Efferalgan Vitamin C 330 mg + 200 mg, 20 tabletek musujących

Efferalgan Vitamin C 330 mg + 200 mg, 20 tabletek musujących

Kategorie

Efferalgan Vitamin C 330 mg + 200 mg, 20 tabletek musujących

Cena jednostkowa: 7,25 zł za 10 tabletek

Cena
14,49 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup lub Punkt Odbioru Gemini)

Wskazania

Ból o łagodnym i średnim nasileniu różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawów, mięśni, bóle miesiączkowe, nerwobóle i inne). Leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia, gorączka.

Skład

1 tabletka musująca zawiera: 330mg paracetamolu i 200mg kwasu askorbinowego. Inne składniki leku: potasu wodorowęglan, sodu wodorowęglan, sorbitol, kwas cytrynowy bezwodny, sodu benzoesan, sodu dokuzynian, powidon.

Działanie

Lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Dawkowanie

Tabletkę należy rozpuścić w niewielkiej ilości płynu i natychmiast wypić. Dorośli i dzieci o masie ciała większej niż 50kg (w wieku powyżej 15lat): dawka jednorazowa wynosi jedną lub dwie tabletki. W razie konieczności dawkę można powtórzyć, lecz po czasie nie krótszym niż 4 godziny. Zwykle nie ma konieczności stosowania dobowej dawki paracetamolu większej niż 9 tabletek (3g) na dobę. Jednak w przypadku nasilonego bólu dawkę można zwiększyć do maksymalnej dobowej dawki 12 tabletek (4g) na dobę.

Dzieci: dawkę ustala się na podstawie masy ciała dziecka. Zalecana dawka dobowa paracetamolu wynosi około 60mg/kg/mc/dobę, należy ją podawać w 4 do 6 dawkach podzielonych, tzn. 15mg/kg mc, co 6 godzin lub 10mg/kg mc co 4 godziny. Przybliżony wiek odpowiadający określonej masie ciała został podany jedynie jako ogólna wskazówka.

Dla dzieci o masie ciała od 27 do 30kg ( w wieku około 8 do 10 lat) jednorazowa dawka wynosi jedną tabletkę, w razie konieczności dawkę można powtarzać co 6 godzin, nie należy stosować więcej niż 5 tabletek na dobę.

Dla dzieci o masie ciała od 30 do 35kg ( w wieku od 10 do 12 lat) jednorazowa dawka wynosi jedną do dwóch tabletek, w razie konieczności dawkę można powtarzać co 6 godzin, nie należy stosować więcej niż 6 tabletek na dobę.

Dla dzieci o masie ciała od 35 do 50kg ( w wieku od 12 do 15 lat) jednorazowa dawka wynosi jedną do dwóch tabletek, w razie potrzeby dawkę można powtarzać co 4 godziny, nie należy stosować więcej niż 7 tabletek na dobę.
 

Przeciwwskazania

Jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość na paracetamol, kwas askrobinowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku Efferalgan Vitamina C; u dzieci o masie ciała mniejszej niż 27 kg, u kobiet w pierwszym trymestrze ciąży; jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby, nerek; jeśli u pacjenta występuje choroba alkoholowa; jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; jeśli pacjent jest leczony inhibitorami MAO oraz w okresie do 14 dni po zakończeniu leczenia; w przypadku jednoczesnego stosowania z lekami przeciwbólowymi o działaniu agonistyczno-antagonistycznym: buprenorfiną, nalbufiną, pentazocyną, jeśli u pacjenta występuje kamica nerkowa, w przypadku, gdy podawane są duże dawki witaminy C (większe niż 1g).
 

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego