,
 • regeneracja powierzchni oka w czasie leczenia okulistycznego,
 • doraźne nawilżenie oczu.

Najważniejsze jest jednak to, by przed zakropieniem oczu, mieć absolutną pewność, iż zawarte w Thealoz składniki nie powodują nadwrażliwości u danej osoby. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze lepiej zgłosić się po poradę do lekarza, okulisty czy farmaceuty, aniżeli ryzykować potencjalną reakcją alergiczną.

Thealoz – skład

Pewność co do braku reakcji alergicznej może mieć miejsce wyłącznie po zapoznaniu się z zawartością preparatu. W przypadku Thealoz w każdej kropli można znaleźć pieczołowicie dobrany skład – opracowany przez producenta w słusznych proporcjach i z myślą o szansie na jak większą skuteczność działania względem wyżej wymienionych dolegliwości.

W składzie Thealoz znajdują się następujące substancje:

 • Trehaloza: 3%,
 • trometamol,
 • kwas chlorowodorowy,
 • chlorek sodu,
 • woda do wstrzykiwań.

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, wskazane jest wprowadzanie po jednej kropli preparatu Thealoz do każdego oka. Częstotliwość tego zabiegu będzie uzależniona od indywidualnych potrzeb danej osoby. Praktyczna wskazówka dla osób noszących soczewki kontaktowe jest taka, że nie muszą się ograniczać do skraplania oczu wyłącznie w sytuacji zdejmowania bądź zakładania soczewek, ale mogą korzystać z właściwości środka Thealoz tak często, jak czują taką potrzebę.

Thealoz – działanie

Thealoz przede wszystkim może chronić oko przed podrażnieniami, tworząc na jego powierzchni zabezpieczająca osłonę. Równocześnie wspomaga gojenie i nawilża, dając szansę na upragnioną ulgę w przypadku zespołu suchego oka bądź innych, wyżej wymienionych dolegliwości.

 • Apteka Gemini

  gemini.pl

  Dodaj do ekranu głównego